HenaJ
15.02.11,15:23
Dobrý deň,

rada by som vás poprosila o pomoc pri žiadaní o výnimku z ochranného pásma energetického zariadenia (o výnimku zo zákona č.656/2004 Z.z. § 36).
Na pozemku sa nachádza el. vedenie 22kV (3 el. stĺpy :mee:) s ochranným pásom 10m. Je to veľmi obmedzujúce, pretože el. vedenie ide pozdĺž celého pozemku a ochranné pásmo pokrýva jeho väčšiu časť. Počula som, že je tu možnosť získať výnimku a teda znížiť ochranné pásmo na 7m.

Máte s tým niketo skúsenosti. Ocením každú radu a skúsenosť z tejto oblasti.

Čo všetko musí takáto žiadosť obsahovať?

Vopred všetkým ďakujem :)
pavel.c
20.02.11,18:18
akurat som pisal ziadost do SSE v tejto veci...

... treba vyplnit "ziadost pre zakaznikov pripojenych na NN hladinu", prilozit Kopiu z katastralnej mapy a Situaciu osadenia stavby (1:500 alebo 1:1000)...

dufam, ze mi odsuhlasia 7m, inak cely dom bude musiet byt orientovany na Juh... ;--(
tommi_d
21.02.11,05:53
Švagrina mala ten istý problém, žiadala o výnimku na 7 m, dostala ju, bolo to v dedine pri TO, takisto 22 kv, akurát dostaneš podmienku strpieť nepohodu pri prípadnej poruche vedenia a vyjadrenie, že sa v žiadnom prípade nebudú finančne podielať na prekládke iniciovanej z tvojej strany.
HenaJ
21.02.11,07:29
Dobry den,

dakujem za info. Ziadost uz mam, len neviem, co tam este napisat aby pochopili, ze chcem znizit ochranne pasmo.

Odskrknut vyjadrenie pre stavebne povolenie alebo ziadost o vyjadrenie k existencii energetickych zariadeni? Okrem toho mam napisat, ze ziadam o vynimku z ochranneho pasma?

Dakujem za vysvetlenie
HenaJ
21.02.11,08:28
Situacia osadenia stavby musi byt od projektanta alebo staci len nejaky nakres? Vdaka