MrFinance
15.02.11,18:12
Mám v pláne hneď v jari zatepliť rodinný dom cca 240 m2, s obvodom domu 48 metrov. Dom má 7 veľkých okien a 4 malé.
Akú hrúbku polystyrénu použiť? 8 cm alebo viac
Aú fasádnu omietku? stačí akrylatová?

Hľadal som na internete a našiel som stránku ZATEPLENIA.eu, kde je cena s prácou a lešením za 1m2 - 26 Eur za 1 m2 už aj so silikón-silikátovou omietkou. V cene je aj vizualizácia domu, dovoz materiálu a pod. A majú aj veľa referencií a má veľa objednávok na rok 2011.
Jedná sa o certifikovaný zatepľovací systém, nie poľský.
Je to dobrá cena?
Za koľko ste zateplili vy?


Ďakujem veľmi pekne za odpovede...
andiablo
15.02.11,18:15
Hlavne je aké hrubé máš múry. O zateplení sa tu popísalo veľa ale 8cm je málo a ak dáš EPS tak rosný bod budeš mať presne v murive a zarobíš si na problémy. Radšej si pekne preštuduj tieto témy:
Obklad kupelne a zateplenie rodinneho domu (http://www.porada.sk/t142656-obklad-kupelne-a-zateplenie-rodinneho-domu.html?highlight=zateplenie)
Heluz 49 Sti + kontaktne zateplenie 5 cm min.vlna (http://www.porada.sk/t156191-heluz-49-sti-kontaktne-zateplenie-5-cm-min-vlna.html?highlight=zateplenie)
nekonecna plesen (http://www.porada.sk/t155813-nekonecna-plesen.html?highlight=zateplenie)
Zateplenie RD (http://www.porada.sk/t154700-zateplenie-rd.html?highlight=zateplenie)
zatepliť alebo nezatepliť (http://www.porada.sk/t118176-zateplit-alebo-nezateplit.html?highlight=zateplenie)
zateplenie polystyrenom - aky typ? (http://www.porada.sk/t126447-zateplenie-polystyrenom-aky-typ.html?highlight=zateplenie)
dúfam že som pomohol
220870
15.02.11,18:23
Akjé problémy si zarobí ?Polovica domov na Slovensku a v okolitom svete je zateplená 5 cm hrúbkou a žiadny probém nemajú.Prečo?
MrFinance
15.02.11,18:37
No ja som čítal, že rosný bod je v 7 cm. Hrúbka múru je 38 cm.
Ako vraví kolega, 50% rodinných domov je zateplená hrúbkou 5 cm a ešte som sa nestretol s niekým, kto by vravel že má pliesne.
Je plieseň niekde pod polystyrénom?
day
15.02.11,18:45
hrubka zateplenia, na to musite mysliet pri projekte,
zalezi aky tepelny odpor steny chcete dosiahnut, cim vyssi, tym mensie naklady na kurenie
MrFinance
15.02.11,18:53
No hrubka 8 cm, na 38 cm mur si myslim, že mi postačuje. Ale aké sú reálne ceny? Našiel som aj zateplenia po viac ako 40 Eur a skoro to bolo to iste? dokonca aj zaruka je rovnaka 60 mesiacov...
andiablo
15.02.11,19:26
Akjé problémy si zarobí ?Polovica domov na Slovensku a v okolitom svete je zateplená 5 cm hrúbkou a žiadny probém nemajú.Prečo?
no poznám pár ľudí čo zateplili staré domy so škvároviek 5cm polystyrénom a zabudli odizolovať sokel. Pekne im to plesnivie v okolí podláh.
Ak máš 38cm tehlu tak by som dal určite viac EPS. Je to minimálna položka na zateplení a ušetrí ti to náklady do budúcna
MrFinance
15.02.11,19:33
No to viem, však čo som videl každý cm o 0,30 Eur naviac. A aký vplyv má na zateplenie fasádna omietka?
Sokeľ budem určite izolovať.
alltracboy
15.02.11,20:17
akurat dnes som cital ze dobry pomer cena/vykon je 12cm zateplenie.
220870
16.02.11,04:37
no poznám pár ľudí čo zateplili staré domy so škvároviek 5cm polystyrénom a zabudli odizolovať sokel. Pekne im to plesnivie v okolí podláh.
Ak máš 38cm tehlu tak by som dal určite viac EPS. Je to minimálna položka na zateplení a ušetrí ti to náklady do budúcna
Ale to nieje chyba zateplenia ale hydroizolácie muriva.Navyše s rosným bodom to má trt spoločné.Ak by malo murivo problém s rosením kondenzovaním vody vo svojom vnútri ,tak potom čo by to robilo z nezateplenými domami.
Neodovedal som na otázku .V našich klimatických podmienkach sa odporúča hrúbka polystyrénu nad 10 cm.Do 15 cm je to rentabilné,všetko nad túto hodnotu má dlhú a pri súčasných cenách spochybniteľnú návratnosť.
ciners
16.02.11,05:49
Stiahnite si program energie2008 alebo vyssiu verziu, naklikajte tam udaje o svojom dome a to vam vypluje potrebu tepla na vykurovanie. A potom to doladte podla toho,aku chcete navratnost.
Demoverzia je free a na domek to staci
alltracboy
16.02.11,06:41
techcon sa mi zda byt lespi ako energie2008, lebo tam ten dom realne kreslis. ale chvilu trva kym si na to clovek zvykne.. ale co ma viac serie, neviem tam zadat prepocitanie ked zmenim hrubku izolacie. univenta techcon mi blbla pri zadavani strechy- problem s vyskou.. a raucad techcon zasa s tym prepocitanim.
TomasHC
16.02.11,12:26
Ta anketa ak ma byt uzitocna, tak treba spcifikovat co ma "zateplenie" zahrnat. Ci aj armovaciu vrstvu lepidla + sietku, rohovniky, zakladacie listy, pracu...
TomasHC
16.02.11,12:33
Mna vyslo lepenie 12cm EPS na penu CT84 + podhlady z 2cm XPS + sietka + kleber + rohy... bez zakladacej listy (lebo isiel dole este Perimeter EPS) spolu material aj s pracou 3300€ - obvodove mury 180m2 - otvory (spolu 160m2) + podhlady 72m2. Cize tazko to rozpocitat. Ale plus-minus-autobus, za obvodove mury nakomplet 17,2€/m2.
PASKOV
16.02.11,15:27
polystyrén 8 cm

cena: 80 EUR/m2
MrFinance
17.02.11,20:42
No prepacte, myslel som komplet, lepidlo, polystyren, sietka, kotvy, penetrak, fasada, lesenie a praca na 1m2 zateplenia.
Ale Ďakujem Vám za odpovede!
220870
18.02.11,04:39
polystyrén 8 cm

cena: 80 EUR/m2
Trochu ste sa uklikli.:rolleyes:
220870
18.02.11,04:52
Polystyrén cca 35€ m3
Sieť cca 0,6€ m2
lepidlo cca 2 € m2
kotvy cca 0,1€ ks 4 ks na m2 (nemusia sa dávať vôbec do výšky 6m
penetrák 0,3€m2
omietka akryl 2mm zrno cca 3,5€/m2 ....silikon 5€m2 (čím menšie zrno tým vyššia výdatnosť omietky )
lešenie na 200 m2 cca 500€ (na prízemný dom bez poschodia stačia výsuvné kozy,takéto lešenie firmy väčšinou neúčtujú)
day
18.02.11,07:12
pocital som rozne tepelne straty, vsetky vysli +- rovnako ako uvedeny priklad od MiraKE, podla tepelenych strat si vypocitas vyhodnost zateplenia atd:

Mozes si spracovat vypocet manualne pri izb. teplote 21 a vonkajsej teplote -15 =36
teplota UK 40 teplota podlozia 4 =36


(Plocha stropu/R stropu) x 36 - > 120/6*36= 720
(Plocha okien x Koeficient prestupu tepla) x 36 - > 20x1x36 = 720
(Plocha podlahy/R podlahy) x 36 - > 120/2.5*36=1728
(Plocha obv.stien/R stien)x36 - > 112/3.5*36=1152
vetranie xxx napr. 1000 neviem aka je ucinnost rekuperacie a pod.
Suma 5320

zosumarizujes vydelis 1000 a dostanes tepelnu stratu v KW 5.32 KW tie udaje su orientacne nebral som do uvahy pripadne TM, atď.
12spidy
21.02.11,14:23
Polystyrén cca 35€ m3
Sieť cca 0,6€ m2
lepidlo cca 2 € m2
kotvy cca 0,1€ ks 4 ks na m2 (nemusia sa dávať vôbec do výšky 6m
penetrák 0,3€m2
omietka akryl 2mm zrno cca 3,5€/m2 ....silikon 5€m2 (čím menšie zrno tým vyššia výdatnosť omietky )
lešenie na 200 m2 cca 500€ (na prízemný dom bez poschodia stačia výsuvné kozy,takéto lešenie firmy väčšinou neúčtujú)

ako to vychádza pri minerálnej vlne napr FKD?
MrFinance
17.03.11,18:32
cena: spotreba cena za 1 m2:
polystyren 36 0,10 3,6
lepidlo 7 5,00 1,4
kotvy 0,15 6,00 0,9
sietka 0,6 1,20 0,72
lepidlo stierk. 9 4,00 2,3
penetrak 45 0,40 0,8
fasada 45 2,50 4,6
cena 14,32
fasadna omietka silikon-silikatova

cena ks: cena za 1 bm:
zakladacia lista 3 1,5
okapove listy na zaklad. 2,5 1,25
rohove listy 0,89 0,445

vyťaz zateplenia:
ceny od zateplenia.eu
zaruka na pracu 60 mesiacov
zaruka na material 15 rokov - certifikovany zateplovaci system
Xeon
20.04.11,23:07
Hrubka izolantu sa urcuje norma STN 73 0540-2:2007. Presnejsie povedane, norma urcuje sucinitel tepelnej vodivosti pre jednotlive casti konstrukcii domu (obvodove mury, okna, atd.), na zaklade ktorych sa potom urci hrubka izolantu podla konkretneho izolantu (napr. s Rockwool Fasrock by vyslo 16 cm, kdezto s Rockwool Frontrock MAX E by vyslo len 14 cm pri zachovani rovnakeho sucinitela tepelnej vodivosti uz zatepleneho muru). Nikdy sa neda povedat "z brucha" ze tolko a tolko cm, lebo tolko cm ma sused.

Ked sa rozhodnete pre konkretny izolant alebo konkretny kontaktny zateplovaci system (ETICS), skladba vsetkych komponentov je uz predpisana vcetne omietky, prip. len spomedzi dvoch troch omietok.

Musite si uvedomit, ze izolant je jedna vec, kontaktny zateplovaci system (ETICS) v ktorom sa dany izolant a ostatne systemove komponenty pouziva je druha vec, stavebna firma ktora Vam dany ETICS zrealizuje, je tretia vec. Uvediem priklad: Izolant od Rockwoolu je sucastou kontakneho zateplovacieho systemu (ETICS) od Stomixu a tento ETICS od Stomixu bude realizovat stavebna firma StavTrade. Je dobre, ked stavebnu firmu (StavTrade) vyberie vyrobca ETICS (Stomix) a zaroven za nu ruci a co je najpodstatnejsie, robi bezplatny dozor nad realizacnou firmou.

Co sa tyka ceny, je len na vas, ci ste taky moc bohaty, aby ste si mohli kupovat uplne tie najlacnejsie veci.
timkoprvy
21.06.11,11:29
polystyrén 8 cm

cena: 80 EUR/m2

Ty tomu rozumieš ako hus pivu.

Nebalamuť ľudí = buď ti nula chýba (v izolácii), alebo prevyšuje (v cene).
willma
21.06.11,12:29
čo tak trošku mrknúť na etiketu porady ???
TomasHC
21.06.11,14:57
Mne idú zajtra penetrovať a potom robiť fasádnu omietku. Podklad je EPS 12cm, lepený na penu Ceresit CT84, kotvený na rohoch a okolo okien/dverí. Plocha fasády 160m2, podhľady 70m2, špalety 65bm, plus rohovníky na sokel a podhľady cca 120bm. Fasádna omietka Ceresit CT174 bezpríplatkové odtiene, 25 kýblov a penetrácia CT16 70 litrov.

Celkovo aj s prácou 4165 €, po sprostom vydelení (160m2) to vychádza 26€/m2. Ale sieť+penetra+omietka idú aj na podhľady, takže tá cena za meter je trochu skreslená, v reále bude o niečo nižšia...
220870
21.06.11,15:36
Ty tomu rozumieš ako hus pivu.

Nebalamuť ľudí = buď ti nula chýba (v izolácii), alebo prevyšuje (v cene).
Mali by ste sa ospravedlniť.ten pán napísal pravdu.Hrubo ich podviedli ,stavebná firma spolu zo správcom bytov:mee:.
Radka 111
21.06.11,19:38
určite by som si nedávala polystyrén ani nič podobné...
Skus si pozrieť stránku thermoshield
a nebudeš mať problém s piesňami a dom ti bude dýchať
TomasHC
22.06.11,05:35
určite by som si nedávala polystyrén ani nič podobné...
Skus si pozrieť stránku thermoshield
a nebudeš mať problém s piesňami a dom ti bude dýchať

Kde nájdem dýchajúce pľúca domu? Hľadal som už v komore a garáži a nič. Mám skúsiť na povale? Ale je tam tma a pavúky a ja sa bojím :D
Radka 111
22.06.11,07:20
mimotemy:confused::confused::confused::confused::c onfused::confused::confused:




Kde nájdem dýchajúce pľúca domu? Hľadal som už v komore a garáži a nič. Mám skúsiť na povale? Ale je tam tma a pavúky a ja sa bojím :D

:confused::confused::confused::confused::confused:
ludská nevedomosť nemá hraníc.......je nekonečná ako vesmír.....:mee:
TomasHC
22.06.11,07:48
mimotemy:confused::confused::confused::confused::c onfused::confused::confused:

:confused::confused::confused::confused::confused:
ludská nevedomosť nemá hraníc.......je nekonečná ako vesmír.....:mee:

Áno, nekonečná ako ľudská blbosť. Nech Ťa ochraňujú anjeli svetla spolu s Aštarom Šeranom.

Ten Thermoshield možno odrazí sálavú zložku tepla, ale určite nemá tepelný odpor ako niekoľko centimetrov akejkoľvek izolácie, či už zlý EPS, alebo kamenná/minerálna vata.

Oj*by ako Thermoshield by mali byť zákonom zakázané a predajcovia čo zavádzajú obvinený za uvedenie klienta do omylu.
andiablo
22.06.11,13:14
Áno, nekonečná ako ľudská blbosť. Nech Ťa ochraňujú anjeli svetla spolu s Aštarom Šeranom.

Ten Thermoshield možno odrazí sálavú zložku tepla, ale určite nemá tepelný odpor ako niekoľko centimetrov akejkoľvek izolácie, či už zlý EPS, alebo kamenná/minerálna vata.

Oj*by ako Thermoshield by mali byť zákonom zakázané a predajcovia čo zavádzajú obvinený za uvedenie klienta do omylu.
ako plne stebou súhlasím tie ich odrby na ľudí s týmito sranadami. Ešte nech si dajú na to že úspora nieviek koľko % a je to vyriešené. Ja som norálne divím že voči takýmto podvodom nezasahuje slovenská obchodná inšpekcia a pod. Zjavne sa tu jedná o zavádzanie zákaznika. O dýchaní sa radšej nevyjadrujem lebo by ma asi admin vyrazil z fora keby som to napísal s plných pľúc
rudopp
22.06.11,13:39
určite by som si nedávala polystyrén ani nič podobné...
Skus si pozrieť stránku thermoshield
a nebudeš mať problém s piesňami a dom ti bude dýchať

Pozeral som už pred dvomi rokmi.

A ty si pozri najprv diskusiu v Čechách a výsledky meraní tej drahej neúčinnej hnusoby, kým sa odvážiš niečo odporúčať.
timkoprvy
22.06.11,13:50
Mali by ste sa ospravedlniť.ten pán napísal pravdu.Hrubo ich podviedli ,stavebná firma spolu zo správcom bytov:mee:.

Prepáč, ale normálni ľudia (čo tomu aspoň trošku rozumejú) to robia tak, že ak už aspoň na schôdzi sami nevyberú dodavateľ, tak z predložených cenových ponúk aspoň dajú limit na rekonštrukciu.

A ak im to predražili o nejakých slabých 100%, tak ozaj tomu všetci rozumejú ako hus pivu a NEMÁM sa čo ospravedlňovať.
To by ich mali dať ako výstražný príklad neúcty k vlastným €urkám :).

PS1
A radšej by som Paskov mal napísal ako ten podvod úspešne vyriešili.

PS2
Wilmuška.
Je dosť možné, že ja sa lepšie rozumiem BOZP, ako ty zatepleniu.
Takže drž sa svojho kopyta a nekritizuj to, čomu pomerne nerozumieš.
timkoprvy
22.06.11,14:05
čo tak trošku mrknúť na etiketu porady ???





To akože ja ??????? :D Neblázni (etiketa je pre stádo)
Preštudoval som ju dávno dávno?
Radka 111
22.06.11,18:04
Pozeral som už pred dvomi rokmi.

A ty si pozri najprv diskusiu v Čechách a výsledky meraní tej drahej neúčinnej hnusoby, kým sa odvážiš niečo odporúčať.

poznám ten problém v Čechách, bolo to všetko inak ako sa to tam píše.
a výsledky s materiálom ThermoShield sú veľmi dobré.
poznám výsledky meraní aj tu na Slovensku, viem o čom píšem.
marko182
22.06.11,18:45
poznám ten problém v Čechách, bolo to všetko inak ako sa to tam píše.
a výsledky s materiálom ThermoShield sú veľmi dobré.
poznám výsledky meraní aj tu na Slovensku, viem o čom píšem.

Noze sem hod nejaku relevantnu studiu/vysledky merani, nech si aj my rozsirime obzory.
willma
22.06.11,19:49
PS2
Wilmuška.
Je dosť možné, že ja sa lepšie rozumiem BOZP, ako ty zatepleniu.
Takže drž sa svojho kopyta a nekritizuj to, čomu pomerne nerozumieš.
Prepáč, akosi som nepostrehla, žeby som sa v tejto téme vyjadrila k zatepľovaniu a etiketu som ti odporučila z jedného jediného dôvodu - argumentovať sa dá aj slušným spôsobom a do prdele poslať diplomaticky tak, že sa na to ten druhý aj bude tešiť.
timkoprvy
24.06.11,20:14
poznám ten problém v Čechách, bolo to všetko inak ako sa to tam píše.
a výsledky s materiálom ThermoShield sú veľmi dobré.
poznám výsledky meraní aj tu na Slovensku, viem o čom píšem.

Z predajných prospektov ?

čo takto prax v kúrenárstve?
timkoprvy
24.06.11,20:16
Prepáč, akosi som nepostrehla, žeby som sa v tejto téme vyjadrila k zatepľovaniu a etiketu som ti odporučila z jedného jediného dôvodu - argumentovať sa dá aj slušným spôsobom a do prdele poslať diplomaticky tak, že sa na to ten druhý aj bude tešiť.

Možno môj otvorený spôsob niekomu otvorí oči.
TS :
v lete proti teplu áno
v zime proti mrazu NIE.
A ušetrí.
Radka 111
26.06.11,18:42
Z predajných prospektov ?

čo takto prax v kúrenárstve?


Nie z letákov ale z vlastnej skúsenosti....
Mám s náterom dobré výsledky a sme veľmi spokojný
Ale škoda tu je niekomu niečo vysvetľovať ked to nechcú pochopiť..:)
day
26.06.11,20:03
dobre by bolo prilozit neake cisla
addo77
07.07.11,10:13
Zdravim!
Otazka : Cim zateplit 70-rocny RD s hrubkou muru 30 - 40 cm (plna palena).
Jednopodlazny (bez pivnice), s podkrovim (v buducnosti obyvanym).
Nobasil FKD S 100mm je zatial u mna na 1. mieste. Nebranim sa lacnejsiemu rieseniu. Vdaka.
NIBO
25.01.12,13:03
Zdravim,
neviem vam sice odpovedat na otazku s cim a za kolko ale mozem zodpovedat otazku s kym. Ak Vam mozem poradit vybornych zateplovacov, ktory su priamo z Bratislavy, pridam Vam sem kontakt. Mozem sa zarucit ze su skuseni, robia poctivo a nie su suchtavi. Zateplovali kamaratovi rodinny dom v Bernolakove a bol s nimi velmi spokojny. Vyborny pomer kvalita/cena. Kontakt: Marek Gabrhel 0911510682, 0944590728