radek666
17.02.11,09:08
Ako ste riešili spoje jednotlivých vrstiev paropriepustnej strešnej fólie. Akú pásku ste použili na prelepenie spojov pokial ste nemali integrovanú lepiacu pásku vo fólii aby ste vytvorili vodotesné podstrešie. Fóliu budem mať TYVEK Solid ale tie ich originál pásky sú drahé jak šlak. Dávali ste tam nejaké obyčajné len aby sa tie spoje prelepili alebo originál čo ponúkajú k fóliam alebo žiadne.
Tiež by ma zaujímalo akú obojstranú pásku ste použili na styku fólie a odkvapového plechu. Alebo tam ste použili tmel (aký).

Ďakujem
vratnik
17.02.11,09:15
Tiez som dal na strechu Tyvek Solid + kupil som jednu orig. pasku (na stresne okna). Spoje strechari zabezpecili presahom folie a kontralatami. Vodorovne spoje folie pri beznom sklone strechy 44-45 stupnov nie je potrebne preliepat. Na spodnej casti strechy - odkvapovy plech som foliu prilepil ciernou butylkaucukovou paskou, 1m za 15 korun. Tato paska spolahlivo dlhodobo a pevne spoji foliu s plechom. Ak ju chcete odtrhnut, tak vam na plechu zostanu kusky folie. Na jednom mieste som mal na Tyveku nalepenu hlinikovu lep. pasku, po par mesiacoch odpadla. Takze odporucam orig. Tyvek lep. paska a butylkaucukova paska.
pivko
17.02.11,11:59
Mal si kúpiť Tyvek supro plus a nemal by si problém.
radek666
17.02.11,12:32
Mal si kúpiť Tyvek supro plus a nemal by si problém.

Pivko radíš dobre ale nie na moju otázku. Ja nemám problém ešte tú fóliu nemám kúpenú ale rozdiel medzi Solid a Supro plus je 0,80 EUR na bm a 24 SKK za integrovanú pásku za meter sa mi teda platit nechce a pri troch balíkoch fólie je to rozdiel 180 EUR. Preto sa pýtam na alternatívy. Ked tam dám pásku ktorá má výbornú lepivosť a prelepím to zvrchu tak dosiahnem ten istý efekt. nie? a ked zoberiem že páska s návinom 50m stojí 7 EUR tak pri 225m spoja ma to bude stáť celé 40 EUR a 140 EUR je doma.
Koľko ťa stála tá tvoja fólia ?
mendo933
17.02.11,12:46
ak nemas stresne okna tu pasku ti netreba, folia sa prekriva 15cm co je dostacujuce kludne aj pri 30st. streche, skôr treba dat bacha na min. sklon krytiny.
Prip. narusenie folie som riesil vystrihnutim zaplaty zo zvysnej folie a nalepenim PU lepidlom, pripadne aj lepidlo na parozabrany to dobre zlepi. Drzi to jak slak a spoj je vodotesny. Spoj okapovy plech folia som len prekril, kedze okapovy plech bol dost siroky a foliu pritlacili kontralaty. Ak by si to chcel lepit tak PU lepidlom v kartusi to bude drzat riadne- kartusa stoji okolo 5€
PS: za ten rozdiel co si pisal na foliu za to som kupil pred vyse rokom z CR tyvek solid.
vratnik
17.02.11,13:15
Ja som kupoval od http://www.e-strechy.cz/z51-dupont-tyvek%C2%AE-solid
Robia rozvoz po CZ a dokonca mi ju doviezli zadarmo na stredne SK, lebo manik co ju rozvaza isiel s partiou na lyzovaku a mal to po ceste. Inak sa s nimy da dohodnut miesto a cas v CZ a tam vam ju dovezu. U nas je predrazena.
pivko
17.02.11,13:31
Pivko radíš dobre ale nie na moju otázku. Ja nemám problém ešte tú fóliu nemám kúpenú ale rozdiel medzi Solid a Supro plus je 0,80 EUR na bm a 24 SKK za integrovanú pásku za meter sa mi teda platit nechce a pri troch balíkoch fólie je to rozdiel 180 EUR. Preto sa pýtam na alternatívy. Ked tam dám pásku ktorá má výbornú lepivosť a prelepím to zvrchu tak dosiahnem ten istý efekt. nie? a ked zoberiem že páska s návinom 50m stojí 7 EUR tak pri 225m spoja ma to bude stáť celé 40 EUR a 140 EUR je doma.
Koľko ťa stála tá tvoja fólia ?
Solid sa nevyrovná fólii Supro tak že to nije len v integrovanej páske a rozdiel medzi supro a supro plus je minimálny.
radek666
17.02.11,19:55
Solid sa nevyrovná fólii Supro tak že to nije len v integrovanej páske a rozdiel medzi supro a supro plus je minimálny.

A v čom sa jej nevyrovná. Má rovnaké zloženie, rovnakú hrúbku funkčnej vrstvy, rovnakú priepustnosť vodných pár. Jediný rozdiel je v tom že je ťahšia na m2 čiže je možno hrubšia a menej náchylná na mechanické poškodenie pri montáži. Splní rovnakú funkciu ako Supro. alebo?
radek666
17.02.11,19:57
Ja som kupoval od http://www.e-strechy.cz/z51-dupont-tyvek%C2%AE-solid
Robia rozvoz po CZ a dokonca mi ju doviezli zadarmo na stredne SK, lebo manik co ju rozvaza isiel s partiou na lyzovaku a mal to po ceste. Inak sa s nimy da dohodnut miesto a cas v CZ a tam vam ju dovezu. U nas je predrazena.

ked to prepočítam kurzom tak som na rovnakej cene akú mi ponúkli. Mám ponuku za 1,14 EUR / m2.