Myssosvk
17.02.11,21:17
Dobrý deň chcel by som sa opýtať, či aj u nás platia DIN, a či by mi niekto nevedel povedať čo konkrétne sa nachádza v norme STN 736123, konkrétne v tabuľke 15. Mám taký problém, na základe dohody sme robili cementobetónový kryt manipulačnej plochy na čerpacej stanici, výšky boli vopred pevne dané- na 12 m bol sklon 1cm, aj napriek upozorneniam, objednávateľ trval na tom že to chce tak, a teraz to reklamuje že mu tam stojí voda , odvoláva sa na DIN 18202 tab3 riadok3 a STN 736123, konkrétne tabuľku 15. Betónovali sme v teplote -9° C , my sme s betonážou neúhlasili, no po urgenciách objednávateľa sme k tomu pristúpili. :-( nevedeli by ste mi prosím vás niekto poradiť??
miro67
17.07.12,16:50
Mozno Vam neodpoviem presne na Vas problem, ale aspon zopar informacii:
STN 736123 - Stavba vozoviek - Cementove kryty - platna od septembra 2010
Pozrel som si tuto normu na SUTN, ktora by mala byt aktualne platna a nemala tabulku 15. Tabulku 15 som vsak videl v inej verzii normy a obsahovala Dovolene odchylky preberacich skusok a merani (podla popisu vasho problemu asi ide o tento problem).
Co sa tyka platnosti DIN, tak mozu byt platne, ale iba pokial ich mate zmluvne dohodnute.