dabratranec
18.02.11,13:52
Ahojte, potrebujem si overiť či postupujem správne. Súčasný stav - hrubá stavba, bungalov. Mám takýto chronologický plán, podotýkam že okná ešte nemám:
1. elektrika hrubá časť
2. voda, kanalizácia, plyn - pod vedeniami hydroizolácia
3. súbežne s 2. osadenie krbovej vložky s teplovodným výmenníkom
4. fólia na hydroizoláciu
5. polystyrén podlahový 3+4cm
6. fólia
7. karisieť a ňu podlahové kúrenie
8. poter 4-5cm
9. okná, vonk. dvere
10 inštalácia kúrenia, obstavba krbu
11 vnútorné omietky, vnút. dvere, elektrika dokončovačky
12 podlahy

Je to správne alebo som na niečo dôležité zabudol? Ešte by som bol zabudol - viete nejaký link na postup izolácie stropu (26cm)?
mendo933
18.02.11,13:12
Ak nechces sponzorovat darmozracov tak lukrativne polozky ako elektrika by som nechal az po oknach.

1. ak by neboli okna tak mozes vyrezavat sekat otvory na instalacie
2.zalozit okna
3. Najprv by mali ist odpady a voda, ale ked vies asi ako pojdu stupacky , vyvody tak sa da aj elektriku najskôr stym ze pri tych miestach , kde budu odpady voda sa bude na to mysliet.
4. KV mozes kludne spravit az po poteroch, len nechas vyvedene potrubia nad uroven poteru
5. Najprv ide hydroizalacia a az na nu idu trubky, rurky...
6. 7cm je na podlahovku trocha malo , ale ked to uz tak mas a neda sa pridat...
8. lacnejsie ako kari siet su sponky do eps, na kari tiez musis dat uchytky, ktore su drahsie + naviac cena kari siete. Je tam len na rozostupy, nema staticku funkciu.
9. 4-5 cm je malo. 1,5cm maju trubky nad trubky ma ist min. 5cm. Podlaha nebude idealne rovna tak aby sa nestalo ze niekde vinde 2-3cm. Mne pri anhydride budu davat 5,5cm
10. na okna je uz neskoro, z pohladu ochrany stavby
11.instalacie az po omietkach
12. omietky by som dal pred potermi
13. najpr idu podlahy a za potom dvere s oblozkovymi zarubnami

Aky strop chces izolovat a cim, kde...
dabratranec
19.02.11,15:16
ad.3 - odpady mám z drvivej väčšiny naplanovaný systém - prechod cez deku do pivnice a tam ich ťahať pod stropom ku stenám do hlavného zvodu (ten je v pivnici)
- horiz. trasy elektriky chcem dať do podlahy, sekať iba vertikálne trasy. Proste cielom je sekať do obv. múrov čo najmenej - To platí pre všetky rozvody. Iba nutné minimum sekať ostatné do podlahy. Potom to obložím EPS a dám poter.
ad.4 - KV môže byť posadená na poter? Mám zato že to treba posadiť na pevnú podložku (v tomto prípade platňa)
ad.8 - a čo popraskanie poteru - nehrozí keď vynechám kari sieť?

Čo sa týka tých okien - chcem ich dať až úplne nakoniec aby sa počas prác nemali šancu poškodiť, zaprášiť, atď.+má to výhodu vetrania pri mokrých procesoch ako sú potery. Nevýhodou je, ako si spomenul, možnosť krádeže. No aj nové okná ti môže niekto ukradnúť pokiaľ tam nespávaš.
radek666
19.02.11,17:20
ad.3 - odpady mám z drvivej väčšiny naplanovaný systém - prechod cez deku do pivnice a tam ich ťahať pod stropom ku stenám do hlavného zvodu (ten je v pivnici)
- horiz. trasy elektriky chcem dať do podlahy, sekať iba vertikálne trasy. Proste cielom je sekať do obv. múrov čo najmenej - To platí pre všetky rozvody. Iba nutné minimum sekať ostatné do podlahy. Potom to obložím EPS a dám poter.
ad.4 - KV môže byť posadená na poter? Mám zato že to treba posadiť na pevnú podložku (v tomto prípade platňa)
ad.8 - a čo popraskanie poteru - nehrozí keď vynechám kari sieť?

Čo sa týka tých okien - chcem ich dať až úplne nakoniec aby sa počas prác nemali šancu poškodiť, zaprášiť, atď.+má to výhodu vetrania pri mokrých procesoch ako sú potery. Nevýhodou je, ako si spomenul, možnosť krádeže. No aj nové okná ti môže niekto ukradnúť pokiaľ tam nespávaš.

pri poteroch resp.po poteroch nesmieš mat otvorené okná. Práve naopak po vyliatí poterov by si mal všetko pouzatvárať aspon na 3 dni aby sa ti rýchlo neodparila voda z poteru a nepopraskal.
dabratranec
21.02.11,08:58
Ohľadom toho stropu? Aký je postup pri tepelnej izolácii - mám na mysli poval. Ohľadom tých omietok - môžem ich spraviť ako 11. alebo to nie je dobré riešenie?
Mirkaska
17.03.11,13:59
pri poteroch resp.po poteroch nesmieš mat otvorené okná. Práve naopak po vyliatí poterov by si mal všetko pouzatvárať aspon na 3 dni aby sa ti rýchlo neodparila voda z poteru a nepopraskal.
treba aj polievať?
220870
17.03.11,17:27
treba aj polievať?
Treba vlhčiť alebo prikriť fóliou.
Cerv17
24.05.12,04:42
8. poter 4-5cm

nie je 4-5 cm malo? ja som daval 5-6 + karisiet. ale mozno budem mat miestami len 4cm, preto sa pytam