Maja2
18.02.11,18:22
Prosím Vás o radu. Prišiel mi výkaz nedoplatku zo zdravotnej poisťovne. Je na ňom uvedené, že dlžím na poistnom od 7/2001 do 6/2002.
Chcem sa spýtať, keď som bola živnostník celý rok 2000 - mala som príjem z podnikania. Potom som mala od januára do júna 2001 prerušenú živnosť - bola som zamestnaná a v 7/2001 som živnosť obnovila, mala som povinnosť platiť odvody do zdravotnej poisťovne z príjmu zo živnosti v roku 2000? Z obdobia pred prerušením?

Ďakujem za odpovede. V minulom roku som bola dobrovoľne poistená a platila som si osobne odvody na pobočke poisťovne a nič mi nehovorili o tom, žeby som tam mala nedoplatky.

Koľko rokov môže poisťovňa vymáhať nedoplatky?

Ďakujem za odpovede.
veronikasad
18.02.11,17:30
Prosím Vás o radu. Prišiel mi výkaz nedoplatku zo zdravotnej poisťovne. Je na ňom uvedené, že dlžím na poistnom od 7/2001 do 6/2002.
Chcem sa spýtať, keď som bola živnostník celý rok 2000 - mala som príjem z podnikania. Potom som mala od januára do júna 2001 prerušenú živnosť - bola som zamestnaná a v 7/2001 som živnosť obnovila, mala som povinnosť platiť odvody do zdravotnej poisťovne z príjmu zo živnosti v roku 2000? Z obdobia pred prerušením?

Ďakujem za odpovede. V minulom roku som bola dobrovoľne poistená a platila som si osobne odvody na pobočke poisťovne a nič mi nehovorili o tom, žeby som tam mala nedoplatky.

Koľko rokov môže poisťovňa vymáhať nedoplatky?

Ďakujem za odpovede.
od 7/2001 do 06/2002 si bola len SZČO, alebo aj zamestnancom ?
Maja2
18.02.11,19:42
bola som len SZČO
Rozalka
18.02.11,19:56
Maja2
18.02.11,20:05
áno z Dôvery. prečo?
Maja2
18.02.11,22:08
Rozalka prečítala som si link, kt. si tu dávala a už chápem, prečo si sa pýtala na Dôveru. No áno, od stola poslali asi viacerým podobné listy ako mne.

Nech už je to akokoľvek, ak budem musieť zaplatiť, zaplatím. Ale čo ma najviac štve je to, že v minulom roku som osobne bola na pobočke, či mám všetko vysporiadané. Áno, všetko bolo uhradené a teraz mi príde nejaký výkaz nedoplatku z rokov 2001 a 2002? Nemám slov.

Takže správne tomu chápem, že spadám do obdobia, v ktorom platila 10 ročná premlčacia doba, takže ak mi pošlú výmer, tak to budem musieť doplatiť.

Veronikasad - úplne s tebou súhlasím v tom, že v Dôvere na pobočke nič nevedia a že sa na žiadne číslo nedovoláš. Dnes som skúšala cez informácie zistiť číslo na pobočku. Majú uvedené úplne nesprávne - staré číslo. Potom som skúšala to číslo, čo je na papieri - 02/ - naprosto nekompetentná osoba, kt. mi nevedela povedať nič. Vlastne áno,prečítala mi tie isté údaje, kt. som mala na tom papieri, čo mi prišiel. Potom som volala na 0800xxxxxx, dali mi síce číslo na pobočku, ale opäť to nikto nebral. Po neúspechu som opäť volala na 0800xxxxxx - ani tam mi nevedeli povedať, z čoho nedoplatok vznikol. Načo tam potom tí ľudia sú, keď nič nevedia?
Rozalka
18.02.11,22:21
V tom liste máš pokyny, ako môžeš vojsť na svoje konto, teda VS prípisu a v rámci textu jeden jedinečný kód. Tam nájdeš presný rozpis, v ktorých mesiacoch a koľko si neuhradila.
Maja2
19.02.11,14:19
To som zistila - presne ako píšeš - aj na tom papieri je rozpis. Ale musela som si nájsť daňové priznanie z roku 2000 a presne mi to vychádza, že som neplatila na základe daňovej povinnosti roku 2000 odvody od júla 2001 do júna 2002.

Prerušenie živnosti, kt. som mala od januára do júna 2001 nemá vplyv na platenie týchto odvodov?
Rozalka
19.02.11,16:45
Na tom papieri máš rozpis podľa rokov, na ich stránke máš rozpísané presne na mesiace.

O prerušení živnosti ZP bola oboznámená?
Maja2
21.02.11,06:45
To práve neviem, či som tam poslala odhlášku a prihlášku. Ak by stačilo to, tak to tam donesiem. Len mi ide o to, aby som si nenarobila viac problémov, ako mám. Myslela som si, že im to automaticky nahlasuje živnostenský úrad. Ale teda asi nie, čo?

Ja viem, že odvody sa prepočítavajú k 1.7. bežného roka z daňovej povinnosti minulého roka. Aspoň vtedy to tak bolo. Ide mi len o to, či to moje polročné zamestnanie od 1.1. - 30.6.2001 nemalo vplyv na to, že by som tie odvody platiť nemala = nemusela.
Zita5
21.02.11,06:49
To práve neviem, či som tam poslala odhlášku a prihlášku. Ak by stačilo to, tak to tam donesiem. Len mi ide o to, aby som si nenarobila viac problémov, ako mám. Myslela som si, že im to automaticky nahlasuje živnostenský úrad. Ale teda asi nie, čo?

Ja viem, že odvody sa prepočítavajú k 1.7. bežného roka z daňovej povinnosti minulého roka. Aspoň vtedy to tak bolo. Ide mi len o to, či to moje polročné zamestnanie od 1.1. - 30.6.2001 nemalo vplyv na to, že by som tie odvody platiť nemala = nemusela.

V roku 2000 - 2001 to živnostenský nenahlasoval, to bola Vaša povinnosť do 8 dní od prerušenia živnosti .Ak nebola odhláška , tak systém Vás bral ako riadneho poistenca a teda doplatiť budete musieť .
ivustek
21.02.11,06:59
Nedoplatok Vám zaslali za obdobie 7/2001 -6/2002. Píšete, že presne v tomto období ste boli len SZČO. Takže zdravotné poistenie ste boli povinná platiť.
To, že ste boli od 1.1.-30.6.2001 zamestnaná malo vplyv len na to, že v tomto období platil poistné za Vás zamestnávateľ. Keď ste prac.pomer skončili, zamestnávateľ prestal platiť a keďže ste sa stali len SZČO, povinná platiť ste boli Vy.
Maja2
21.02.11,07:46
Ďakujem, že sa mi venujete. Zita5 ja to teda doplatím. Len škoda, že som v roku 2000 mala taký dobrý príjem. (ale vtedy som sa nesťažovala :-), ešte som dúfala, že to prerušenie by mohlo mať vplyv na to, že by som nemusela tie odvody platiť z povinnosti roku 2000 ale napr. z minimálnej mzdy.

ivustek - mne to tiež tak vychádza, že keď som bola len SZČO že som to platiť mala. Ale vôbec neviem, aké myšlienkové pochody ma viedli k tomu, že som to vtedy neplatila. A teraz sa z toho chcem samozrejme vykrútiť.
Adea
23.02.11,06:51
Dobry den, podobny listz dovery prisiel vcera aj mne, od 7/2001 do 6/2003 v tom case som mal zivnost a bol som aj zamestnany, nestaci ked zamestanavtel odvadzal za mna do zdravotky musel som aj ja?
Zolo
25.02.11,20:19
Dôveru už pretriasali aj v médiách. Nemajú vždy svoju evidenciu v poriadku. Na ich stránke, kde je prístup k osobným údajom poistenca v ich liste - "Výkaze nedoplatkov" sú v mojom prípade uvádzané iba sumy nedoplatkov za 6 mesiacov v prvom polroku 2007. Žiadne údaje typu "predpísané poistné" a "uhradené poistné" a žiadne iné obdobie poistenia, iba tých 6 mesiacov - na prvý pohľad neDôveryhodné. Malý rozdiel, ktorý vzniknutý nižšími mesačnými splátkami bol dodatočne s dvojmesačným oneskorením doplatený - ešte v roku 2007. V Dôvere si to neráčili všimnúť. Našťastie mám výpisy z účtu. Poslal som im to ako reklamáciu cez ich špeciálny portál s osobným prístupovým heslom. Čakám na ich reakciu, ako tie stovky reklamácií stihnú vybaviť a či aj oni majú na to 8 kalendárnych dní, ako dávajú lehotu na reklamáciu svojim klientom, z ktorých žijú. A neviem, čo by mi vyviedli, keby som bol niekoľko dní odcestovaný, lebo aj neprevzaté zásielky podľa ich poučenia považujú za doručené. Asi by na mňa kvôli 15,- Eurám poslali exekútora, ktorý by mi zablokoval účty. Zvažujem vysloviť Dôvere nedôveru a v najbližšom termíne sa od nich odhlásiť ku konkurencii. Je nehorázne, vyťahovať staré nezrovnalosti - v mnohých prípadoch nepravdivé a v priebehu ročných zúčtovaní ZP sa roky tváriť, že je všetko v poriadku. Neplatičov treba naháňať, ale treba mať aj poriadok vo svojej evidencii a nešikanovať normálnych klientov.
VieraPopluharova
12.06.11,15:48
Pekný deň všetkým,

tak ako viacerí i môj klient dostal pozdrav od VŠZP a to hneď na 2 x s rozpisom:
jeden=199501-200412 s tým, že sa môže odvolať do 15 dni od doručenia a sruhý za dobu 012005 až 201006, chcela som sa spýtať či sa môžem odvolať na prvú z dôvodu premlčania v zmysle Na základe obdržaného Výkazu nedoplatkov č. ......... zo dňa ....... na obdobie ......vznášam námietku z dôvodu premlčania poistného podľa zákona 580/2004 v zn. n. pr. paragrafy 21 a 32.a na druhú z dôvodu, že išlo o súbežný pracovný pomer a SZČO?
Chobot
12.06.11,19:55
Pekný deň všetkým,

tak ako viacerí i môj klient dostal pozdrav od VŠZP a to hneď na 2 x s rozpisom:
jeden=199501-200412 s tým, že sa môže odvolať do 15 dni od doručenia a sruhý za dobu 012005 až 201006, chcela som sa spýtať či sa môžem odvolať na prvú z dôvodu premlčania v zmysle Na základe obdržaného Výkazu nedoplatkov č. ......... zo dňa ....... na obdobie ......vznášam námietku z dôvodu premlčania poistného podľa zákona 580/2004 v zn. n. pr. paragrafy 21 a 32.a na druhú z dôvodu, že išlo o súbežný pracovný pomer a SZČO?

Chcem ťa len upozorniť na § 21 ods. 4 zákona o zdrav. poistení:
(4) V prípade nesplnenia povinností podľa § 6 alebo oznamovacích povinností podľa § 23 ods. 1, 2 a 5 právo zdravotnej poisťovne uplatniť si nárok na predpísanie poistného a úroku z omeškania na úrade sa nepremlčuje.

Takže ak sa chceš odvolať na premlčanie, musíš preukázať, že si splnil oznamovaciu povinnosť.
VieraPopluharova
13.06.11,07:37
To mam, klient to našiel.Oznamovacia povinnosť bola riadne splnená, vďaka za upozornenie.
Chobot
13.06.11,08:10
To mam, klient to našiel.Oznamovacia povinnosť bola riadne splnená, vďaka za upozornenie.

Tak potom daj námietku. ;)
VieraPopluharova
13.06.11,08:34
Už sa stalo, ďakujem všetkým za pomoc, veľmi si to cením.
A mam ešte jednu perličku, samozrejme ako inak.
Iný klient: zamestnávateľ odvádzal poistné do Spoločnej zdravotnej, do VŠZP za zamestnancov. Spoločná zdravotná vykonala ešte v roku 2008 kontrolu , kde konštatovala, že spätne 10 rokov je bez závad a v zmysle pripísaných neskorších platieb vyčíslila poplatok z omeškania cca 4000,-€, na ktoré klient podal žiadosť o odpustenie. Spoločná nereagovala, tak predpokladal, že je to v poriadku.Po zlúčení poisťovní prišiel výmer na zaplatenie predmetnej sumy, voči čomu sa odvolal, nakoľko to prišlo od exekútora uvedenú sumu zložil exekútorovi do depozitu až do rozhodnutia súdu. Naďalej sa odvádzali poistné za zamestnancov VŠZP .V Spoločnej bývalej už zamestnanec neexistoval, bol riadne odhlásený. Mesačné výkazy boli riadne zasielane a VŠZP si začala pripisovať mesačné platby za zamestnancov v pracovnom pomere na uhradu penalov z omeškania z bývalej SZ.
Otázka: ak je zložená predmetná suma u exekútora za penále z omeškania, môže si VŠZP pripisovať úhradu riadneho mesačného poistenia ako úhradu penálov z omeškania?
moika
13.06.11,12:53
Mne tiež došlo z Dovery vykaz nedoplatkov za rok 2007. V tom roku som vsak k 7.8.2007 prerušila az doteraz živnost. Odvtedy som na rodičovskom prispevku. Podala som však ročne zuctovanie za rok 2007.Mala som vôbec povinnosť ho podať?
Môzu odo mňa vymahat doplatok za ten rok, ked uz som bola od polovičky roka poistencom statu ?
veronikasad
13.06.11,12:56
Mne tiež došlo z Dovery vykaz nedoplatkov za rok 2007. V tom roku som vsak k 7.8.2007 prerušila az doteraz živnost. Odvtedy som na rodičovskom prispevku. Podala som však ročne zuctovanie za rok 2007.Mala som vôbec povinnosť ho podať?
Môzu odo mňa vymahat doplatok za ten rok, ked uz som bola od polovičky roka poistencom statu ?
Mala si povinnosť podať RZZP za rok 2007, lebo si bola časť roka SZČO. Vznikol ti nedoplatok v RZZP, resp. bolo RZZP vyplnené správne ?
moika
13.06.11,13:00
Ohladom odpovedi , čo sa tyka vymáhania poistného sa mi zda , ze v zakone je 5 ročná lehota zakon580/2004. , paragraf 21.
veronikasad
13.06.11,13:07
Ohladom odpovedi , čo sa tyka vymáhania poistného sa mi zda , ze v zakone je 5 ročná lehota zakon580/2004. , paragraf 21.
nedoplatok za rok 2007 ešte určite nie je premlčaný.
moika
13.06.11,13:30
Jedná sa o Zakon580/2004. Pokiaľ sa teraz vymáha Zdravotné poistenie spätne z roka 2007, podla , ktorého zákona sa to robí , podľa toho z roka 2007 alebo dnes platiaceho?
V auguste roku 2007 som totiž končila živnosť a prešla len na rodičovský príspevok, na ktorom som bola aj predtým od r. 2006.V uvedenom roku 2007 sa tiež zmenil zakon , tak že platcom poistneho za rodiča na RP je stat a teda som sice podala ročné zúčtovanie za rok 2007 ale už som ho neplatila, kedže som bola na rodičovskom. Neviem , či za mňa oprávnene vymáhajú poistne, a hlavne druhá otázka :ako je to so zakonmi, ktoré z nich platia, ked sa to spatne počíta do minulých rokov.
veronikasad
13.06.11,13:35
VieraPopluharova
13.06.11,19:52
Už sa stalo, ďakujem všetkým za pomoc, veľmi si to cením.
A mam ešte jednu perličku, samozrejme ako inak.
Iný klient: zamestnávateľ odvádzal poistné do Spoločnej zdravotnej, do VŠZP za zamestnancov. Spoločná zdravotná vykonala ešte v roku 2008 kontrolu , kde konštatovala, že spätne 10 rokov je bez závad a v zmysle pripísaných neskorších platieb vyčíslila poplatok z omeškania cca 4000,-€, na ktoré klient podal žiadosť o odpustenie. Spoločná nereagovala, tak predpokladal, že je to v poriadku.Po zlúčení poisťovní prišiel výmer na zaplatenie predmetnej sumy, voči čomu sa odvolal, nakoľko to prišlo od exekútora uvedenú sumu zložil exekútorovi do depozitu až do rozhodnutia súdu. Naďalej sa odvádzali poistné za zamestnancov VŠZP .V Spoločnej bývalej už zamestnanec neexistoval, bol riadne odhlásený. Mesačné výkazy boli riadne zasielane a VŠZP si začala pripisovať mesačné platby za zamestnancov v pracovnom pomere na uhradu penalov z omeškania z bývalej SZ.
Otázka: ak je zložená predmetná suma u exekútora za penále z omeškania, môže si VŠZP pripisovať úhradu riadneho mesačného poistenia ako úhradu penálov z omeškania?

Prosim nikto nevie poradiť?
moika
23.06.11,14:33
nedoplatok za rok 2007 ešte určite nie je premlčaný.

Ale v roku 2007 sa zmenil zakon, pokial sa dobre pamätam, že za rodičov na RP poistne plati stat. Ja som bola na RP od 6/2007 a sucasne do 7/2007 aj SZCO. Teda neviem , ci som vobec mala podavat rocne zuctovanie za rok 2007, lebo to sa plati az v roku 2008 a to som uz bola cely cas na RP a este ten zmeneny zakon. Rocne zuctovanie som podavala za obdobie ked som bola SZCO aj RP sucasne.Mam v tom zmätok, viem ,že ked sme vtedy volali na ZP tak mi povedali, že osoba na RP neplati.
baska27
12.11.11,15:48
neviem či sa to už niekto pytal .. ale prosím Vás o radu... je možné aby zamestnávateľ nechal doma zamestnanca s tým že je stále zamestnaný, ale prestal za neho platiť odvody? prosím o odbornú radu, či môže dať zamestnávateľ neplatené voľno na dlhšiu dobu.. a na koľko presne. Ďakujem.. :cool:
zk24
12.11.11,15:59
neviem či sa to už niekto pytal .. ale prosím Vás o radu... je možné aby zamestnávateľ nechal doma zamestnanca s tým že je stále zamestnaný, ale prestal za neho platiť odvody? prosím o odbornú radu, či môže dať zamestnávateľ neplatené voľno na dlhšiu dobu.. a na koľko presne. Ďakujem.. :cool:

Neplatené volno môže zamestnávateľ zamestnancovi posktnut. Zamestnanec je povinny prihlasit sa na obdobie kedy pobera neplatene volno ako samoplatitel do zdravotnej poistovne
baska27
12.11.11,16:03
na tom neplatenom voľne sa musia dohodnúť? alebo môže dať zamestnávateľ neplatené voľno aj na rok.. s tým že čaká že zamestnanec podá v blízkej dobe výpoveď a týmsa vyhne odstupnému...
zk24
12.11.11,16:38
Chápem správne že sa pýtate, či môže zamestnávateľ neplatené voľno nariadiť?*
baska27
13.11.11,09:23
áno presne to sa pýtam. lebo jeden známy nechcel podpísať že sa vzdáva odstupného, lebo nevedel že aj keby to podpísal, aj tak by to bolo neplatné, lebo odstupného sa vzdať nedá, tak mu dal jeho zamestnávateľ na celý rok neplatené voľno... a potom mu prišlo z poisťovní doplatiť to čo za neho nezaplatil zamestnávateľ.... nie je to v rozpore so zákonom? alebo je to v poriadku?
KEJKA
13.11.11,10:19
a ako zam-eľ postupoval? odhlásil zam-ca zo SP? na základe čoho?
Ak zam-ec nič nepodpísal, tak nech sa bráni. AK zostal doma - čudujem sa, že to neriešil, potom vlastne s nepl.voľnom súhlasil, či?
zk24
13.11.11,12:01
áno presne to sa pýtam. lebo jeden známy nechcel podpísať že sa vzdáva odstupného, lebo nevedel že aj keby to podpísal, aj tak by to bolo neplatné, lebo odstupného sa vzdať nedá, tak mu dal jeho zamestnávateľ na celý rok neplatené voľno... a potom mu prišlo z poisťovní doplatiť to čo za neho nezaplatil zamestnávateľ.... nie je to v rozpore so zákonom? alebo je to v poriadku?

z poisťovní? Podľa mojich vedomostí je povinné iba zdravotné poistenie a pokial sa sam neprihlasil na dobrovolne poistenie do socialky, tak odtial by mu nemalo nic prist.*

zda sami ze nemame vsetky skutocnosti. Oni sa dohodli ze si teda berie neplatené volno? alebo na základe coho nechodil rok do prace?*
baska27
13.11.11,20:39
nechodil na základe toho že mu zamestnávateľ povedal že momentálne nemá pre neho prácu tak nech počká kým bude.. no ale čakal rok.. a po tom roku mu prišlo vyučtovanie... teda nedoplatok...teraz neviem či z jednej alebo oboch poisťovní...stalo sa to v práci kde robí môj priateľ.. a chcela by som vedieť ako postupovať ak by to ich zamestnávateľa znovu napadlo...
Mila123
13.11.11,20:51
nechodil na základe toho že mu zamestnávateľ povedal že momentálne nemá pre neho prácu tak nech počká kým bude.. no ale čakal rok.. a po tom roku mu prišlo vyučtovanie... teda nedoplatok...teraz neviem či z jednej alebo oboch poisťovní...stalo sa to v práci kde robí môj priateľ.. a chcela by som vedieť ako postupovať ak by to ich zamestnávateľa znovu napadlo...
možno blbá či naivná otázka.....z čoho žil?
a čo robiť? zamestnávateľ mu musí nejaký doklad dať, nie len tak povedať, že nemám prácu, ostaň doma.....ZP platí predsa pre každého i pre neho.....
KEJKA
13.11.11,21:30
ak ho zam-eľ odhlásil, tak možno preto sa ozvala ZP, ale zam-eľ nemá doklad, že odhlásil zam-ca oprávnene, tak sa treba odvolať.
ryti R.
20.06.12,09:05
Dobrý deň,
neviem sa dohodnúť s pracovníčkou VŠZP, čo je rozhodujúci deň pre premlčanie preddavkov zdravotného poistenia a oni mi poslali predexekučnú výzvu. Je to deň kontroly VŠZP alebo dátum prevzatia výkazu nedoplatkov danej kontroly?
VŠZP vykonalo kontrolu 9.8.2011 a našli mi nedoplatok za preddavok k obdobiu 08/2006. Ten má splatnosť 8.9.2006 a teda premlčaný bol dňom 9.9.2011.
Ja som si prevzal doporučený výkaz nedoplatkov dňa 12.9.2011, teda po termíne premlčania podľa mňa. Prvýkrát som bol uzrozumený, že mám nejaký nedoplatok.
Pracovníčka úradu mi tvrdí, že keďže kontrola bola vykonaná pred premlčaním splátky preddavku, je vymáhateľný.
Právnik z VŠZP nie je dostupný a mne beží 10 dní na reakciu...
Ďakujem.
Rozalka
10.01.13,18:30
Manžel dostal výzvu, že má za marec 1996 nedoplatok na zdrav. poistení 16,19 eúr.
Nie je to náhodou premlčané?
Skartovali sme síce pred rokom všetky staré šanóny, ale výpisy som všetky odložila: celý rok 1996 je uhradený správne.
Tweety
10.01.13,18:33
Manžel dostal výzvu, že má za marec 1996 nedoplatok na zdrav. poistení 16,19 eúr.
Nie je to náhodou premlčané?
Skartovali sme síce pred rokom všetky staré šanóny, ale výpisy som všetky odložila: celý rok 1996 je uhradený správne.
Veď odpovedzte na tú výzvu a doložte prehľad platieb. Určite len tak tápu a overujú si, kto im sadne na lep. AK má manžel všetko OK, žiadajte aj ospravedlnenie.
bettylou
10.01.13,18:45
ak nedlží, je to bezpredmetné
Zita5
10.01.13,18:48
Manžel dostal výzvu, že má za marec 1996 nedoplatok na zdrav. poistení 16,19 eúr.
Nie je to náhodou premlčané?
Skartovali sme síce pred rokom všetky staré šanóny, ale výpisy som všetky odložila: celý rok 1996 je uhradený správne.
A to má akú poisťovňu Rozalka? Môj syn bol so mnou v združení , v roku 2005 ukončil podnikanie a hneď nastúpil do zamestnania .Minulý rok mu prišiel papier zo všeobecnej zdravotnej poisťovne , že za rok 2005 má nedoplatok 11 euro .Ale som si povedala , že kašlem na nich , nemala som čas sa hrabať v dokladoch , tak mi bolo rýchlejšie to uhradiť .Samozrejme, že ma to štve , ale som nedohľadávala,lebo som nemala na to čas . Ale Ty ak máš výpisy , tak ich zober , aj list a choď tam , nech sa presvedčia , že má všetko uhradené .
Vieš ak je viac takých ľudí ako som ja , tak ozaj musia skúšať .
Rozalka
10.01.13,18:58
je to VšZP - tiež si myslím, že len skúšajú
Xanti
10.01.13,19:01
Babenky nestrašte, tiež pred pár rokmi som mala reálne dlžobu, kt. som uhradila ale kedže som bola mladá a hlúpa tak doklad je bohvie kde. Ani nedokážem, že som to vyplatila. Desné.
mimotemy
Tweety
10.01.13,19:04
Babenky nestrašte, tiež pred pár rokmi som mala reálne dlžobu, kt. som uhradila ale kedže som bola mladá a hlúpa tak doklad je bohvie kde. Ani nedokážem, že som to vyplatila. Desné.
mimotemy
Tak sa tras dievčička, neboj nájdu si Ťa a budeš platiti. Nemáš ako dokázať, nezaplatila si, len tak sa nevykrútiš. Veď keď si dopravný podnik vie nájsť dlžníka po rokoch, čert by bol vtom aby si ho nenašla Z alebo SP:(
Xanti
10.01.13,19:06
Tak sa tras dievčička, neboj nájdu si Ťa a budeš platiti. Nemáš ako dokázať, nezaplatila si, len tak sa nevykrútiš.:(
Šak mi to nedá spávať, detto jedna pokuta za havárku čo som mala. Tiež som ju platila šekom a ktohovie kde je ústrižok, roky prešli ... od istého času hradím všetko cez účet, ešte aj pár centové dorovnania v ZP čo sa čudovala tetuška za okienkom, ale istota gulomet. Lepšie sa uschová výpis ôz účtu ako malinký ústrižok.