dasoft
19.02.11,07:28
Ahojte vsetci,
Stavbu tehloveho RD sme dostali este pred zimou pod strechu, chystame sa dat robit pripojky (voda, kanaliz., elektrina..), mam ponuku a chcem sa spytat ci je to mozne robit teraz v zime (buduci tyzden ma riadne mrznut)? Nema to napr. vplyv napr. na kvalitu betonu (vodom. sachta asi nejake AS VODO), kanaliz. sachta, ... vsetko treba pod cestou (elektrika pretlacanim, voda je pod cestou aj kanalizacia..) ono je to sice v nezamrz. hlbke ale neviem... Vopred dakujem za vase nazory.
220870
19.02.11,07:28
Prípojka vody je pri takých mrazoch riskantná vec .
canbo
19.02.11,10:31
Prípojka elektriny : Práca s káblami pri mínusových teplotách je problém, môže dôjsť k poškodeniu vonkajšieho plášťa ( praskne, mikrotrhliny..), čo sa môže časom prejaviť v zlých izolačných stavoch alebo poruchách. Pre ukladanie káblov je predpísaná teplota okolia.
pistik8
19.02.11,17:28
Neviem sice o aku oblast SR ide, ale v okoli BA je to tak, ze niektore spolocnosti v zimnych obdobiach pripojky nerobia. SPP nerobi pripojky od novembra do marca, pokial su minusove teploty, BVS detto. U mna napriklad elektrinu tahali az v marci, nakolko som nedostal od obce povolenie na rozkopavku , bolo mi povedane , ze tieto veci neodporucaju robit v zimnych mesiacoch, kedze nie je zarucene dokoncenie rozkopavky... Z mojej skusenosti :rolleyes:
dasoft
20.02.11,12:35
Dakujem za odpovede, suhlasim s vami vsetkymi, radsej to presunieme na jar.