dasoft
20.02.11,15:20
Ahojte vsetci,
Mury aj strechu sme prave dokoncili a manzelka si teraz zmyslela ze by chcela dole zamenit WC so spajzou a tym padom prerobit aj okenne otvory v obvodovej stene. Dom je postaveny z Heluz Family 44 na lepidlo, tehly su davane presne - uz nechceme zateplovat, ked sa Heluz Family 44 polozi presne, stena ma dost vysoku tepel. odolnost. Strop skladany Premac. Ako vidno na obrazku, nad oknom je davany preklad Heluz s presahom nejakych 15cm. Ale chceme spravit dost velku zmenu (vidno to na prilozenych obrazkoch...) polovicu jedneho okna zamurovat a hned vedla vyburat otvor pre nove okno. Velmi nerad taketo nieco robim (aj zo static. hladiska), bude to asi dost narocne nakolko (aspon myslim) bude treba podstojkovat, vyrezat novy otvor (aj ked karbobrusku mam iba 25ku - ta zareze do hlbky cca 10cm), vyrezat aj cast z existujuceho prekladu nakolko by jeho kusok zasahoval aj nad nove okno, vymurovat tu rozdelovaciu stenu cca 90cm (k oknam davam K a K/2 tehly), dat novy preklad nad nove okno... (a ako vyplnit miesto nad prekladom po premac strop, ako tam natlacit 1cm betonu-preklad ma vysku 23,8, tehla 25)
Ak ste uz niekto nieco podobne robili, pripadne vedeli by ste mi niekto poradit, ake eventuelne problemy mozu nastat, resp. coho sa pri tomto ukone vyvarovat...?
Vopred dakujem.
220870
20.02.11,15:50
Zamurujte to čo chcete zamurovať vyrežte to čo chcete vyrezať.Nad to malé okno nepotrebujete preklad.Tá tehla nad oknom je zaliata vo venci nespadne ani keby ste sa akokoľvek snažili.A ak sa predsa len bojíte podložte ju oceľovými vinklami 5 x5 cm.Ale nieje to nutné.
Esteticky to bude päsť na oko.
.
dasoft
20.02.11,16:34
Ono to bude sediet rozmerovo s tymi oknami v pivnici, tie okna na 2NP su celkovo ine. Mate pravdu esteticky to bude treba este domysliet... Ale mam este jednu otazku : kedze je to premac skladany strop, veniec som tam robil v urovni stropu, resp. nosnikov a vloziek (klasicke 4 pruty dole 12ky hore 10ky), prikladam obrazok.. Prave o to mam trochu staticky obavu...
220870
20.02.11,19:42
Nevidím v tom technický problém.Tá tehla zostane zavesená na betóne venca.Otvor na okno bude široký cca 50 -60 cm to nieje veľa.
dasoft
21.02.11,19:08
Ok, potesili ste ma. Oba otvory budu siroke 70cm (aby to ladilo s oknami v suterene).