Vlado311
20.02.11,17:22
Prosím o radu. Chcel by som stavať na veľmi úzkom pozemku o rozlohe cca 7,5 metra x 40 metrov a umiestniť tam dom 5,5 m x 12,5 metra. Má niekto z vás skúsenosti so stavbou podobného typu? Sused vo vedlajšej záhrade má identický pozemok a má na ňom postavený podobný dom, ale má ho klasifikovaný ako záhradnú chatku. Rozmerovo je skoro od plota k plotu. Bude problém, keď si na mojom pozemku postavím dom tiež takmer od plota k plotu? Rátam že mi od suseda ostane vzdialenost cca 1,5 - 2 metre max., resp. od jeho domu k mojmu. Bude to problém? Dostanem stavebné povolenie alebo treba suseda požiadať o súhlas tak isto ako on žiadal o náš? Viem že sú určité vzdialenosti medzi domami, ktoré sa musia dodržiavať. Platí to aj v prípade takto úzkych pozemkov? Budú nejaké problémy pri samotnej stavbe (koeficient znevýhodnenia pre úzke parcely, doprava betónu čerpadlom, kolaudácia a pod.). Ďakujem za rady.
Mária27
20.02.11,16:58
Môžeš sa veľ dočítať v podobných témach, daj si napr. vyhľadať "odstup od suseda" alebo vdialenosť ...

http://www.porada.sk/t153054-odstup-garaze-od-suseda.html
a pod.
arizona
20.02.11,17:52