didjo
21.02.11,15:16
treba nalepiť - len, alebo použiť aj tanierové hmoždinky? ide o bežné plastové okná - štandart, nie balkonové... rozmer asi 15 cm krát výška okna
pepa78
21.02.11,14:29
U mňa sa to len lepilo, na to kleber, rohova lišta so sietkou a zase kleber
pivko
21.02.11,14:43
Stačí nalepiť , pri okne APU lišta so sieťkou , vnútorný roh lišta so sieťkou.
didjo
21.02.11,15:18
čo je APU lišta?
pepa78
21.02.11,15:28
Kvaka
21.02.11,15:48
Čo sa môže stať, ak sa pri zateplení bytového domu špalety nezateplili? Väčšina vlastníkov bytov už mala plastové okná so sieťkami proti komárom, aj sieťkové dvierka na balkónových dverách, všetko toto bolo menené pár rokov pred zateplením. Čo sa dá dodatočne na špalety dať? Je to nevyhnutné? Keby sa špalety boli zateplili podľa projektu, sieťky by sa museli vymeniť a okrem toho by to na každej strane okna zúžilo otvor o 3cm.
220870
21.02.11,18:01
Polystyrén sa na špaletách nekotví.
Pre Kavka.Ak sa tam polystyrén nedá.Môžu vlhnúť plesnivieť vnútorné špalety na oknách.
peter666666
06.03.11,10:17
spalety pri oknach sa robia z extrudovaneho polystyrenu alebo styrodur ale je toto iste len etr. je odborny nazov
220870
06.03.11,10:24
Nieje pravda ,že špaley sa robia z extrudovaného polystyrénu.Nieje žiadny logický dôvod prečo by sa mali z neho robiť .
Kvaka
06.03.11,10:52
Polystyrén sa na špaletách nekotví.
Pre Kavka.Ak sa tam polystyrén nedá.Môžu vlhnúť plesnivieť vnútorné špalety na oknách.
Ďakujem za reakciu. Pozerala som, máme to tak už druhú zimu, a pleseň nie je nikde. Môžu plesnivieť, to myslíš tak, že aj nemusia? Inak, ja mám z plesnivých stien panický strach, lebo ak je pleseň vo väčšom množstve, dokáže ohroziť nielen zdravie, ale aj život. Najmä detí. Jediné, čo sa nám po zateplení domu bez zateplenia špaliet objavilo, je zrážanie vody na dvoch starších plastových oknách.
mimotemy Zavolala som firme, čo nám dodávala plastové okná, povedali, že na tých starších už treba vymeniť sklá, tie dve okná máme od roku 2002. Tie tri novšie plastové okná, čo máme od 2008, sú vraj už inak robené a kvalitnejšie.
220870
06.03.11,11:12
Ďakujem za reakciu. Pozerala som, máme to tak už druhú zimu, a pleseň nie je nikde. Môžu plesnivieť, to myslíš tak, že aj nemusia? Inak, ja mám z plesnivých stien panický strach, lebo ak je pleseň vo väčšom množstve, dokáže ohroziť nielen zdravie, ale aj život. Najmä detí. Jediné, čo sa nám po zateplení domu bez zateplenia špaliet objavilo, je zrážanie vody na dvoch starších plastových oknách.
mimotemy Zavolala som firme, čo nám dodávala plastové okná, povedali, že na tých starších už treba vymeniť sklá, tie dve okná máme od roku 2002. Tie tri novšie plastové okná, čo máme od 2008, sú vraj už inak robené a kvalitnejšie.
Inak povedané.Platí to hlavne o domoch z plnej pálenej tehly a o domoch s betónovými prekladmi.Ak má dom betónový preklad, tak ak takýto preklad kompletne nezateplíte tak je takmer 100%istota že časom splesnivie.
Ja mám plastové okná od 1996 a nemám problém.Zároveň je pravda ,že zasklenie časom stráca na účinnosti(plynná výplň medzisklenného priestoru sa stráca).Ale firma to nemôže tvrdiť bez toho, aby to prišla fyzicky obhliadnuť a zmerať.V tomto si z huby robia "riť".
Kvaka
06.03.11,11:52
Inak povedané.Platí to hlavne o domoch z plnej pálenej tehly a o domoch s betónovými prekladmi.Ak má dom betónový preklad, tak ak takýto preklad kompletne nezateplíte tak je takmer 100%istota že časom splesnivie.
Ja mám plastové okná od 1996 a nemám problém.Zároveň je pravda ,že zasklenie časom stráca na účinnosti(plynná výplň medzisklenného priestoru sa stráca).Ale firma to nemôže tvrdiť bez toho, aby to prišla fyzicky obhliadnuť a zmerať.V tomto si z huby robia "riť".
Prepáč, že som to jasnejšie nenapísala, myslela som bytový dom, typický panelák, dva roky zateplený, takmer všetci to máme bez zateplenia špaliet, v projekte to síce bolo plánované, ale kto mal sieťky na plastových oknách, odmietol to.
mimotemy Z firmy na plastové okná tu v byte boli dvaja, videli to rosenie, vedia, aké sklá sa dávali v roku 2002, len ma to prekvapilo, že to treba už vymeniť, lebo vtedy nikto nepovedal, že nejaká náplň vyprchá.
220870
06.03.11,12:24
Aj paneláky mali räzne riešenia na špaletách.Pokiaľ vám to nevlhne tak len budte radi.Len neroumiem prečo by mal byť problém azo sieťkami na oknách.Zrejme to bola vychcanosť firmy.
Sklá.Nedokážem posúdiť či to treba meniť ale ak by to bolo treba meniť tak firmu ktorej sklá vydržia 8 rokov by som viac neoslovil.
Kvaka
06.03.11,12:36
Aj paneláky mali räzne riešenia na špaletách.Pokiaľ vám to nevlhne tak len budte radi.Len neroumiem prečo by mal byť problém azo sieťkami na oknách.Zrejme to bola vychcanosť firmy.
Sklá.Nedokážem posúdiť či to treba meniť ale ak by to bolo treba meniť tak firmu ktorej sklá vydržia 8 rokov by som viac neoslovil.
So sieťkami bol preto problém, lebo na rámoch plastových okien boli úchytky na sieťky a sieťkové dvere, a tie by sa prekryli zateplením špaliet. Na jednom okne nám to aj urobili, ale museli to dať dole, sieťka sa nevmestila, rám okna bol dosť prekrytý polystyrénom a keby na to ešte dajú omietku, tak otvor užší o 6 cm. Nie firma, ale my sme to odmietli, oni nechápali, asi vedeli, prečo to tam má byť. Takže tak, ale aj tak by som rada aspoň nejakú tepelnoizolačnú bielu omietku dala, najmä tam, kde nie je okno na lodžiu, na tej severnej strane. Bojím sa, že by to mohlo niekde vlhnúť. Betónové preklady nad oknami určite nemáme.
220870
06.03.11,12:57
To nieje dobré riešenie.Máme s tým zlé skúsenosti.Nezmestil sa tam ani 2cm hrubý polystyrén?Ak nezateplili špaletu tak to môže praskať a zatekať.
Kvaka
06.03.11,15:29
To nieje dobré riešenie.Máme s tým zlé skúsenosti.Nezmestil sa tam ani 2cm hrubý polystyrén?Ak nezateplili špaletu tak to môže praskať a zatekať.
Podľa projektu mali dať na ostenia okien a balkónových dverí, ktoré sú na lódžii, iba dvojcentimetrový polystyrén, lódžia je zateplená 5 cm polystyrénom. To je juhozápadná strana. Komu to išlo dať, tam dali, nie každý mal tak hlboko osadené rámy okien, ako my. Sieťkové dvierka máme na chlp do otvoru, samotné plastové okná a dvere majú po bokoch len 1 až 1,5cm voľného rámu, takže tam sa nič nedalo dať. Severovýchodná strana sú dve izby, a rámy okien sú tiež hlboko osadené, sieťka je natesno medzi okrajmi ostenia. Tam mal ísť 3 cm polystyrén. Zvonku je vidno, komu dali, komu nie. Tie okenné otvory sú niekde viditeľne užšie. Zatiaľ nám to drží, nič nevlhne ani nepraská, my to už asi prežijeme. :rolleyes:Neviem, čo by sa s tým dalo robiť. Na dome je 10 cm polystyrén, takže cca 30 cm hlboké ostenie je z dvoch tretín iba betónový panel s dvojitou omietkou.
220870
06.03.11,16:53
Poznám tie činžiaky.Mali ste to reklamovať u výrobcu okien ten vás sprosto podviedol.Teraz už je neskoro.
Lotarka
23.05.11,09:20
Momentálne zatepľujú na sidlusku ďalší panelák a všimla som si, že na jednej lódžii sú poobíjané omietky na špaletách a vidieť len holý panel (z keramzitbetónu). Pravdepodobne to urobil priamo majiteľ bytu alebo firma na jeho žiadosť, aby sa tam zmestila izolácia. Je to dobré riešenie?
marleau
23.05.11,14:31
Momentálne zatepľujú na sidlusku ďalší panelák a všimla som si, že na jednej lódžii sú poobíjané omietky na špaletách a vidieť len holý panel (z keramzitbetónu). Pravdepodobne to urobil priamo majiteľ bytu alebo firma na jeho žiadosť, aby sa tam zmestila izolácia. Je to dobré riešenie?
ak to robí kvoli špaletovému polystyrénu,tak áno.
alltracboy
24.05.11,06:13
ja chcem spravit XPS alebo EPS spalety, ale zvysok domu bude MW. Moze s tym byt nejaky problem?
marleau
24.05.11,06:15
ja chcem spravit XPS alebo EPS spalety, ale zvysok domu bude MW. Moze s tym byt nejaky problem?
Keď sa to dobre presieťkuje v rohoch tak nie.
alltracboy
01.10.12,17:23
davate aj zacistovacie profily so sietkou? kolegovy robili bez toho iba to zapucovali k oknu. moc sa mi nepaci na listach ta penova paska.. na hnedom okne to moze dost kricat.
220870
01.10.12,17:50
Na tie apu lišty začínam dosť nadávať.Praská to viac ako klasické omietky.Je to kničomu.
alltracboy
03.10.12,17:39
davat eps na penu alebo duocontact? na tej vate pena bohvieako nerdzi..a kleber je zasa tepelny vodic. Ti kreteni co som ich uz vykazal zo stavby mi nakydali na jedno okno asi asi 3cm lepidla- tam to vyrezem a dam sirsi EPS. Chcel by som trochu naimpregnovat zrovnanu vatu duocontactom /1mm/ nech na to dobre chyti pena a potom lepit na penu. Alebo radsej 5mm duocontact?
pivko
04.10.12,05:27
davat eps na penu alebo duocontact? na tej vate pena bohvieako nerdzi..a kleber je zasa tepelny vodic. Ti kreteni co som ich uz vykazal zo stavby mi nakydali na jedno okno asi asi 3cm lepidla- tam to vyrezem a dam sirsi EPS. Chcel by som trochu naimpregnovat zrovnanu vatu duocontactom /1mm/ nech na to dobre chyti pena a potom lepit na penu. Alebo radsej 5mm duocontact?
Tí kreténi????? však 18r. zateplovali v Prodome! Mal si si osadiť okná zarovno s múrom , izoláciou by si prekryl 1,5cm rám a nemal by si žiadnu starosť . A bez líšt to určite nerob , mne to vobec nepraská a sused ktorý ich nemá ma komplet popraskané okolo okien.
A stavebného dozora + majstrov pozdrav.
alltracboy
04.10.12,10:34
no uz len tvoje mudrosti som cakal :D chceli prachy dopredu tak som im nedal.. asi tolko k nim. Ked si mal ty staveny dozor tak potom neviem co si tu stale tahal informacie :D Rozdiel medzi tebou a mnou je ten ze ja to spravit viem a mam riesenia ktore chcem konzultovat a ty co davas vsetko robit majtrom iba murdujes.
220870
04.10.12,17:33
Pena na vate nedrží .k čomu dobrému by bolo míňať lepidlo na celoplošné nanášanie na vatu?
alltracboy
04.10.12,17:50
vatu na spaletach som vybrusil, votriem do nej vrstvicku duocontaktu a na to dam na penu EPS ako spaletu. na lepe drzi pena dobre. Minimalizujem tak tepelny most..aj ked 5mm lepu asi zasa nejaka tragedia nebude.
alltracboy
04.10.12,17:54
dom stavany prodomom by som teda nechcel :D ale zasa iny clovek ine naroky.. aj tak sa vsetko zakryje omietkov. ine je prist k hotovemu a ine ked im kukam na prsty
alltracboy
04.10.12,18:18
Na tie apu lišty začínam dosť nadávať.Praská to viac ako klasické omietky.Je to kničomu.
co na tom konkretne praska? ta lista ma siet ktora sa previaze s rohovou sietou tam to prasknut nemoze, a pri okne je penova paska.. ta ked zhnije, tam sa da natlacit pruzny tmel. Alebo myslite listu bez siete? Ta by praskat mohla.
pivko
05.10.12,05:39
kutyl.s.r.o. ten tvoj dom bude pekne sfusovany
paloo
18.11.12,09:13
Na bytovke prebieha kompletné zateplenie a pri ostení okien z vonku nedávajú polystyrén:mad:
Ako prinútiť spoločnosť aby túto chybu napravila?Prikladám foto práce...
http://s17.postimage.org/451g3lfi3/P1160458.jpg (http://postimage.org/image/451g3lfi3/)
http://s10.postimage.org/mm25em77p/P1160461.jpg (http://postimage.org/image/mm25em77p/)
Alebo je toto riešenie správne?
Vďaka za rady
220870
18.11.12,09:19
Okamžite reklamovať,požadovať zastavenie prác až do odstránenia ,nezaplaťiť.Je to hrubá chyba firmy..Budú vám plesnivieť ostenia z interiéru.
Na bytovke prebieha kompletné zateplenie a pri ostení okien z vonku nedávajú polystyrén:mad:
Ako prinútiť spoločnosť aby túto chybu napravila?Prikladám foto práce...
http://s17.postimage.org/451g3lfi3/P1160458.jpg (http://postimage.org/image/451g3lfi3/)
http://s10.postimage.org/mm25em77p/P1160461.jpg (http://postimage.org/image/mm25em77p/)
Alebo je toto riešenie správne?
Vďaka za rady
220870
18.11.12,09:21
Tie lišty sa časom odtŕhajú od pásky na ktorej sú nalepené.Zrejme nekvalitné lepidlo.
alltracboy
18.11.12,10:56
to by bol ak by som to nakoniec nerobil sam.. takze este vzdy bude 1000x lepsie praveny ako tvoj