localhost
22.02.11,19:10
Ahojte. Zvažujem vymeniť staré okná na rodinnom dome za nové. Buď plastové, alebo Euro okná. Prosím poraďte aké okná sú najlepšie, koľko komorové, za primeranú cenu, kvalitné a od akej firmy. Najlepšie zo Žiliny a okolie. A ešte, v čom sú výhody a v čom nevýhody medzi plastovými a Euro oknami. Na nete je toho strašne veľa a neviem sa v tom orientovať :(Ďakujem veľmi pekne !
holub3569
26.02.11,14:53
ahoj,
davam teraz do novostavby plastove lebo sestra ked stavala dala eurookna a povedala ze teraz by dala plastove.Dovod je pravidelne osetrovanie a pravidelna starostlivost atd. Vybral som si aluplast 7000 .Urobil som si kalkulaciu cez e-shop inter okno a vedel som na com som.Dal som si aj od inych urobit ponuku ale bola daleko vyssia cez e-shop.Som z MT a najlacnejisia ponuka bola drahsia o 1200eur a bez doplnkov a to vraj ako pre znameho.Dal som komplet dom s parapetami,zaluziami a sietkami a vyslo ma to 3100e aj s dovozom.Mal som aj fixy rozmer 2200x1100 4ks s trojsklom a stuplove balk.dvere vychod na terasu taktiez trojsklo.Dal som zalohu 1000e a hned zacali robit ako dostali zalohu.Dodavka 3-4 tyzdne ale mal som ich uz do 15 dni.Vcera mi ich doviezli. Som spokojny.
holub3569
26.02.11,15:09
ahoj,
davam teraz do novostavby plastove lebo sestra ked stavala dala eurookna a povedala ze teraz by dala plastove.Dovod je pravidelne osetrovanie a pravidelna starostlivost atd. Vybral som si aluplast 7000 .Urobil som si kalkulaciu cez e-shop inter okno a vedel som na com som.Dal som si aj od inych urobit ponuku ale bola daleko vyssia cez e-shop.Som z MT a najlacnejisia ponuka bola drahsia o 1200eur a bez doplnkov a to vraj ako pre znameho.Dal som komplet dom s parapetami,zaluziami a sietkami a vyslo ma to 3100e aj s dovozom.Mal som aj fixy rozmer 2200x1100 4ks s trojsklom a stuplove balk.dvere vychod na terasu taktiez trojsklo.Dal som zalohu 1000e a hned zacali robit ako dostali zalohu.Dodavka 3-4 tyzdne ale mal som ich uz do 15 dni.Vcera mi ich doviezli. Som spokojny.
ado32
28.02.11,11:04
vsetko ma svoje pre a proti. ja som si dal plastove a nelutujem a pritom spodna cast domu je neodizolovana a z kamena (nenajdes ani znamku po plesni alebo nadmernej vlhkosti). je nutne naucit sa vetrat a kurit nic viac. treba si uvedomit, ze z drevenymi eurooknami dosiahnete (v urcitych pripadoch...) to iste, zavisi na kvalite materialu, vyroby a samozrejme aj montaze!!! samozrejme, ze treba vybrat dobreho vyrobcu, pozriet referencie popytat sa ludi. je nutne pozriet sa na to z dlhodobeho hladiska, lebo je to vacsia investicia a nemeni sa to kazdy den. nechcem tu preberat pre a proti - viem poradit.
ado32
28.02.11,11:07
ozaj 100ks ponuk z neuvedeneho portalu nevyriesi problem, prave naopak. som si vedomy, ze kazdy si bude hrat svoju pesnic, ale odporucam na rozhodovanie nieco prestudovat navstivit pobocku aspon 3 porozpravat sa a potom vyberat. svojho casu som tiez robil prieskum prislo mi asi 97 cp a na 60% to boli same hluposti (moj nazor).
12janci12
05.03.11,11:08
Medzi plastovými a eurooknami je dnes (nakoľko sú obidva druhy okien technicky dlhšie vyvíjané) v podstate jediný podstatný rozdiel a to v estetike. Ak mám vzťah k drevu a páči sa mi, volím drevohliníkové okno alebo eurookno. Ak nemám k drevu vzťah, volím plastové okná. Ešte iný pohľad - na panelák sa hodia plastové okná, do rodinného domu skôr tie eurookná. Samozrejme trojsklo, utesnenie montážnej špáry páskami atď. To ale platí pri obidvoch druhoch okien.
Majo K.
26.03.11,14:18
Ahoj. Čo sa plastových okien týka , doporučujem min.5-komorové v kombinácii s trojsklom .Ak k tomu patria aj Vchodové dvere tak pozor na povrchovú úpravu. Čím je dekor tmavší tým čakaj väčšie problémy. VD najlepšie biele .Pri výbere výrobcu doporučujem využiť možnosť pozrieť aj výrobu . A pozor na montáž , aj dobre vyrobené okno može znehodnotiť nekvalitná montáž.