mirex9
23.02.11,12:21
Dobry den, zdedil som 450tis euro a teraz neviem co s nimi, nehnutelnost mame, nie je dovod kupovat nieco lepsie, uroky v banke su velmi biedne a do zlata a striebra sa uz neoplati investovat. Sledujem uz asi 3 mesiace aj pohym USB CHF CZK SWK pretoze som mal obavy o EUR. Ako navrhujete rozlozit tieto financie, aby zbytocne nelezali na ucte? Do coho investovat? V akej banke ich nechat? Pozeral som aj svajciarske banky, je to vhodna cesta? Dakujem za seriozne odpovede.
caco
23.02.11,16:16
zlato stúpa,striebro stúpa,tak kde je problém
Rasťo74
23.02.11,18:32
Pri takejto sume môžeš využiť služby privátneho bankára, máš tam veľa výhod lepšie možnosti zhodnotenia peňazí úplne iné produkty ako pre bežných sporiteľov.
derek191919
23.02.11,18:50
Určite by som využil privátneho bankára, prípadne ak to cez neho nechcete riešiť, tak je vhodná investícia investičné diamanty (idelne je investovat na 5 a viac rokov)
MatoB
23.02.11,18:54
Dobry den, zdedil som 450tis euro a teraz neviem co s nimi, nehnutelnost mame, nie je dovod kupovat nieco lepsie, uroky v banke su velmi biedne a do zlata a striebra sa uz neoplati investovat. Sledujem uz asi 3 mesiace aj pohym USB CHF CZK SWK pretoze som mal obavy o EUR. Ako navrhujete rozlozit tieto financie, aby zbytocne nelezali na ucte? Do coho investovat? V akej banke ich nechat? Pozeral som aj svajciarske banky, je to vhodna cesta? Dakujem za seriozne odpovede.

O 450 tis € sa ti este ani nesnivalo tak sa aspon laskavo uvedom co tu pises. Minule si tu zalozil presne tuto istu temu s podobnou otazkou pod inym nickom a za to ze ti temu (http://www.porada.sk/t160563-mam-kapital-400-000-eur-a-hladam-spolocnika-ktory-ma-vynikajuci-napad.html) vymazali si sa opat zaregistroval a opat pises takuto blbost. Tak ked ich mas preco si nezaplatis odbornika na investovanie a neporadis sa s nim? A tiez je dobra blbost co si napisal: "do zlata a striebra sa uz neoplati investovat".
mirex9
23.02.11,19:59
O 450 tis € sa ti este ani nesnivalo tak sa aspon laskavo uvedom co tu pises. Minule si.........".

tak v prvom rade, nikdy som tu nebol registrovany a taku blbu otazku by som nepolozil, sam podnikam, avsak v oblasti kde podnikam sa zdedene peniaze nedaju vyuzit, pretoze ad 1. nepodnikam tam sam a spolocnici nechcu investovat, co akceptujem, pretoze firma tak bola nastavena, ze iba zisk sa bude investovat a nie cudzie zdroje.....ad 2. je to normalna otazka...

Privatneho bankara mi hned ponukla VUB banka, avsak co som cital bohvieco to nie je. Preto som sa pytal na zhodnotenie, chcem tie peniaze nechat dcere, ja ich nepotrebujem....aj preto ma zaujima, ci je vhodne taku sumu penazi vlozit do svajciarskej banky ubs, ta ma pobocku aj v Prahe.
Dantess
24.02.11,08:39
ja budem Vaša dcéra :D
profesional
24.02.11,17:22
Viem ti poradit ako legalne a bezpecne zhodnotit peniaze na urovni 12-20 % rocne.
Ale nemam v umysle to tu pisat verejne. Take know how len tak nerozdavam verejne kazdemu. Ale ak mas zaujem, tak ma mozes kontaktovat. Cestu ako to urobit si urcite najdes.
MatoB
24.02.11,17:31
aj preto ma zaujima, ci je vhodne taku sumu penazi vlozit do svajciarskej banky ubs, ta ma pobocku aj v Prahe.

200 000 € nakup zlata alebo ineho draheho kovu ceny idu hore a aj pojdu.
100 000 € Skus tu Svajciarsku banku
25 000 € Charita alebo ak nesucitis s ludmi v nudzi tak usud podla seba
25 000 € Poslem ti cislo mojho uctu
50 000 € nechaj doma resp. v tej VUB banke na beznom ucte (clovek nikdy nevie)

Mam aj realnejsi napad ale taky by som ti nenapisal na porade len tak ako si ty napisal ze si zdedil 450tis. € co ti samozrejme neverim.


chcem tie peniaze nechat dcere, ja ich nepotrebujem....

Ja si neviem ani predstavit, ze by z mojich ust vysla veta "ja uz peniaze nepotrebujem" alebo "neviem co s peniazmi" ;)
MatoB
24.02.11,17:35
Viem ti poradit ako legalne a bezpecne zhodnotit peniaze na urovni 12-20 % rocne.
Ale nemam v umysle to tu pisat verejne. Take know how len tak nerozdavam verejne kazdemu. Ale ak mas zaujem, tak ma mozes kontaktovat. Cestu ako to urobit si urcite najdes.

To je o nicom urok taky ponuka aj VUBka cez asset
pavol54
24.02.11,20:53
450000/40rokov/12 mesiacov= mesačné vreckové cca 1000€. a potom dôchodok
profesional
25.02.11,10:02
Zlato by som nekupoval. Jeho cena je momentalne jedna obrovska spekulacna bublina. Mozno este nejaku dobu pojde hore ale ako dlho, to je otazne.
A potom to prdne aj s cenou ropy tak ze mnoho ludi bude ronit krokodilie slzy ze kde su ich peniaze.
Filip Glasa
26.02.11,10:35
Pri takejto sume môžeš využiť služby privátneho bankára, máš tam veľa výhod lepšie možnosti zhodnotenia peňazí úplne iné produkty ako pre bežných sporiteľov.
Na privátnych bankérov by som čím skôr zabudol. Ponúkajú klasické retailové produkty s rovnakými poplatkami, ale k tým bežným poplatkom si ešte účtujú 1% p.a. zo spravovaného majetku navyše.

Ponúkajú zväčša to isté čo si môže kúpiť aj bežný smrteľník a nemusí navyše platiť privátneho bankára. O investovaní toho veľa nevedia, ale majú dobré predajné schopnosti.

A čo je asi najdôležitejšie, tak sú obmedzení na produkty svojej bankovej skupiny a niekoľkých partnerov. Takže ti vždy budú tlačiť len to, čo skupina potrebuje zrovna predať.

Čo sa týka tých menových párov, ktoré si spomínal, tak na to radšej zabudni. Začiatočníci prídu pri menových špekuláciách väčšinou o všetky peniaze. Devízový trh (forex) je najťažším trhom z pohľadu malého špekulanta.

Drahé kovy ako už písal autor predo mnou sú momentálne veľmi drahé. Zlato a striebro veľmi stúpa na cene. Ano to je pravda. Ale práve to by malo byť varovným prstom, že drahé kovy môžu byť blízko vrcholu bubliny.

Najlepším spôsobom ako s peniazmi zaobchádzať je robiť len také kroky, ktorým detailne rozumiem. A vyvarovať sa unáhleným rozhodnutiam pod tlakom. Čiže ak momentálne rozumiete dobre len bankovým vkladom, tak sa nebojte nízkych úrokov a skúste si vyjednať o niečo lepšie pri tej sume a rozložiť peniaze na sporiace účty, kratšie termiňáky a dlhšie termiňáky.

Potenciálne vyššie zhodnotenia by totiž mohli priniesť veľmi veľké straty, ktoré by sa len veľmi ťažko doháňali. A začiatočníci sa tým stratám určite nevyhnú.

Neskôr keď budeš mať lepší prehľad a viac naštudovaného, tak sa môžeš pustiť do náročnejších, rizikovejších vecí ako bankový vklad.

Ľudia prídu o viacej peňazí špekulovaním s víziou vysokých ziskov, akoby prišli o potenciálny zisk v banke s nízkymi úrokmi.
patotn
28.02.11,13:52
korporatne zmenky ponukaju
zaujimave moznosti priklad-uroky okolo 5,40az7percenta
Rasťo74
28.02.11,17:51
Kto poskytuje takéto zmenky banky alebo súkromní sektor.
Ďakujem R
Filip Glasa
28.02.11,18:07
korporatne zmenky ponukaju
zaujimave moznosti priklad-uroky okolo 5,40az7percenta
s príslušným rizikom - podľa finančného zdravia a schopnosti plniť svoje záväzky danej korporácie (spoločnosti).
jar88
01.03.11,09:38
Drahé kovy ako už písal autor predo mnou sú momentálne veľmi drahé. Zlato a striebro veľmi stúpa na cene. Ano to je pravda. Ale práve to by malo byť varovným prstom, že drahé kovy môžu byť blízko vrcholu bubliny.


No a tu treba naviac počítať aj s rozdielnou cenou pri nákupe a predaji.
Iná je totiž cena ak zlato nakupujete a iná ak ho predávate.
Rozdiel je okolo mínus 5 %.
-------------------------------------
To znamená, že ak som nakúpil v septembri 2010 za 1275 dolárov a teraz je cena 1410 dolárov, dostanem len 1340 dolárov. To je len 105,1 % nákupnej ceny. Pritom zlato stúplo na hodnotu 110,59 % nákupnej ceny.
---------------------------------------
Je to zhodnotenie 5 % za 5 mesiacov, čo by bolo 12 % ročne, ale riziko neskutočné. Kľudne sa mohlo stať, že by zlato mohlo stáť aj 1320 dolárov a to by už zhodnotenie nebolo.
Rasťo74
01.03.11,10:13
Viem ti poradit ako legalne a bezpecne zhodnotit peniaze na urovni 12-20 % rocne.
Ale nemam v umysle to tu pisat verejne. Take know how len tak nerozdavam verejne kazdemu. Ale ak mas zaujem, tak ma mozes kontaktovat. Cestu ako to urobit si urcite najdes.


Daj mi kontakt na teba keď vieš zhodnotiť peniaze za takéto percentá ako píšeš ozvem sa ti. R:)
mirex9
01.03.11,12:54
dakujem za kopec odpovedi, ja som nemyslel forex, ale v pripade, ze by som dal cast penazi na TU 1-2 roky, otazka je v akej mene, rozmyslam nad tym UBS...ci to nechat v EUR alebo dat CHF alebo SWK...
Peacemaker11
01.03.11,18:11
Ahoj mirex9 ak este chces investovať tak ma kontaktuj na mail ok.investicia@gmail.com
Filip Glasa
05.03.11,07:00
No a tu treba naviac počítať aj s rozdielnou cenou pri nákupe a predaji.
Iná je totiž cena ak zlato nakupujete a iná ak ho predávate.
Rozdiel je okolo mínus 5 %.
rozpätie nákup/predaj môže byť kľudne aj 20% a viac. Závisí od toho akou formou a kde to zlato investor kúpi.
Ericeqh
06.03.11,12:56
20%??? tak to si povedal velmi klamlivu informaciu- takato situacia moze nastat iba ak si velmi hlupi a velmi zle kupis a teda ta oklamu.., 5% a menej je realny rozdiel ak hned kupis u jedneho a u toho isteho obchodnika to ihned predas. Za predpokladu ze sa v tom trosku vyznas a neobchodujes s troma 5g "tehlickami". (kto by vsak kupil a predal v tom istom momente, ked do toho chce investovat??)
Dost samozrejme zalezi aj na tom s kym obchodujes, existuje vela pofidernych obchodikov s investicnym zlatom aj na internete a tam tie marze su fakt prehnane.

Mirex9, ak chces investovat, tak by som radil do zlata alebo do striebra.- Ak mas vazny zaujem, tak mi napis- ja sa tym zaoberam a vysvetlim Ti ako to funguje. Urcite nieje rozdiel medzi kupou a predajom 20% a podobne, to je mozno ked kupujes 5g tehlicku z dovodu toho, ze vela stoji rafinacia do daneho tvaru v porovnani s hodnotou zlata, ( ine je ked sa rafinuje kilova tehla kde je cena za tvar-formu tehlicky a teda odlievanie zanedbatelna a ine je ked sa odlieva 5g platok kt. tak isto musi mat peknu formu a vsetko, tam ta cena koli tomu vyskoci./ Preto investovat do tak maleho objemu je z mojho pohladu somarina, to radsej nakupit zlomky alebo granulat a podobne. Kludne napis, ak mas zaujem- vysvetlim Ti.
belluco1981
08.06.11,09:03
ak máš ešte záujem tak napíš na e-mail..
colak
13.06.11,13:04
Alebo investovanie do PRIVAT MILITARY COMPANY. Ak mas serioznejší záujem tak cez email.

P.s. Rozbiehame nieco podobne na SK s byvalou firmou BLACK WATER dnesnou XE services. Návratnosť rastie od zvyšujúceho sa konfliktu v Afganistane, v Iraku alebo Somálsku. Hlavný financovatelia sú NATO a AMERICKá VLáDA.
Csaba Czodor
13.06.11,18:23
čauko počuj ak by si mal záujem,,,kuk tému ..."mám nápad, ako dalej"
misoft
13.06.11,19:30
Investuj do diamantov (môžeš aj do tých krvavých) - diamanty sú večné :D:D:D