agent848
23.02.11,15:59
Kupil som pozemok a chcem cast penazi spät,nemozem stavat nakolko zasahuje do ineho pozemku. Uz ma takto realitka natahuje vyse troch mesiacov. Uzemne rozhodnutie neprejde nakolko majitelka pozemku do ktoreho jej moj zasahuje bude proti tomu aby mi dali stavebne povolenie. Je mozne ze sa to nejako dohodne no mozem ziadat nejake peniaze spat ? KOlko ? a ako ? Co napisat? atd. DAkujem vam za tipi. Uz mi Maklerka a s geodetom a zo starostom aj pani na stavebnom urade dost lezu na nervi. Ceny isli hore. beham satle hore dole ako blb. Papiere z katastra uz mi prepadli . základy som uz mohol mat., A material na chalupu som chcel kupit este minuly rok. :mad:
agent848
23.02.11,17:00
Tak nakoniec som to nejako takto naformuloval na dohodu . A vysledok uvidime.
Ak nie tak odstupim od zmluvy atd..:cool:



Týmto listom Vám chcem dať na vedomie, že nehnuteľnosť ( pozemok), ktorú som od vás kúpil, nieje v takom stave ako bolo dohodnuté v zmluve. Pozemok nieje poriadne vysporiadaný a zasahuje do vedlajšieho pozemku. Nakoľko ste porušili zmluvu, mám právo odstúpiť od zmluvy stanovené v § 48 občianského zákonníka a budem požadovať celú zaplatenú sumu späť. 3 dlhé mesiace sa nič nevyriešilo. Mňe to spôsobuje sklz vo výstavbe a nemalé peniaze ma to bude aj stáť. Už som do pozemku investoval rôzne poplatky. Material ktorý som chcel zakúpiť už v decembri je teraz oveľa drahší. Taktiež som mal dohodnuté stavebné firmy na vopred dohodnuté termíny, ktoré teraz musím zrušiť a nie zadarmo. Taktiež projekt je riešený na mieru na daný pozemok. Na to všetko mám úver z banky kde platím nemalé úroky.Platím dočasné bývanie, ktoré sa týmto problémom stále predlžuje. Takto mi spolu vzniká škoda prasahujúca 2000 eur. Tú budem v prípade odstupenia od zmluvy spolu s kúpnou cenou pozemku od vás domáhať.
Avšak navrhujem dohodu o zlavení na cene pozemku XXX a to o 1,50 eura za meter štvorcový z pôvodnej ceny 12,50 eura. A z pozemku YYY 0,50 centov z metra štvorcového z pôvodnej ceny 3,00 eura . A za podmienok, že pozemok bude v stave dohodnutom v zmluve do 1 mesiaca.
Prosím o Vaše vyjadrenie najneskôr do 10 pracovných dní od doručenia. Ak nebudem oboznámeny s vaším súhlasom o dohode do daného obdobia budem to považovať ako začatie odstúpenia od zmluvy.
marko182
23.02.11,20:55
Neviem sice, co znamena, ze pozemok zasahuje do pozemku. Ale to je teraz nepodstatne.
Ja na tvojom mieste by som isiel za pravnikom, vysvetlil situaciu a zistil, na co mas a na co nemas pravo a ako mas dalej postupovat. Za pravnika zaplatis niekolko desiatok eur, ale predpokladam, ze cena pozemku bola x-nasobne vyssia, takze to sa do toho oplati "investovat".
ela77
24.02.11,04:32
Ak by si predsa podal tú žiadosť, tak zmeň v predposlednej vete slovíčko --prosím--- na slovíčko -žiadam--.
jar88
24.02.11,06:51
Mám pocit, že si kúpil pole za 12,50 € a si prekvapený, že to nie je stavebný pozemok. Dobehol si sa. Nič viac.
-----------------------------------------
Zmier sa s tým a nedávaj vinu iným (predávajúcim).
vratnik
24.02.11,06:55
Co tym myslite ze pozemok zasahuje do ineho pozemku? Pisete ze nieco riesite s geodetom. Nie je to tak, ze ste kupili parcelu typu E ktora mala vymeru xxx m2 a po vyhotoveni geometrickeho planu je vymera mensia ako ste kupili na zmluve? V taktomto pripade ak by zmluvu robil pravnik, alebo realitka mozete ich s uspechom zalovat za chybajuce m2.
zacik23
24.02.11,09:21
kde predavaju stavebne pozemky za 12,5 eur/m2, resp. dokonca 3,0 eur/m2?
vratnik
24.02.11,09:34
kde predavaju stavebne pozemky za 12,5 eur/m2, resp. dokonca 3,0 eur/m2?
Predpokladam ze stavebny by mal byt ten po 12.50 a ten po 3 eura je prilahly pozemok ku stavebnemu pozemku. Je otazka ci ten pozemok 12.50 eura je stavebny, kedze zadavetel pise, ze nemoze na nom stavat. Jedna sa o chalupu, takze to bude na dedine. 12.5 eura je bezna ponukova cena napriklad v chatovych osadach, alebo odlahlejsich samotach.
slochacek
24.02.11,09:43
viem, že je neskoro- ale ja keby kupujem pozemok tak prve čo zisťujem! či patrí do územného plánu a či budem môcť stavať...Vela šťastia!!!
jar88
24.02.11,13:15
viem, že je neskoro- ale ja keby kupujem pozemok tak prve čo zisťujem! či patrí do územného plánu a či budem môcť stavať...Vela šťastia!!!
To či pozemok je v územnom pláne, nemá žiadny vplyv na možnosť stavania.
Veľa šťastia!!!
vratnik
24.02.11,13:33
To či pozemok je v územnom pláne, nemá žiadny vplyv na možnosť stavania.
Veľa šťastia!!!
Tak uplne jedno to nie je. Ak je v UP tak je zaruka, ze vam stavbu povolia, ale ak nie je tak nemate 100% istotu. U nas jeden velky podnikatel sa roky marne snazi o povolenie ranc - agroturistika na jednom mieste. Vykupil pozemky, UP mesta sa stale vyvija, ale zivotne prostredie mu tam stavbu v ziadnom pripade nechce povolit. V tom mieste predava jeden pan 15 tis m2 po 1.5 eura uz roky a nik mu to nechce kupit. V tej lokalite vam nepovolia postavit ani sennik.
slochacek
24.02.11,15:05
To či pozemok je v územnom pláne, nemá žiadny vplyv na možnosť stavania.
Veľa šťastia!!!

v prvom rade urobil chybu, že kúpil nevysporiadany pozemok už si može iba hlavu buchať o múr...ona (suseda ) mala mať predkupne pravo a ak sa ho vzdala, ale sa nedohodli tak už sa nedohodnu...ked raz niekto nechce tak nechce!!!!!:( a ja som pisala, že keby kupujem pozemok tak si zistím uzemny plán a či môžem stavať!!!!
jar88
25.02.11,08:23
Tak uplne jedno to nie je. Ak je v UP tak je zaruka, ze vam stavbu povolia, ale ak nie je tak nemate 100% istotu. U nas jeden velky podnikatel sa roky marne snazi o povolenie ranc - agroturistika na jednom mieste. Vykupil pozemky, UP mesta sa stale vyvija, ale zivotne prostredie mu tam stavbu v ziadnom pripade nechce povolit. V tom mieste predava jeden pan 15 tis m2 po 1.5 eura uz roky a nik mu to nechce kupit. V tej lokalite vam nepovolia postavit ani sennik.

Tak uplne jedno to nie je. Ak je v UP tak je zaruka, ze vam stavbu povolia, ale ak nie je tak nemate 100% istotu. U nas jeden velky podnikatel sa roky marne snazi o povolenie ranc - agroturistika na jednom mieste. Vykupil pozemky, UP mesta sa stale vyvija, ale zivotne prostredie mu tam stavbu v ziadnom pripade nechce povolit. V tom mieste predava jeden pan 15 tis m2 po 1.5 eura uz roky a nik mu to nechce kupit. V tej lokalite vam nepovolia postavit ani sennik.
Tento prípad neberieš, ako argument, ktorým by si chcel tvrdiť, že mimo územný plán sa stavať nemôže.
V tomto prípade problém nesúvisí s územným plánom obce, ale s neschopnosťou podnikateľa.
jar88
25.02.11,08:27
v prvom rade urobil chybu, že kúpil nevysporiadany pozemok už si može iba hlavu buchať o múr...ona (suseda ) mala mať predkupne pravo a ak sa ho vzdala, ale sa nedohodli tak už sa nedohodnu...ked raz niekto nechce tak nechce!!!!!:( a ja som pisala, že keby kupujem pozemok tak si zistím uzemny plán a či môžem stavať!!!!
Tu je na 99 % problém v tom, že kupoval parcelu E a teraz to pravdepodobne nechal vymerať a zapísať do katastra, ako parcelu C.
Určite pri tom narazil na problém s ktorým sa nevie zmieriť. To je všetko.
mona091
25.02.11,09:18
a zase RK............
slochacek
25.02.11,09:39
Tu je na 99 % problém v tom, že kupoval parcelu E a teraz to pravdepodobne nechal vymerať a zapísať do katastra, ako parcelu C.
Určite pri tom narazil na problém s ktorým sa nevie zmieriť. To je všetko.

Ano pravdepodobne, lebo E neni presne a po zameraní može byť parcela väčšia alebo menšia, ale určite nezasahuje do parcely suseda to je hlúposť.prosto kúpil podiel v niakej parcele a kým sa nedohodne nepostavi nič...
mona091
26.02.11,19:36
ja by som zacala od zaciatku:

- ked si kupoval pozemok prostrednictvom RK, ake si mal od nich informacie?
pretoze, Ty sa vyznat nemusis, ale profesional - RK ano

- predpokladajme. ze si mal korektne informacie, potom teda musis pokracovat podla vyssie uvedenych rad

- ak si vsak nemal korektne informacie, najdi sposob, ako niekomu zosobnit zodpovednost
blekota.cierny
11.03.11,10:50
To či pozemok je v územnom pláne, nemá žiadny vplyv na možnosť stavania.
Veľa šťastia!!!



ahoj Jar88, mám podobný problém, pozemok nie je v Územnom Pláne určený na bytovú výstavbu - je len bielou plochou. Môžem tam stavať ? Za akých podmienok ? aké máš skúsenosti ???

dakujem vompred za radu
mladyzajačik
01.07.11,13:02
To či pozemok je v územnom pláne, nemá žiadny vplyv na možnosť stavania.
Veľa šťastia!!!
.
.
.
no podla mna ma to velky vplyv, prve co je podla mna najdolezitejsie je sa pozriet do UP obce, ak je to na IBV tak sused nemoze zakazat stavat, to moze len staveby urad, ak mas vsetky splnene podmienky : osadenie stavby, dodrzane odstupy, mas PD ku domu, PD ku IS, vsetky vyhlasenia a stanoviska od prislusnych dotknutych stran tak sused nemoze byt prekazkou. Otec ked vybavoval SP, sused bol len oboznameny ze ideme stavat dom a v ziadnom priade nemohol davat ziadne ZAKAZY ( on nie je na to opravneny )
V tomto priapde si myslim ze ide o to ze pan s pozemkom sa nechal trocha obabrat s cenou a teraz s toho chce vytazit nasapt peniaze.
mladyzajačik
01.07.11,13:05
Suhlasim ale stavat tam moze ak mu daju stavebne povolenie.