jozko2
23.02.11,20:52
kúpil som SP a je na ňom NN skriňa spoločná pre tri pozemky. Problém je, že mi zasahuje do plánovaného vjazdu do garáže. Musím žiadať elektrárne o posunutie skrine na os pozemku, alebo mi to môže urobiť hocijaká firma, čo má na to papiere? Ďakujem za radu. J.
radek666
23.02.11,20:36
kúpil som SP a je na ňom NN skriňa spoločná pre tri pozemky. Problém je, že mi zasahuje do plánovaného vjazdu do garáže. Musím žiadať elektrárne o posunutie skrine na os pozemku, alebo mi to môže urobiť hocijaká firma, čo má na to papiere? Ďakujem za radu. J.

Máš tam už namontované elektromery? Pokial ano tak budeš musieť íst cestou cez elektrárne. Aj tak ti to elektrárne prekladat nebudú lebo to neni ich majetok takže oni ti daju len suhlas a posunut ti to bude musiet firma alebo ty. Pokial to nieje ešte spustené a zablombované tak to može posunut firma pokial to neni že o 10m napríklad. Dočiahnu ti vôbec káble?
mendo933
24.02.11,04:48
Tam elektromery nebudu to je len rozvodna Hasma, najprv musis zistit majitela. Zacal by som na elektrarnach. Kym nieje na nu nikto napojeny je ok, potom ot bude zlozitejsie
jozko2
24.02.11,05:12
chcem to posunúť len asi o pol metra. Keďže zatial na vedľajších pozemkoch nikto nestavia predpokladám, že tam ani nie je nikto napojený. Ale je to zasieťované, takže prúd tam asi je (moc sa v tom nevyznám).
mendo933
24.02.11,06:44
Musis zistit vlastnika, lebo bez toho sa sa dalej nepohnes. Taku skrinu ale s 5 timy vystupmi vlastnim aj ja+ kabel az ku stlpu, cize vlastnikom som ja ,keby chcel niekto stym pohnut pripadne sa na to napojit musi mat odo mna povolenie. To iste je aj v tvojom pripade, chod na elektrarne, tam ti povedia kto to ma , lebo ak je to aj sukromny vlastnik, je napojeny na distribucnu siet tak budu o tom vediet. Nie vzdy je pravidlom ze ked je to el. zariadenie musi to vlastnit distribucia. Odomna to odkupia, az ked sa pripoja este 2 odberne miesta.
jozko2
24.02.11,18:58
predpokladám, že skriňa patrí elektrárňam. Oni mi aj nacenili to presunutie, no chcú za to šialené peniaze. Tak skúšam možnosť, ako to urobiť cez nejakú firmu. Treba ale asi od elektrární dostať povolenie na presun a potom to aj nejak overujú? Riešili ste niekto podobný prípad? Ď.
tienik
24.02.11,20:05
Kedze to je skrina kde je zakruhovane vedenie (akoby slucka hlavneho kabla) obavam sa ze posun bez spoluprace z rozvodnymi zavodmi nebude mozny. Pretoze bude potrebne vypnut celu oblast napajanu danym rozvodom. Nasledne sa jeden kabel skrati, to je v pohode, ale druhy sa musi o tu vzdialenost predlzit - naspojkovat. A to tiez pri tych prierezoch stoji pekne €.