MIRBULLO
24.02.11,09:00
Ahojte.Potreboval by som poradit.Chcem oplotit pozemok,ktory ma z pravej strany od suseda pevny plot,ktory tam je uz 30 rokov,na mojom pozemku stoji dom,mam geometricky plan ktory je kresleny v mierke,cize vsetko si dokazem odmerat s pasmom.Moja otazka je ci to mozem urobit sam.A este jedna otazocka obec sa rozhodla z lavej strany na susednom pozemku postavit obecnu komunikaciu,ma na to pravo ked na pozemku mi stoja dva domy stoho jeden je postaveny priamo na medzi cize cesta by isla hned pri jeho mure a druhy ma vzdialenost od obecneho pozemku dva metre.Obecna komunikacia ma viest k novym pozemkom na vystavbu.Som presvedceny,ze vybudovanim takejto komunikacie po ktorej sa denne bude pohybovat niekolko stavebnych tazkych strojov by sa moje nehnutelnosti poskodili.Existuju nejake predpisy podla ktorych musia dodrzat odstup.Pripadne nejaky zakon,ktory takuto stavbu priamo nepovoluje?Dufam,ze som temu dobre zaradil.Vsetkym Vam chcem pekne podakovat za Vase odpovede.
arizona
24.02.11,08:30
Ahojte.Potreboval by som poradit.Chcem oplotit pozemok,ktory ma z pravej strany od suseda pevny plot,ktory tam je uz 30 rokov,na mojom pozemku stoji dom,mam geometricky plan ktory je kresleny v mierke,cize vsetko si dokazem odmerat s pasmom.Moja otazka je ci to mozem urobit sam.A este jedna otazocka obec sa rozhodla z lavej strany na susednom pozemku postavit obecnu komunikaciu,ma na to pravo ked na pozemku mi stoja dva domy stoho jeden je postaveny priamo na medzi cize cesta by isla hned pri jeho mure a druhy ma vzdialenost od obecneho pozemku dva metre.Obecna komunikacia ma viest k novym pozemkom na vystavbu.Som presvedceny,ze vybudovanim takejto komunikacie po ktorej sa denne bude pohybovat niekolko stavebnych tazkych strojov by sa moje nehnutelnosti poskodili.Existuju nejake predpisy podla ktorych musia dodrzat odstup.Pripadne nejaky zakon,ktory takuto stavbu priamo nepovoluje?Dufam,ze som temu dobre zaradil.Vsetkym Vam chcem pekne podakovat za Vase odpovede.
Prvej otazke celkom nerozumiem...Pytas sa, ci si mozes sam urobit plot,alebo...?

K druhej otazke, pozri sem, snad ti to pomoze http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/aka-je-dovolena-vzdialenost-verejnej-komunikacie-od-nehnutelnosti/
MIRBULLO
24.02.11,10:25
Nie ja chcem vediet ci si mozem pozemok sam zamerat podla geometrickeho planu,alebo mi to musia prist zamerat z geodezie?Ci mi treba na to papier od nich.Dik
vratnik
24.02.11,12:24
Papier vam treba ak budete kolaudovat oplotebnie, alebo ak oplotenie robite medzi susedom, vtedy by mal byt pritomny aj sused. Ak je susedny pozemok obecny a vymerate si sam a nie dobre, tak vas moze na obecnom urade niekto udat.
220870
24.02.11,17:20
Plot si môžete postaviť aj sám.Ale preberáte všetku zodpovednosť za dielo.Cesta je stvba ako každá iná.Nesmie poškodzovať ani nijako obmedzovať váš majetok .
MIRBULLO
25.02.11,19:56
Ja si myslim,ze takato cesta moze znacne poskodit moj majetok.Neviete kde sa proti tomu mozem odvolat?Na obecnom urade som podaval v jednom pripade ziadost o odkupenie tohto pozemku no odpisali mi,ze o odpredaji budu rokovat az po schvaleni uzemneho planu obce.A v druhom pripade som pisal na obecny urad vyjadrenie k uzemnemu planu,ze nesuhlasim s vystavbou cesty na co mi ani neodpovedali.