Mrawec84
24.02.11,13:21
Zdravím Všetkých, v prvom rade chcem podotknút že do tejto problematiky nevidím tak prosím o pochopenie ľudí ktorí sa do toho vyznajú a potrebujem odbornú radu. Na jeseň minulého roka sme menili strešnú krytinu, ponechali sme starú konštrukciu a na zvyšne miesto kde bola predtým plochá strecha sme dorobili novú aby sme docielili rovnaký vzhľad domu. Stará konštrukcia je podopretá stolicami asi na 4 miestach z každej strany a keďže sme sa rozhodli zobytniť podkrovie dosť nám zavadzajú. Teda zobytniť, skôr chceme využiť priestor na odkladanie ale sem-tam si tam dať nejakú kávu a vychutnať si výhľad:). Je možné ich nejako nahradiť? Rozmýšlal som nad alternatívou klieštin + nejaká tá výstuž odspodu s tým že výstuž by som umiestnil samozrejme trocha do vonku aby sa nám zväčšil priestor. Prikladám náčrty - stvorené narýchlo:D Ešte aby som nezabudol: Pôvodne tam bola stará pálená škridla cca 40 ročná, miestami už miešaná s Bobrovkou čo bola asi dosť veľká záťaž. Teraz sme použili Onduline... Vopred vrelá vďaka za odpovede
chandler
24.02.11,13:59
riesenie z internetu maju svoje hranice a to co chces je uz strasne daleko za nou.
akekolvek zasahy mozes do krovu moze robit len so statikom, ktory to musi vidiet.

nieco sa s tym asi bude dat spravit, ale ziadne zazraky necakaj - keby to bolo take lahke tak ten krov spravia obytny uz na zaciatku.
ciners
24.02.11,14:47
Tu stolicu by som vyuzil ako sucast interieru pri tom kavickovani...
Mrawec84
24.02.11,16:19
Nuž neviem či na také veci mysleli začiatkom 60.rokov minulého storočia, obytné podkrovie /aspoň myslím/ začali ľudia riešiť až niekedy v 90.rokoch ale to je v podstate jedno. Ten statik bude asi naozaj najlepším riešením... Využiť na kávičkovanie by nebol zlý nápad, len slalom cez ne je dosť otravný:D. Sú vysoké a v malom rozpätí, proste veľmi blbo riešené. No každopádne Vám ďakujem...
alltracboy
24.02.11,16:44
na nasom starom dome je stolica a krokva ma stvorcovy prierez. Stolica je asi najlepsie riesenie krovu. hambalkovy krov musi mat krokvy v priereze obdlzikove a poriadne pomurnice. Cize len tak lahko to neprerobis. Inak mame preste tym typ strechy ako pises.. hlavny dom stolica (socikovy dom typu "stvorec") a pristavba hambalok. Ale ta stolica su len 4 stlpy dost daleko od seba na to aby sa s tym dalo v pohode zit.
220870
24.02.11,17:13
Všetko sa dá len je to strašne málo informácií.