kojtilka
27.02.11,16:09
Zdravím!
Chcem poprosiť o radu - chystám sa tento rok stavať plot okolo rodinného domu, ktorý ešte nie je skolaudovaný a tento rok ani nebude,
Pozemok je celý označený ako orná pôda, iba pod domom je vyňatý a vedený ako stavebný pozemok.
Moja otázka: Je možné stavať plot (betónové základy a drevo) na ornej pôde alebo musí byť pod plotom stavebný pozemok a ako treba v danom prípade postupovať????
Viem, že ide len o drobnú stavbu a podlieha jej ohlasovacia povinnosť stavebnému úradu s priložením potrebných dokumentov. Snažila som sa to nájsť aj v iných témach no nepodarilo sa mi (príp. som niečo prehladla).
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
220870
27.02.11,15:35
Vzniká vám ohlasovacia povinnosť na obecnom úrade.Musíte k tomu priložiť aspoň nákres pôdorysu .
Miloš Mičega - CIMOM TN
27.02.11,15:50
Či to je orná pôda, záhrada, alebo ... je úplne jedno (vo Vašom prípade).

Klasická ohláška na stavebný úrad.


CIMOM
kojtilka
27.02.11,16:09
takže je jedno či pod plotom je trvalý trávnatý porast, orná pôda alebo hocičo iné - netreba aby išlo o zastavané plochy a kľudne môžem len na základe ohalsovacej povinnosti na tom stavať plot, ak som to teda dobre pochopila....
220870
27.02.11,16:57
Trávnaté pozemky,pasienky urbáre boli beže oplocované vždy.Oplotenie sa neberie ako trvalo zastavaná plocha pod domom.Treba to ohlásiť aby uradníci na obecnom úrade vedeli ,že je tam plot.Keď ich to večer po ceste z krčmy chytí.....:)
kojtilka
01.03.11,10:49
Ďakujem za odpoveď.
jankazb
01.03.11,12:47
Tento problém je mi momentálne veľmi bllízky.
Drobná stavba (a žiadna stavba) NESMIE byť realizovaná na ornej pôde. Musí byť vyňatá z pôdneho fondu. Vyňatie prebieha na základe projektu. Tu stačí i rukou načrtnutý projekt ktorý bol oznámený úradu k žiadosti o drobnú stavbu. Bez vyňatia sa nič nezapíše do LV.
Toto sa týka každej drobnej stavby ako sú chodníky, prístupové cesty, garážové státia.
Ako sa to bežne hlavne na dedinách robí... je na inú tému :)
SBjan82
16.02.12,12:44
PROSBA AKO JE TO S OPLOTENÍM TAKŽE SOM TU Z TOHO JELEŇ : CHCEL BY SOM OPLOTIŤ ORNÚ PODU V EXTRAVILÁNE AKO POSTUPOVAŤ . . . A POTOM STAVAŤ CHATU - DOM ??? za akúkoľvek odpoveď VOPRED VRELO ĎAKUJEM ĎAKUJEM ĎAKUJEM