Medea8
27.02.11,17:19
Dobry den,
potrebujem radu ohladom jednej veci: stara mama mi darovala pozemok, ktory by som rada predala, ale neviem ci tak mozem urobit aj bez jej suhlasu, alebo je potrebny pri predaji? Moze v tom byt nejaky problem?
Tweety
27.02.11,16:20
Dobry den,
potrebujem radu ohladom jednej veci: stara mama mi darovala pozemok, ktory by som rada predala, ale neviem ci tak mozem urobit aj bez jej suhlasu, alebo je potrebny pri predaji? Moze v tom byt nejaky problem?
Súhlas darcu nepotrebuješ.
220870
27.02.11,16:53
Problém bude asi ten že starú mamu tým naseriete.Starý ľudia doslova lipnú na pôde.
Medea8
27.02.11,17:21
ved toto... len bez toho sa nepohneme s vlastnym byvanim... snad to nebude potrebne a bude suhlasit...
vratnik
27.02.11,20:14
Predávať môžete ... babka bude mať radosť.
Erzebeth
27.02.11,20:23
Súhlas bývalého vlastníka pôdy nepotrebujete. Ste vlastníkmi a môžete teda darovaný pozemok predať, ba nemusíte ju ani informovať o tom, že chcete predávať.
To, či sa babka nahnevá, nemá vplyv na predaj pozemku.
MAVEL
28.02.11,10:14
Darovacie zmluvy mozu obsahovat i podmienky darovania. Ak su tam podmienky, tak by sa mali dodrzat. Casto byvaju ohladom doopatrovania a pod.
Kazdopadne ak tam podmienky nie su, nemusite mat suhlas darcu.
Najlepsie by ste vsak urobila ak by Ste starej mame vysvetlila preco ho potrebujete predat, ze budete mat viac uzitku z predaja ako z vlastnicta. Ked Vam ho darovala, chcela Vam pomoct.
Milas265
07.03.11,16:16
Každopádne treba dať pozor,aby babku z toho "nekleplo"....ja osobne by som počkal,pozemky majú stálu hodnotu...a nebudete mať peklo v rodine...:D