dasoft
01.03.11,08:19
Ahojte vsetci,
Na projekte som mal ZB dosku 170, XPS 60, vyrovn. beton 65, dlazba alebo parkety 15 (celkovo 310).
Trochu sme to pre realizacii zmenili (po konzultacii so statikom ok), dal som keramicky wienerberger KSV60 hr. 170mm, ZB nadbetonaz 45 a teraz by sme na to chceli podlahove kurenie. Kto mate vlastne skusenosti alebo navrhy, prosim podelte sa o rady... Vopred dakujem :)
radek666
01.03.11,10:42
Ahojte vsetci,
Na projekte som mal ZB dosku 170, XPS 60, vyrovn. beton 65, dlazba alebo parkety 15 (celkovo 310).
Trochu sme to pre realizacii zmenili (po konzultacii so statikom ok), dal som keramicky wienerberger KSV60 hr. 170mm, ZB nadbetonaz 45 a teraz by sme na to chceli podlahove kurenie. Kto mate vlastne skusenosti alebo navrhy, prosim podelte sa o rady... Vopred dakujem :)

ked dobre počítam tak ti tam zostáva 1,5cm oproti pôvodným 6cm. Buď tam dáš len systémovú dosku alebo pojdeš do anhydridu ten sa nemusí dávať do hrúbky 6,5cm stačí 5cm takže skladbu podlahy na poschodí by si mal 3cm polystyrén, 5cm anhydrid a 1,5cm povrchová úprava. Treba tomu ale prispôsobiť aj prízemie aby ti dole nerobili betónové potery a hore anhydrid.
dasoft
01.03.11,10:54
ked dobre počítam tak ti tam zostáva 1,5cm oproti pôvodným 6cm. Buď tam dáš len systémovú dosku alebo pojdeš do anhydridu ten sa nemusí dávať do hrúbky 6,5cm stačí 5cm takže skladbu podlahy na poschodí by si mal 3cm polystyrén, 5cm anhydrid a 1,5cm povrchová úprava. Treba tomu ale prispôsobiť aj prízemie aby ti dole nerobili betónové potery a hore anhydrid.
Vdaka za odpoved, v podstate hrubku podlahy si teraz mozem lubovolne prisposobit, uplne v pohode ju mozem mat o par cm hrubsiu. Prave mi islo o to, ze ked tam dam to podlahove kurenie aku hrubku na to pocitat a co treba mat podtym? (ak tomu dobre rozumiem, na podlahovku sa berie teda v pripade anhydridu iba 5 cm aj so zaliatim?) Mozem dat rovno podlahove kurenie na polystyren (tepel. izolacia) alebo treba este nieco pod to?
A este otazka - keramicky strop a na nom podlahovka je to ok? (viem ze bezne sa podlahove kurenie dava na ZB dosku)..
A este jedna otazka, preco nemozno kombinovat v suterene beton, na prizemi anhydrid a na 2NP beton (tam nechcem podlahove ale klasicke kurenie)?
alltracboy
01.03.11,11:16
mozes si to kombinovat.. len je lepsie ked ti chodia auta s jednym typom materialu. Lebo ak staci uz na prizemi tak zvysok daju na vrch a tam uz vies odhadnut zvysok. A nezabudni si do tej vysky podlahy zaratat aj dlazbu alebo parkety. aby ti nespravili poter do +-0 a potom pojdes este vyssie.
dasoft
01.03.11,12:33
Ok, takze ak som tomu dobre porozumel, mozem teraz dat polystyren 60mm a na to rovno hadice podlahovky a zaliat bud betonom alebo anhydridom 50mm a na to uz potom dlazbu?
alltracboy
01.03.11,12:46
teoreticky mozes. Napriklad ja mam na podlahu 200mm. Polystyren som kupil 50+100mm cize mam este 50mm na poter s hadicami. Problem je, ze dlazba bude dalsich cca 10-15mm. ale tehly su zalozene na 20mm malte takze mam este cca 15mm k dobru. treba si proste presne urcit pokial ma byt poter. Anhydrit uz nepotrebuje nivelacnu vrstvu, takze staci odpocitat dlazbu a lepidlo. Ja dam mozno na EPS este karirohoz ktora pomoze s uchytavanim hadice. Vraj ked sa ta hadica iba pripichuje do EPS tak sa to vytahuje.. neviem ci je to pravda alebo nie, v kazdom pripade sa bude po hadiciach chodit, cize stat sa to moze.
radek666
01.03.11,12:55
Vdaka za odpoved, v podstate hrubku podlahy si teraz mozem lubovolne prisposobit, uplne v pohode ju mozem mat o par cm hrubsiu. Prave mi islo o to, ze ked tam dam to podlahove kurenie aku hrubku na to pocitat a co treba mat podtym? (ak tomu dobre rozumiem, na podlahovku sa berie teda v pripade anhydridu iba 5 cm aj so zaliatim?) Mozem dat rovno podlahove kurenie na polystyren (tepel. izolacia) alebo treba este nieco pod to?
A este otazka - keramicky strop a na nom podlahovka je to ok? (viem ze bezne sa podlahove kurenie dava na ZB dosku)..
A este jedna otazka, preco nemozno kombinovat v suterene beton, na prizemi anhydrid a na 2NP beton (tam nechcem podlahove ale klasicke kurenie)?

Hrúbku podlahy si lubovolne pripôsobit nemožeš pokial máš už osadené dvere. Takisto schody ti to možu ovplivniť aby si nemal vo finále prvý schod nižší a posledný vyšší ako tie ostatné. Možeš lubovolne prispôsobovať skladbu podlahy nie hrúbku.
Skladba podlahy býva väčšinou podkladný betón, hydroizolácia, igelitová fólia, polystyrén, igelitová fólia, trubky s poterom a karisieť (pri anhydride kari nedávaš), finálna úprava. Pokial ideš so systémovou doskou tak igelitovú fóliu dávaš len na hydroizoláciu. Vrchná je tam preto aby cementové mlieko nepodtieklo pod polystyrén. Hrúbka poteru sa počíta od vrchu polystyrénu nie od vrchu trubky.
Podlahovka sa dáva na všetky druhy stropov či už keramika, premac alebo ŽB.
Na poslednú otázku ti už odpovedal alltracboy.
dasoft
01.03.11,15:43
Hrúbku podlahy si lubovolne pripôsobit nemožeš pokial máš už osadené dvere. Takisto schody ti to možu ovplivniť aby si nemal vo finále prvý schod nižší a posledný vyšší ako tie ostatné. Možeš lubovolne prispôsobovať skladbu podlahy nie hrúbku.
Skladba podlahy býva väčšinou podkladný betón, hydroizolácia, igelitová fólia, polystyrén, igelitová fólia, trubky s poterom a karisieť (pri anhydride kari nedávaš), finálna úprava. Pokial ideš so systémovou doskou tak igelitovú fóliu dávaš len na hydroizoláciu. Vrchná je tam preto aby cementové mlieko nepodtieklo pod polystyrén. Hrúbka poteru sa počíta od vrchu polystyrénu nie od vrchu trubky.
Podlahovka sa dáva na všetky druhy stropov či už keramika, premac alebo ŽB.
Na poslednú otázku ti už odpovedal alltracboy.
Dakujem za super odpovede! Samozrejme nemam este dvere ani okna osadene (ved este nie som rozhodnuty aku hrubku podlahy spravim) :) a prave preto ze sa chystam robit ponuky na dvere / terasu, okna.. rozmyslam o tej hrubke podlahy...
mendo933
01.03.11,18:14
dvere mysleli interierove. Vyska podlahy uz musi byt jasna pri prieckach, lebo preklad len tak nenadvyhnes.Ked sa nevmestis do vysky tak dvere na mieru, a tie su o cosi drahsie. Problem s vyskou by nebol , keby si robil SDK priecky, tie idu na poter. Ked anhydrid tak nesmie ist zelezo.Lacnejsie su uchytky do EPS, len treba hrubsi EPS. Ale na poschodie je dobre dat EPS s krocajucim utlmom ( po hladani v stavebninach zistis, ze nikto to nikto to nema skladom ) a tam tie uchytky dost blbo drzia,lebo je meksi ako podlahovy.

PS:Vysky podlah a konstrukcii , musia byt jasne uz pred vykopom, lebo od toho sa kopa veci odvija- schodisko, el. instalacia(vypinace, zasuvky),sanita, otvory pre dvere,okna,svetla vyska miestnosti ale na to si urcite prisiel. Skladbu si uz mozes pomenit. len pri tych hadzaniach vysiek na presno treba ratat s rezervou, lebo nic na stavbe nemas na mm presne a aby si nemal v strede izby poter 20mm