Vladi87
01.03.11,11:01
Zdravím.

Zariaďujeme si kuchyňu. Problémom však je, že je veľmi, veľmi malá. Druhá vec je, že by sme chceli mať vstavané spotrebiče a tretia, že sme študenti, takže nechceme aby to bol úplný luxus, ale zase ani nejaké šmejdy.

Najprv by som chcel poradiť s rozložením nábytku. Súčasný stav kuchyne môžete nájsť tu
http://img340.imageshack.us/img340/2053/img9349e.jpg

Pôvodné rozmery kuchyne sú 200x290 cm, ale prebúraním priečky do chodby sme získali viac priestoru. Pozostatkom po priečke je "múrik" v dolnej a pravej časti kompozície. Prívod plynu je spod okna v mieste za mikrovlnkou. Stupačka je ako je päťzásuvka pod kondenzačným kotlom.
Dvere na ľavo od okna sú do špajze s rozmermi 200x100 cm, kde budú regále a aj chladnička.

Moje hlavné otázky sú:
- Viete mi poradiť dobrú firmu, ktorá robí návrhy kuchýň, ich montáže a je cenovo prijateľná a boli ste s ňou spokojní?
- Jedálenský stôl máme v obývačke. Odporúčate do kuchyne "raňajkový" stolík? Pôvodne bol v mieste chladničky, ale spolu s linkou sa dve osoby v kuchyni nezmestili. Jeden z našich plánov je dať úzky stolík na "múrik", dve barové stoličky s tým, že jeden bude sedieť v kuchyni a druhý v chodbe.
- Dať kuchynskú linku na obe strany, alebo iba na pravo. Poprípade dať na ľavo niečo ako barový pult (býva to v tých rôznych food centrách) orientovaný k ľavej stene s tým, že môže slúžiť aj ako pracovná doska a že tam budú skladacie stoličky?
- Kotol. Dať do linky, alebo nechať volne (nasávanie vzduchu má z exteriéru, teda ide o uzavretý cyklus, ale v prípade, že by sa pokazil?)?
- Mikrovlnku odporúčate dať do špajze, alebo nechať v kuchyni?

a ešte jeden problém. Varnú dosku plynovú, alebo elektrickú? Alebo kombináciu? 2 horáky, či 4?

Problémom je, že priestor na kuchynskú linku má šírku 290 cm. Ak tam chcem napchať drez, mikrovlnku, umývačku riadu, elektrickú rúru a varnú dosku (povedzme 4 horáky), tak neviem, či ostane miesto na nejaký úložný priestor (ten sa ale nájde v špajzi), resp. na pracovnú dosku (to je skôr problém).

Ďakujem Vám pekne

P.S Rozpočet by mal byť do 2000 euráčov, vo veľmi výnimočnom prípade do 3000 €.