Mik148
02.03.11,08:03
Ahojte. Potreboval by som poradiť. Chcem kúpiť kovanie na zásuvné dvere, ktoré sa zamurujú do priečky. Neviete mi poradiť, kde by sa to dalo výhodne kúpiť? Vďaka.
bony-p
02.03.11,16:46
Ja používam do sadrokartónu od http://www.eclisse.sk/,
ale majú aj do tehlovej steny ,cena od 230 €
josiph68
03.03.11,07:36
kovanie sa volá mušle,zafrézujú sa,neviem odkiaľ si,viem len bratislavu-slimák,ak inde,tak MP-kovanie,ale sú drahší!
12janci12
05.03.11,10:35
Výhodne? To u mňa zmanemá aby to fungovalo. Najprv si musíš vybrať dvere, od koho chceš. Problém je v tom, že na púzdra do steny (tak sa volá to kovanie), sa tažko vyrába zárubňa. Musíš zistiť, či je to tvoj dodávateľ dverí vôbec schopný riešiť. Veľa aj veľkých výrobcov to má vyriešené len pre púzdra od jedného výrobcu. Najrozšírenejšie púzdra u nás sú JAP (české), alebo Eclisse (talianske). Na posuvné dvere sú najvhodnejšie laminované dvere. Na stránke www.stavebna.sk nájdeš kolekciu LK, tá je jedna z mála do púzdier od obidvoch výrobcov. Výrobky BEN-u sú napríklad len na púzdra od Eclisse, český výrobcovia väčšinou do JAP. Upozorňujem, že vyrobiť fungujúcu zárubňu pre púzdro nie je jednoduché, musí to byť odskúšané.