Blacken
02.03.11,16:44
Dobrý den prajem,

obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc v oblasti stavby billboardu. Som vlastníkom súkromného pozemku pri ceste I. triedy. Pozemok bol v minulosti využívaný na poľnohospodárstvo, no už cca 10 rokov je to len zarastená trávnatá plocha. Rozmýšľal som, že by som ako fyzická osoba postavil na vlastné náklady na tomto pozemku 1 alebo 2 billboardy a poskytoval podnikateľským subjektom na reklamu. Nemám z tejto oblasti dostatočné znalosti a skúsenosti, preto Vás prosím o pomoc.

Moje otázky:
1. Môže poskytovať podnikateľským subjektom tieto billboardy na ich reklamu aj ako fyzická osoba, alebo to musím mať ako predmet podnikania a vybavovať si teda živnosť?
2. Potrebujem na to povolenie starostu obce, povolenie stavebného úradu a povolenie Slovenskej správy ciest, alebo ešte niečo iné?
3. Ak by to išlo ako si predstavujem, o konkrétnu reklamu sa v takomto prípade budem musieť postarať ja, alebo si to už zariadi firma?

Velmi pekne Vam vopred dakujem za odpovede

S pozdravom Lubo
andiablo
03.03.11,07:47
1 budeš potrebovať živnosž voľnú
2 budeš potrebovať stavebné povolenie a súhlas dotknutých orgánov - doporučujem naštudovať cestný zákon a súvisiace vyhlášky(najmä podmienky umiestnenia takýchto stavieb v blízkosti ciest)
3 no je po podľa toho či prenajímaš niekomu bilbor ako taký alebo či prenajmeš plochu. Ak prenajmeš bilbord dotknutá firma ho bude spravovať a vyrábať reklamy pre zákazníkov, ak budeš prenajímať plochu tak budeš reklamu vyrábať ty čo je časovo i finančne dosť náročné
fetya
03.03.11,15:37
A netes sa z vela penazi. Bilbordy idu najme pred volbami, pred velkou nocou a pred vianocami. Najhorsie mesiace su januar, februar, jun, jul. Teraz v nasom meste dostanes aj bilbord za 50 eur aj s potlacou a vylepom, a pridom najdes vela starych reklam od nasich politikov, ktore este stale nie su prelepene. A bude sa menit aj cestny zakon, budu sa menit vzdialenosti od jednotlivych druhoch ciest. V madarsku tu bezi teraz, su aj extremne napady. Coskoro bude aj u nas.
krokodil28
22.03.11,12:11
a v akej lokalite sa nachádza pozemok? ak mas zaujem napis SS a zabezpecim realizaciu vystavby cez rekl.agent.
Blacken
24.03.11,11:18
Ide o cestu I. triedy v okolí PB, táto komunikácia bola velmi vyťažená, najmä keď nebola postavená diaľnica z Ladiec do PB. V súčasnosti je stále dosť frekventovaná, nakoľko ju veľké množstvo vodičov využíva ako najlepšiu variantu okrem diaľnice a zároveň spája množstvo obcí s mestom PB. Je to pred obcou Sverepec v smere od TN v miernej zákrute na veľmi dobre viditeľnom mieste. Pozemok bol určený na poľnohospodárske účely, no už min. 3 roky sa nevyužíva. Rozmýšľal som nad živnosťou a osadením reklamných plôch, no momentálne ešte nemám moc času a cca 2 mesiace este čas mať na to nebudem. Každú variantu beriem ako zaujímavú na prediskutovanie, preto ak súhlasíš, môžeme sa o tom pobaviť. Neviem, či mailom alebo telefonicky, no tu cez poradu mi to nejako blbne a nepoznám možnosti. Tak ako? Môj mail je osikovec na gmaily a telefón 0903822090, díky moc...
krokodil28
24.03.11,11:45
ozvem sa ti:o)
dolfort
28.03.11,10:03
mimotemy Božie Vianoce vinšujem