migelo1
03.03.11,16:37
ahojte, chcem sa spytat. prebehlo mi stavebne konanie, sused ako ucastnik konania si uplatnil namietku so slovami: zrealizovanim stavby budem obmedzeny na mojom vlastnickom a uzivacom prave..... pritom moja stavba sa jeho susednej nehnutelnosti netyka, vsetko je realizovane na mojej parcele, aj vsetky pripojenia na inzinierske siete, sused je ucastnik len preto, lebo je vlastnik susednej nehnutelnosti....namietky boli v ramci stavebnho konania zamietnute ako neopodstatnene...teraz si sused podal odvolanie voci stavebnemu povoleniu a bude rozhodovat krajsky stavebny urad...lenze mne sa stavba oddiali o min. 2-3 mesiace, kym kraj rozhodne...neviete mi neico poradit co s takym dobrym sesedom?dakujem
220870
03.03.11,17:27
Pýtať od neho odškodné ak neuspeje zo svojou námietkou.
Oliwa
03.03.11,17:34
ahojte, chcem sa spytat. prebehlo mi stavebne konanie, sused ako ucastnik konania si uplatnil namietku so slovami: zrealizovanim stavby budem obmedzeny na mojom vlastnickom a uzivacom prave..... pritom moja stavba sa jeho susednej nehnutelnosti netyka, vsetko je realizovane na mojej parcele, aj vsetky pripojenia na inzinierske siete, sused je ucastnik len preto, lebo je vlastnik susednej nehnutelnosti....namietky boli v ramci stavebnho konania zamietnute ako neopodstatnene...teraz si sused podal odvolanie voci stavebnemu povoleniu a bude rozhodovat krajsky stavebny urad...lenze mne sa stavba oddiali o min. 2-3 mesiace, kym kraj rozhodne...neviete mi neico poradit co s takym dobrym sesedom?dakujem

Nuž... so susedom nenarobíš nič... nech rozhodne stavebný úrad akokoľvek, ak Ti robí sused problémy už teraz, a ešte si ani nezačal stavať, vyhliadky na dobré susedské vzťahy sú v nedohľadne...:rolleyes:
Nedá sa niečo urobiť s tým pozemkom - a to myslím úplne vážne...
Ak by to bolo čo len trošku možné a reálne, skús sa poobzerať radšej po inom pozemku a tento predaj. Ale okrem pozemku treba "opáčiť" aj susedov...
Lebo niet nad dobrého suseda! :) A o tých zlých je toho tu na Porade habadej, a nielen tu, aj v Lampárni, aj v TV novinách, aj v živote - ale veď vidíš sám... ;)
marko182
03.03.11,18:18
Situaciu nezavidim.
Ale ziadne odskodnenie nehrozi. Odvolanie sa voci rozhodnutiu stavebneho uradu je zakonna moznost, takze tadial cesta nevedie. Podla mna ostava len cakat na rozhodnutie krajskeho uradu.