pcjih
03.03.11,20:33
Chcem zateplit podkrovie domu, ktore nesluzi ak obytna plocha. Je to nevytapany priestor. Skladba strechy od exterieru:
1) plech
2) late
3) kontralate (cca 4-5 cm vzduchova medzera)
4) paropriepustna folia
5) debnenie
6) hranoly
Mam zakupeny NOBASIL 120 MPE, ktory som chcel dat medzi hranoly, a NOBASIL 200 MPE, ktory chcem polozit podlahu pojdu, ktoru tvori betonova platna. Otazka znie: AKO MAM RIESIT ZATEPLENIE???
Mam zateplit priestor medzi hranolmi, alebo len cisto podlahu, a na 200MPE polozit aj 120 MPE? Ak mam zateplit priestor medzi hranolmi, mam pouzit folie? ak ano, tak ake, a kde? to jest ofoliovat vydrevu, a nato dat 120 MPE, alebo najprv 120 MPE a potom foliu? Ak chcem dat 200MPE na podlahu, mam davat este nejaku foliu na podlahu pod mineralnu vatu? Alebo je potrebne nieco davat na mineralnu vatu? Vdaka za zodpovedanie otazok.
alltracboy
04.03.11,05:09
ja by som dal iba na podlahu pokial to nebudes vykurovat. Lebo ak sa na povalu nedostane teplo, tak ti na streche premrzne casom aj hruba izolacia. Lepsie bude dat hrubsiu vrstvu na povalu. pod vatu nemusis nic davat. Pokial chces po tom chodit, chcelo by to nejake rosty spravit.
mendo933
04.03.11,05:20
nejucinejsie bude ak das tu 32cm vrstvu poukladas na deku. Ak chces ten priestor nadalej vyuzivat, alebo aspon sem tam chodit musis spravit rost, lebo po tej vate nemôzes chodit
pcjih
04.03.11,05:48
Ok, dam to na deku, ale fakt pod vatu netreba nic davat? Nebude sa mi vo vate kondenzovat voda? Aj mne sa javi to dat na deku najucinnejsie, menej pracne, a ekonomicky prijatelnejsie. Len nechcem, aby sa zacala zrazat voda vo vate, respketive na streche..
mendo933
04.03.11,07:31
Ok, dam to na deku, ale fakt pod vatu netreba nic davat? Nebude sa mi vo vate kondenzovat voda? Aj mne sa javi to dat na deku najucinnejsie, menej pracne, a ekonomicky prijatelnejsie. Len nechcem, aby sa zacala zrazat voda vo vate, respketive na streche..
ak sa tam nieco cez zimu zrazi, tak cez leto sa to odvetra. Ak by si tam chcel nieco do buducna skladovat tak pri takom rozpone by som osadil na krokvy krizom take ako keby kliestiny a na to dosky . Ak by si takyto zaklop robil tak pozor na to aby to boli obycajne dosky a medzi nimi skary a nie osb a lepene platne lebo cez to sa vata neodvetra
Xeon
21.04.11,00:01
Skuste pohladat nejake brozurky alebo este lepsie pracovne postupy zateplenia strechy priamo na strankach vyrobcu tepel. izolantu. Ja idem davat Rockwool a tieto jednotlive skladby moznych zatepleni strechy ako aj pracovne postupy (aka vzduchova medzera, aka folia a kde, ako ju upevnit, co najskor, co potom, atd.) maju priamo na webe. Len treba vzdy poriadne omrknut web. Ale videl som taku prirucku aj na webe Knauf Insulation (pozor Knauf Insulation a Knauf su dve veci a maju dva weby).
PS: Ak by ste nieco nenasli na slovenskom webe Rockwool, skuste cesky web, zda sa mi, ze je spracovany omnoho lepsie.
hipi
02.05.11,19:50
pod vatu musis dat parozabranu, aby sa ti vlhkost nedostavala do vaty a nedegradovala jej tepelnoizolacne ucinky