martinnka7
04.03.11,20:51
Dobrý deň, uvažujeme s priateľom nad stavbou domu projektu ARD LINEA - ytong, 3izby, obývačka s kuchyňou, WC, kúpelňa. Cca. 90m2
máme záujem o murovaný dom tohto alebo podobného typu.
Chceli by sme stavať v okolí BA s tým, že na pozemok by sme našetrené mali, otázne však je, čo by nás vyšiel takýto dom, už vrátane zariadenia - veľa vecí by sme si riešili lacnejšie kde by dodávateľom boli známi - rodina a pod. (kuchynská linka, plastové okná, skrine,..)
hrubú stavbu čo najviac svojpomocne prípadné cez známych..
na tie odbornejšie práce firmy, alebo živnostníkov. Nie sme nároční čo sa týka interiérových prvkov, nevyžadujeme zvučné značky výrobcov sedačiek, rolldor skríň či sanit, preto by som sa Vás chcela spýtať, či vidíte reálne, že by sme dokázali takýto domček zrealizovať v sume do 80.000Eur vrátane zariadenia aspoň pre miestnosti obývačka, spálňa, kúpelňa, WC... ostatné by sme riešili postupne.
Vopred Vám ďakujem za orientačné sumy
s pozdravom
Martina:)
Ferdosondo
05.03.11,04:49
Týmto spôsobom sa to do 80 000 dá.
220870
05.03.11,04:57
Za 80000 sa takýto dom postaviť určite dá.
martinnka7
05.03.11,09:33
:)ďakujem za odpovede, tak ste ma trošku ukľudnili.
Ešte pokiaľ sa môžem spýtať, keby čisto hrubú prácu sme nechali na partiu živnostníkov alebo firmu, koľko by nás to mohlo vyjsť? čiže základy, múry, strecha.. bez okien, dverí(toto by sme riešili samostatne, aj omietky, vonkajšie, vnútorné úpravy povrchov svojpomocne)
ale povedzme že od firmy už aj vrátane technického vybavenia stavby, t.j. zdravotechnické inštalácie, plynoinštalácie, elektroinštalácie a kompletnú montáž kúrenia

ďakujem ešte raz
pekný deň
Martina
ciners
05.03.11,12:22
:)ďakujem za odpovede, tak ste ma trošku ukľudnili.
Ešte pokiaľ sa môžem spýtať, keby čisto hrubú prácu sme nechali na partiu živnostníkov alebo firmu, koľko by nás to mohlo vyjsť? čiže základy, múry, strecha.. bez okien, dverí(toto by sme riešili samostatne, aj omietky, vonkajšie, vnútorné úpravy povrchov svojpomocne)
ale povedzme že od firmy už aj vrátane technického vybavenia stavby, t.j. zdravotechnické inštalácie, plynoinštalácie, elektroinštalácie a kompletnú montáž kúrenia

ďakujem ešte raz
pekný deň
Martina

Skor by som to otocil. Na hrubej stavbe si porobite kopu veci aj sami, ale obklady tak, ako niekto kto to robi denne nespravite. Je to vec nazoru, vacsinou je clovek hrdina, ale nakoniec zisti, ze to neni ono. Zaklady mozete robit samy, murovacky v podstate tiez, na stropy a preklady jedneho,co vie o com je rec a tiez samostatne dokazete, krov by som nechal nejakej partii, omietky tiez murarom a obklady tiez (moze byt aj niekto z rodiny,kto to vie robit).Plyn a elaktro si sami aj tak nespravite, na to treba revizie, kanalizaciu dokazete, vodu a kurenie tiez odbornikov hladat.
220870
05.03.11,17:58
Súhlasím s ciners vymurovať rovno múr nieje nič nemožné pokiaľ si dáte záležať.Ale urobiť poriadne omietku odhadnúť čas jej zretia spôsob nanášania vhodnosť povrchovej úpravy kedy už je to dobré kedy to ešte treba opracovávať použiť na to všetok vhodný vercajch je problém .
Ferdosondo
06.03.11,06:07
Ak môžem odporučiť, radšej rátajte s tým, že počiatočné nadšenie pomocníkov z rodiny a kamarátov opadne a nezostane nič iné, len urobiť si to sám, alebo zaplatiť.
Je to veľa roboty a len málo ľudí v dnešnej dobe je ochotných tráviť väčšinu svojho voľného času na cudzej stavbe.
martinnka7
06.03.11,09:49
veď aj s touto možnosťou samozrejme počítame, preto som sa pýtala, čo by stála hrubá stavba takéhoto domu, keby sme ju nechali na nejakú partiu alebo firmu.. po víkendoch by sme sa samozrejme snažili robiť čo sa dá a čo by sme vedeli..
lucinka7531
04.04.12,18:41
ahoj, aj my sme sa rozhodli pre tento typ domčeka, a však sme si ho dali trošku prerobiť. dali sme si dorobiť menšiu kúpeľnu so sprchovacím, miestnosť na plynový kotol, a spálnu zväčšiť na 13 m2 aby sa tam zmestila aspon manželská postel :). v projekte nám rozpočet výdavkov vyšiel na 130 tis :) treba tam však ubrať nejakých 30% za prácu kedže je to cena za stavbu na klúč a 15 % pretože sú to ceny určené štátom.
lucinka7531
04.04.12,18:42
čisto len s hrubou stavbou rátame tak pri súčasných cenách 25 tisíc €.
Ferdosondo
05.04.12,10:52
čisto len s hrubou stavbou rátame tak pri súčasných cenách 25 tisíc €.
Prihoď aspoň 10tis.
TomasHC
05.04.12,11:16
A tie múry sú občas rovnejšie keď ich robí sám investor... :(
lucinka7531
08.04.12,08:50
tam som rátala len materiál, žiadna práca. všetko sami si spravíme. a tehly určite nie ytong
draik
08.04.12,15:42
Nezabudnite aj na prípojky, šachty, náradie, drobný materiál, výkopy - a zrazu sme niekde inde. Najlepšie je sa baviť s niekým, kto svojpomocne staval, potom stavebníci nie sú až toľko prekvapení. Zvážil by som aj tvrdú svojpomoc, pokiaľ nemáte kopu času.