luebchenko
23.08.04,10:55
Keďže sme tu zrejme všetci celodenne priviazaní k PC, budeme mať asi aj rovnaký problém s bolesťami chrbtice - ja ich teda mám parádne. Snažím sa chodiť plávať (čo v našej slovenskej metropole nie je pri jednej verejnej plavárni také jednoduché), skúšala som sedieť na lopte, na kľakátku - z toho mi opuchlo koleno -, 1x do týždňa si dám spraviť masáž, ale bolí to stále - ako si pomáhate vy?
Luckasari
23.08.04,09:08
no ja pravidelne sportujem, kadeco, aerobic,squash, kalanetiku, skusila som uz aj jogu, snazim sa chodievat von na tury, a tak ...

kriziky ma chvalabohu nepobolievaju, ale s chrbatom je to horsie, ked sa mi zadari tak, ze nemam cas si dlhsie zacvicit, tak je to zle, ale ked cvicievam pravidelne, tak je to OK
viktoria
23.08.04,09:18
treba si nájsť dobrého maséra, ktorý nielen pomasíruje ale aj liečí rôznymi masažnými technikami (mne osvedčila thajská masaž), premňa bolo najúčinnejším športom pravidelné plávanie (2x do týždňa, cca. 1 km).....momentálne nič nešportujem a problémy s chrbticou sa objavily
iva
23.08.04,09:55
Ja som teda fakt "odborník" na riešenie bolestí krížov. Tie ma už trápia od narodení mojich detí, vlastne vtedy sa mi začali problémy s nimi (teda cca pred 17 rokmi). Keď boli deti malé a ja som ich musela niekoľkokrát denne dvíhať, vtedy to bolo najhoršie - mala som viackrát zápal sedacieho nervu, že som sa nemohla ani pohnúť. Keď deti vyrástli, trochu sa to zlepšilo, ale postupne sa to zasa zhoršovalo do takého stavu, že som pred tromi rokmi bola na PN, absolvolala som vyšetrenie CT a konzultáciu na neurochirurgii v N.Zámkoch. Tam mi zistili "hermiu disku" - teda zlú platničku, ale operáciu zatiaľ neodporučili (resp.rozhodnutie bolo na mne, ale ja som sa zatiaľ nechcela dať operovať). Okrem predpísaných liekov od bolesti nasledovalo ukončenie PN bez zlepšenia zdravotného stavu a ich rady : maximálne sa šetriť, žiadne športy, ani bicyklovanie, len pomalé prechádzky, plávanie - len opatrne - aj to len znak, žiadna ťažká práca. To bolo všetko. Ešte som chodila na nejaké masáže, akupunktúru a elektro, ale žiadne veľké zlepšenie som nevidela. Už som sa v noci vôbec nevyspala, lebo pri každej zmene polohy v posteli som sa od bolesti zobudila, no katastrofa... Potom som si povedala, že musím skúsiť zainvestovať do zdravia. Kúpila som si nový ortopedický matrac, na rady dealera lieky Golden Yaca (dovtedy som niečomu takému absolutne neverila), a kúpila som si kozmodisk (podotýkam, že nechcem robiť reklamu - aj ja som z toho mala zo začiatku srandu, a hlavne moje deti). Môžem povedať, že kombinácia týchto troch vecí mi v priebehu asi pol roka pomohla natoľko, že problémy nemám momentálne takmer žiadne, vôbec sa to nedá so stavom z pred troch rokov porovnanať.
AlaNR
23.08.04,13:28
Jooooooj, velmi na kríže boleli, veľmi... a hlavne rano ma boleli.......(citované z reklamy na tu bielu štuplikatu penovu sprostosť na chrbát)

Ja, zatiaľ, problemy nemam. Zatiaľ mi stačí poradne sa prehnúť cez stoličku, až zapraská aj stolička aj stavce.
Pomôže aj keď Vás niekto ponaťahuje spôsobom, že mate ruky za hlavou a zozadu Vás niekto za lakte nadvihne. Boli to jak sviňa, ale aspoň stavčeky poskaču na svoje miesto.
luebchenko
23.08.04,14:30
Šťastná si to žena Ala. Aj sa ti sranda dobre robí - sýty hladnému neverí! Vôbec nie som ani nejaká plačka, ani večne sa sťažujúci hypochonder či nebodaj pesimista - len keby to tak nebolelo! Práve preto som sa pýtala, lebo kdejakým zázračným reklamám neverím, u lekárov mi to tiež poriešili tak akosi krátkodobo, aj to len tie akútne bolesti. Asi tak, že už nie som najmladšia a čo by som neboľavé kríže pri svojom povolaní chcela! A viac hláv (či viac boľavých krížov) viac vie! Píšte, raďte... Napríklad by ma veľmi zaujímala tá joga. Prípadne necvičí niekto Pilatesa?
Luckasari
23.08.04,14:41
Pilatesa vobec nepoznam, co to je?

ja celkom dost cvicievam, ale vam poviem, ze ked som bola na joge, tak som mala poriadne co robit s niektorymi "polohami" (jogovymi), ale bolo to fajn, taky relax, v podstate "klido pido", ale dobre som sa cela ponatahovala, som citila vsetky nitky svojich svalov (nielen svaly), hudba pekne pomalicky hrala, cvicitelka jemnym hlaskom rozpravala, no mozno aj zaspat by sa dalo, keby som sa v niektorej z poloh dobre usadila, ale bolo to fajn
ja som doteraz cvicila take dynamicke cviky, aj ked kalanetika je pomalsia, ale tak joga, to je uplne nieco ine, prijima sa energia, posiela sa energia do vesmiru, treba skusit
luebchenko
23.08.04,15:12
Pilates je nejaká novinka vo finteskách - posilňujú sa svaly, nie nejakým hopsaním, vraj tiež pohodovo - odporúčajú to pri problémoch s chrbticou. Tiež presne neviem.
Mne by najviac vyhovovalo, ak by som mala kanceláriu v dákom bazéne. Niet nad plávanie, ale ako som už spomenula, v BA je to s bazénmi bieda. Pri joge treba vyhľadať nejaké skupiny, ktoré sa zameriavajú na chrbticu, alebo je to jedno, kam sa človek prihlási?
Luckasari
23.08.04,15:31
no Lubi, to ozaj neviem, ci je joga, ktora sa zameriava na chrbticu, ja som sa prihlasila na jogu, a tam sa cvicili cviky, bol to kurz, a kazdy cvik bol urceny na nieco ine, ja si myslim, ze treba vsetko precvicovat, lebo keby sa len na chrbat cvicilo, tak moze vyskocit zas nieco ine
ja som z KE a tu je to tiez s plavarnami uplne super, je tu jedna, ktora je aj tak kazdu chvilu zatvorena z hygienickych dovodov, lebo tam stale je nejaky virus, ci co, tak tam ani nechodim, lebo sa bojim, co by som nachytala
nie som vo vode ako doma, ale rada by som si obcas zaplavala, no ale ... mal by sa uz niekto chytit, a postavit aspon dve poriadne plavarne, urcite by boli vytazene a bol by o ne zaujem
ten Pilates by ma celkom zaujimal, nevies mi poradit, kde by som si nieco blizsie o tom mohla najst?
ja rada skusim ine
kolegynky napr. svojho casu chodievali na "cviciace stoly", to mas 8 stolov, kazdy robi nieco ine, ty si lahnes, a on s tebou cvici, celkom to bola sranda, ked mi o tom rozpravali, ja som ale nebola skusit, ja rada sama cvicim
Heni
23.08.04,16:13
ja som voľakedy dááávno, tuším ešte za totality kúpila také rozkladacie "leporelo" s fotkami, volalo sa to Jogou na pomoc chrbtici, bolo tam pekne popísané + odfotené ako si jogou odľahčiť chrbátik.
aj o Pilatesových cvikoch je už knižka, majú ju v Ikare, je to: Alycea Ungarová - Pilatesove cvičenia, stojí 299 Sk, a píšu že je tam "súbor telesných cvičení, zameraný na systém hlbokých stabilizačných svalov". Zatiaľ som ju nekúpila, ale veľmi o tom rozmýšľam... ale rada by som počula názor niekoho, kto to už vyskúšal.
luebchenko
24.08.04,07:18
Lucka v BA by som ti vedela poradiť, kde sa Pilates cvičí, ale keďže radšej sama cvičíš, možno ti pomôže skôr tá knižka z Ikaru. Inak by to snáď mali cvičiť v každom slušnom fitku, nie? Ja mám knižky na cviky na chrbticu všelijaké, len sa sama donútiť nedokážem. Ešte tak na tú plaváreň. A za chvíľu je september a sľubujú že tú našu skoro jedinú plaváreň konečne otvoria. Má ešte niekto nejaké účinné pomôcky proti bolestiam chrbtice? (najlepšie pre takých pohodlných!čiže lenivcov)
Ľuba
Katarína STR
31.08.04,08:09
No mňa začali bolieť kríže, keď som ako tehotná pribrala 25 kg.
V páse na chrbte sa mi prehla chbtica a bola to strašná bolest.
Nepomáhali ani obstreky ani lieky apod.
Musím priznať, že teraz má dole už 28 kg a cítim sa skvele. Bolesti v krížoch ustúpili.
Keď som bola taá pribratá ani cvičenie ma nebavilo.
Teraz si aj zabehám a pri malom mám dosť pohybu. Bude mať 3 roky.
Je pravda, že keď som pracoval na záhrade celý deň, večer som sa nemohla ani pohnúť.

Takže jedno riešenie je určite dobrá váha.
Druhé určite šport a celkový pohyb.

Lenže to vždy nepomáha. Pri mojom sedavom zamestnaní ma asi vždy budú bolieť kríže.
Teraz síce len veľmi málo a zriedkavo, ale budú.

Keď si uvedomíme, že sedíme v práci 8 hodín , tak zruba aspoň 4 hodiny by sme mali mať pohybu. No Nie ?

Koľko hodín pohybu máte denne vy ?
Miro77
31.08.04,09:51
Môj recept - Večer a ráno v posteli, cez deň v obívačke pri televízore:
Natiahnem ľavú nohu rovno, pravú pokrčím a kolenom pravej sa tak strašne prehnem do ľava až sa dotknem zeme (pomaly). Ruky naširoko. V tejto polohe zotrvám istú dobu až cítim také uvolnenie. Podobne aj s druhou nohou na druhú stranu. Niekedy to až pukne tam kde to bolí. Opakovať dokedy je čas a nálada.
Mne bolesť odstraňuje to pukanie a preťahovanie, ale moja žena má iné chrbtové bolesti. Tej pomáha iba tá masáž.;)
rosemary
31.08.04,12:29
Mňa ani tak nebolia kríže /ak nedriem celý víkend v zahrade/ ako ma páli medzi lopatkami, keď dlho sedím. Na to neviete, čo by pomohlo?
Fidlo
31.08.04,13:02
Ja som minulý rok chodila na to cvičenie na SLENDER stoloch, ako mi vyšlo, niekedy raz niekedy dva krát za týždeň a bolo to celkom fajn. Tiež mi z toho bolo zo začiatku smiešne, že si človek ľahne a stôl cvičí za neho, ale po niekoľkých cvičeniach som prišla na to, že treba spolupracovať a naozaj sa jemne popreťahujú všetky svaly, mala som z toho veľmi dobrý pocit, vždy som odchádzala uvoľnená, ľahšia. Len ja som ten lenivší typ čo nikdy nič nestíha a na nič nemá čas / hlavne na seba - pri troch deťoch, zaneprázdnenom manželovi/, ale celkom to odporúčam a ja sa opäť chystám, že zase začnem na to chodiť, len neviem kedy?!
la-dy
14.10.04,17:18
A skúšal niekto akupunktúru? Ja by som mal záujem, ale neviem či také niečo v Prievidzi je /pravdu povediac ani som ešte nehladal/.Mám len 35, ale od narodenia krivú chrbticu a dvakrát úraz krku.Takže chrbát a hlavne krk ma bolí skoro stále a nič moc mi na to nepomáha /ale som aj dosť lenivý a málo toho robím/.
Janca
15.10.04,06:14
Zacnem trochu odboku. Manzel ma urcite zdravotne problemy. A ako iste viete, vsetky problemy a bolesti su z chrbtice. Nechcem vsetko rozoberat,ale z urcitych dovodov nemoze chrbticu drzat v pohode cvicenim alebo jogou. Preto sme hladali riesenie inde. Zohnala som maserku, ku ktorej som zacala chodit aj ja a ktora mi pri prvej navsteve povedala ake mam zamestnanie. Typicky stvrdnuty chrbat v oblasti medzi lopatkami, vedela ze ma to tam urcite palieva a ako druhe boli krize. Snazim sa aj cvicit, aj chodit pravidelne na tie masaze a bolesti su fuc, ale viem, ze su aj ludia, ktori na to nemaju ani prostriedky ani cas, ani .... atd.
Preto mam este jedno riesenie, ktore mojmu muzovi navrhol doktor z algeziologickej ambulancie bolesti. ORTOPEDICKY VANKUS.
Predpisuje ho neurolog, chirurg, ortoped, alebo ked mate 700-800 Sk, tak si ho dajte v lekarni zohnat. Ide vlastne akokeby o dva gumove nafukovacie vankuse na sebe spojene v strede priechodom. Cely je v lanovej navliecke. Cely navod je pripojeny. Date si ho pod zadocek na stolicku, nohy mate ohnute v pravom uhle a nie ste oprety. Tym, ze ste vlastne na pohyblivej podlozke Vase telo a chrbtica su nutene dat sa do spravnej polohy, vlastne stale cvicite a ani neviete ako pri praci posilujete chrbticu. Myslim, ze by sa to dalo trochu prirovnat k tej nafukovacej lopte. Ale vankus si mozete vyfucat, zobrat pod pazuchu a je to.
Snad ako reklama by mohlo zniet, ked Vam poviem, ze manzel obsedel pri PC denne max. 1/2 hodinu a musel si ist lahnut pre bolesti. Teraz tam bez problemov vydrzi niekolko hodin, ked sa mi snazi pomahat. Skuste sa aj Vy na ten vankus opytat v lekarnach.
Je to BOMBA.
Janca
15.10.04,06:15
A zabudla som Vam povedat, ze teraz si ten vankus kradneme /manzel, ja aj dcera/.
luebchenko
15.10.04,07:07
Janca, a to si mám tak pýtať - Ortopedický vankúš? Nejaký bližší popis, príp. výrobcu? Daj prosím vedieť (ak nechceš robiť reklamu, pošli mi prosím súkromnú správu). Moje kríže vopred ďakujú :o)

Ľuba
Magma
15.10.04,10:51
Ja by som tiež poprosila presnejší popis.
Janca
15.10.04,11:09
Len tak ako hovorite ortopedicky vankus pod zadok. Udajne je vhodny aj na hemoroidy a pomaha aj pri bolestiach trtaca. Ale toma pozriem na ten letak, lebo vyrobca je urcite v Cechach a u nas je to vraj ako novinka asi len rok. Nebyt algeziologickeho doktora ani o tom neviem. V nasej lekarni to poznali, lebo to uz vraj 2 x zhanali.
Ak by to bolo moc reklamne poslem sukromnu spravu. Vecer po 21.00 hod. z domu. Teraz som v robote, psssssss
luebchenko
15.10.04,11:51
Super, díky! Algeziológ - to sú tí, ktorí sa zameriavajú na odstránenie bolesti, že? Musím skúsiť zistiť dakoho dobrého v BA - nevie niekto poradiť? Dúfam že si nevykáme - (znovu sa tu na túto tému rozbehla debata) - ja som za tykanie - net to znesie http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif, ja každopádne tiež!

Pre útechu - to poznáš?: Človek po 40-ke, keď sa zobudí a nič ho nebolí, je určite mŕtvyhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif

Krásny víkend
Ľuba
brm
15.10.04,12:17
ja chodim dvakrat do tyzdna cvicit...samozejme ak nestarnem nad výkazmi, statistikami, treximami a ostatnými dobrotami...vzhľadom k tomu ze mam vdaka tejto robote mohutnu nadvahu, tak je to cvicenie pre nas moletky.....
uz som schudla desat kil...a este minimalne raz do mesiaca chodim k super maserke... :) :) :) :) :)
okrem toho mam kvalitny matrac so segum-u a uplne najfasa je handra asi meter x 50 cm plná plastových ihličiek...ideme sa so starym pozabijat, kto si na to prvy lahne...boli to jak svina ale potom ti je uz len prijemne teplo...a po pol hodine ta z toho aj tak niekto zhodí...vola sa to tusim kuznecovove ihlicky...má to asi 15 rokov, neviem ci to este existuje...ale je to mnam...
a este mam dotaz, kolko vaziš? ak mas nadvahu a si z blavy, pri medzi nas moletky...srandy kopec zaruceny...
Heni
15.10.04,16:13
karkulka, aj ja mam tie kuznecovove ihlicky, obdivujem ta, ze na tom vies lezat, ja som to pred tymi 15-timi rokmi trenovala asi mesiac, ale nedalo sa mi, teraz to uz len raz za rok vytiahnem, vyskusam a poviem si: aha, tak este stale ma to tlaci, skusim inokedy... :) :) :)
Janca
16.10.04,05:47
Ak na tych ihlickach "jezkovi" lezenite, pozor na znamienka, tie si radsej prelepte. Aj to je jedna moznost.
Ale ako som slubila tu je nieco o tom vankusi.
Vola sa PC vankus.
Charakteristika: PC vankus podmienuje specificky typ cvicenia, ktore vykonavame aj pri relativne statickej polohe - v sede. Pri tychto spontannych cviceniach ovplyvnujeme tie svaly (hlboke svaly chrbta a dalsie), ktore pri beznych pohyboch neostatocne zapajame.
Princip ucinku sedenia - cvicenia na dynamickej sedacej podlozke - PC vankusi spociva v neustalej i ked minimalnej zmene polohy tela pri tlaku na tvarovatelnu vzduchovu napln vankusa.
PC vankus je rehabilitacna pomocka, ktora podporuje pohybovu aktivitu a brani statickemu pretazeniu pohyboveho systemu. PC vankus neustalymi zmenami svojho tvaru vplyva na organizmus, aby na zmeny polohy tela reagoval urcitym optimalnym nastavenim nervovej, svalovej i kostrovej sustavy. PC vankus je liecebna a preventivna pomocka, ktora umoznuje rehabilitaciu postury pocas pracovneho casu pri vykonavani cinnosti posediacky.
A asi to hlavne:
Indikacie:
- vertebrogenne a degenerativne ochorenie osoveho aparatu bez pritomnosti akutnej radikularnej symptomatologie,
- myofascialne ochorenia a svalove dysbalancie pri pretazovani pohyboveho systemu,
preventivne pri staticky zatazujúcich cinnostiach (sed pri praci, televizore, cestovani a pod.)
- poruchy stereotypu dychania.

Kontraindikacie:
- nezhojene zlomeniny kostrce, panvy, chrbtice a dolnych koncatin,
- akutne a zapalove ochorenia pohybovej a nervovej sustavy,
- zavraty,
- stavy, ktore sa zhorsuju sedenim na dynamickej podlozke.
Tod kratky uryvok z letaku. Tak porozmyslajte, ci by tento PC vankus pomohol zrovna Vam. Dodava to jedna bratislavska firma. Vela zdaru a zdravsie chrbty prajem. Ak sa niekto pre to rozhodne, moze mi hoci aj na sukromnu adresu napisat, ako to funguje o neho
habrina
16.10.04,06:36
Ja tento PC vankúš používam už 1,5 roka.Mne ho predpísal ortopéd. Je to veľmi dobré, len nesmie byť veľmi nafúknutý, len tak primerane.Inak na tomto princípe pracuje aj fitneslopta.Môžem to odporučiť všetkým!!!
Všetkých Vás zdravím!!!
bepo
16.10.04,07:29
Karkulka-nielen matrac je dôležitý ale aj lamelový rošt pod ním.Ja mám taký zvláštny-lamely sú v 2 radoch nad sebou a medzi nimi je pryžová guma.Pri bolesti chrbta sa dá matrac preč a ľahne sa priamo na lamely- tie kopírujú krivku tela a vytvárajú S-zakrivenie chrbtice.
Heni
20.10.04,07:42
a neskúšal niekto kosmodisk?
luebchenko
20.10.04,08:12
To karkulka - už sa radšej nevážim. Úprimne povedané, keď si pofrflem, že som tlstá, každý ma tak ukľudňuje že čo blbnem - meriam totiž 181 cm a tých cca 80 kg je akosik rozložených, že to nevyzerá nejak hrozne. Problémom je asi, že moja konštrukcia bola zvyknutá nosiť tak rádovo o 10-15 kg menej, čo je taký pytlík žrádla pre psa denne na krížoch navyše! No a tie logicky protestujú. Čo a kde cvičíte?

Ľuba
brm
20.10.04,14:58
ak si z blavy, tak v petržke na kremnickej, volakde na kramaroch, v lamaci a na bernolaku...s nami na kremnickej cvici edita sipeky, urcite si ju uz dakde zaregistrovala...to sa zleze stádo prerastenych zenskych a snazi sa dat nozku cez nozku...celkom sranda...2 x do týzdna
Nika
20.10.04,19:06
Sipeky má stránku www.ikar.sk/sipeky. Dúfam, že som to napísala dobre,ale ikar je tam určite. Aj ty tam chodíš? Ja sa zatiaľ len chystám.
Janca
21.10.04,05:02
to bepo:
mozes mi dat viac informacii o tom lamelovom roste ? Hoci aj na sukromnu adresu. Dik
Eva Farkasová
13.03.05,13:48
Milá Ľubka, pripájam sa do diskusie. Poznám dobre bolesti krížov, ešte som nezažila deň čo by ma neboleli, taktiež sa poznám, že sa neviem prinútiť cvičiť /stále sa vyhováram na zdrav.problémy/,ale ja mám nadváhu ako hrom, takze tie bolesti sú aj z toho. Odporúčam ti JEŽKA. Kto ho skúsil, tak viem o čom hovorím. Keď sa v noci zobudím na bolesť, tak spím s ježkom. Teda na ňom. No to upresním, aby to nevyzeralo ako erotický návod. JEŽKO je pomôcka - koberček s pichľavými umelohmotnými aplikátormi, ktoré pôsobia - tlačia na body na tele. Zo začiatku je dobré si na neho privykať - niekto ani nevydrží, pretože ho to neznesiteľne pichá, ale dá sa to vydržať. Ja osobne som ho použila asi druhý krát pred 10 rokmi a zaspala som na ňom. Deti mi ho museli dávať z chrbta dolu! Celý chrbát som mala bodkovaný, ale bez zranení. Cítila som sa super. POZOR NIE JE VHODNÝ PRE NIEKOHO KTO MÁ NA CHRBTE ZNAMIENKA! URČITE ho ešte dostať kúpiť v lekárni. Ja mám zasa časté bolesti krčnej chrbtice /následne aj migrénu/, tak som si objednala masážny prístroj SHIATSU - miesivá ručná masáž. Všetkým doporučujem - vhodný na celé telo. Ušetríte na masérovi. No nejako som sa rozpísala, tak dávam priestor aj iným.
DanielaSL
18.03.05,22:06
A mne veľmi na bolesti chrbtice pomohla dovolenka pri mori. Slaná voda, horúce slnko a piesok , a bolesti chrbtice boli na dlho fuč. Vlastne až pokiaľ sa nezačali nosiť zimné kabáty. Ale tých pár mesiacov stálo za to. A to už mi nezaberali ani pravidelné masáže, lieky ani žiadne procedúry. Ale kozmodisk tiež veľa ľudí chváli.
Muška
19.03.05,00:35
Janca, a to si mám tak pýtať - Ortopedický vankúš? Nejaký bližší popis, príp. výrobcu? Daj prosím vedieť (ak nechceš robiť reklamu, pošli mi prosím súkromnú správu). Moje kríže vopred ďakujú :o)

ĽubaĽubi, ja som ten vankúš kúpila normálne v zdravotníckych potrebách u nás na Strečianskej.
alternativa
26.08.05,11:20
Pre mna ako noveho clena v porade je sok, ze od marca nikto nereaguje v tejto teme. Ak by nahodou niekto uboleny sem klikol, mam odskusanu ucinnu Bowenovu masaz. Je jemna, mozna aj pri akutnom bolestivom stave, co klasicka masaz neumoznuje. Je ucinna nielen pri tazkostiach s krizami a chrbticou. V pripade zaujmu mozem napisat viac a poskytnut kontakt na centrum v BA.
KEJKA
26.08.05,20:43
Pre mna ako noveho clena v porade je sok, ze od marca nikto nereaguje v tejto teme. Ak by nahodou niekto uboleny sem klikol, mam odskusanu ucinnu Bowenovu masaz. Je jemna, mozna aj pri akutnom bolestivom stave, co klasicka masaz neumoznuje. Je ucinna nielen pri tazkostiach s krizami a chrbticou. V pripade zaujmu mozem napisat viac a poskytnut kontakt na centrum v BA.ja klikam - mam zaujem
alternativa
29.08.05,08:59
BOWENOVA tlakova masaz: vyuziva dosiahnutie rovnovahy energii tela, uvolnenie napatia svalov a nervov a revitalizaciu zablokovaneho lymfatickeho systemu, stimuluje detoxikacne organy v tele. Z viacerych pouzivanych technik /akupresura, reiki, cinska tlakova masaz, atd./ prijala urcite pravidla, postupy. Je bezpecna pre vsetky vekove kategorie /napr. aj novorodenci a stari ludia s pokrocilou osteoporozou/, pri vsetkych diagnozach /aj onkologickych/. Nie je to liecba, ale aktivuje samolieciace schopnosti tela. Robi sa cez tenke oblecenie, nie je nevyhnutne vyzliekat sa. Viac sa zaujemca moze dozvediet napr. na www.navratkezdravi.cz, co je www jedneho ucitela z Australie - odtial pochadza tato masaz. Ak treba kontakt, viem len na BA alebo v Cechach.
pyton
29.08.05,09:54
Mne to, čo píšeš, pripomína masáž šiatzu. Aký je tam rozdiel?
Teoreticky vyzerala aj šiatzu dobre, ale mne pomohla len veľmi nakrátko...http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/027.spinkaji/002.gif
alternativa
29.08.05,10:12
Nepoznam siatzu, neviem teda porovnat.
luebchenko
31.08.05,12:40
Pre mna ako noveho clena v porade je sok, ze od marca nikto nereaguje v tejto teme. Ak by nahodou niekto uboleny sem klikol, mam odskusanu ucinnu Bowenovu masaz. Je jemna, mozna aj pri akutnom bolestivom stave, co klasicka masaz neumoznuje. Je ucinna nielen pri tazkostiach s krizami a chrbticou. V pripade zaujmu mozem napisat viac a poskytnut kontakt na centrum v BA.
A kde je to centrum? prosím pošli SS aby si nerobila nejakú nevhodnú reklamu
Ďakujem
janasv
22.09.05,21:32
Ja am vyskusanu jogu a teplu vestu cez den a na noc do postele. Teplo pomohlo.
FYDKO
01.11.05,17:17
luebchenko - ahoj tvoj príspevok čítam po vyše roku, ale ak máš ešte stále problémy s chrbticou, môžeš sa prihlásiť ako jeden z mojích prvých klientov po 6.1.2006, práve v mojom podnikaní budú mať miesto klienti, ktorí budú chcieť cvičiť, dostať masáž, ale nemajú čas sa vzdialiť z domu........takže prídem za nimi, som Diplomovaný fyzioterapeut s dlhoročnou praxou. Ak si z Blavy, ako som vyrozumela, že si, môžeš sa potom ozvať. FYDKO@azet.sk
mironaj
01.11.05,18:57
Ahoj

Čudujem sa, že masaž nepomaha... Skús si masaž spraviť u mňa... Fakt veľa ľudom som už pomohol. Urobím ti špeciálnu masaž chodidiel plus celé telo. Všetko to bude trvať približne hodinu a pol.
Ale ja chodím za klientmi domov... mám prenosný masažný stôl...

Zdraví ťa Miro
alternativa
04.11.05,12:37
Milá Ľubka, pripájam sa do diskusie. Poznám dobre bolesti krížov, ešte som nezažila deň čo by ma neboleli, taktiež sa poznám, že sa neviem prinútiť cvičiť /stále sa vyhováram na zdrav.problémy/,ale ja mám nadváhu ako hrom, takze tie bolesti sú aj z toho. Odporúčam ti JEŽKA. Kto ho skúsil, tak viem o čom hovorím. Keď sa v noci zobudím na bolesť, tak spím s ježkom. Teda na ňom. No to upresním, aby to nevyzeralo ako erotický návod. JEŽKO je pomôcka - koberček s pichľavými umelohmotnými aplikátormi, ktoré pôsobia - tlačia na body na tele. Zo začiatku je dobré si na neho privykať - niekto ani nevydrží, pretože ho to neznesiteľne pichá, ale dá sa to vydržať. Ja osobne som ho použila asi druhý krát pred 10 rokmi a zaspala som na ňom. Deti mi ho museli dávať z chrbta dolu! Celý chrbát som mala bodkovaný, ale bez zranení. Cítila som sa super. POZOR NIE JE VHODNÝ PRE NIEKOHO KTO MÁ NA CHRBTE ZNAMIENKA! URČITE ho ešte dostať kúpiť v lekárni. Ja mám zasa časté bolesti krčnej chrbtice /následne aj migrénu/, tak som si objednala masážny prístroj SHIATSU - miesivá ručná masáž. Všetkým doporučujem - vhodný na celé telo. Ušetríte na masérovi. No nejako som sa rozpísala, tak dávam priestor aj iným.
Evi, v zavere textu pises o masaznom pristroji SHIATSU ako o miesivej rucnej masazi. Tak to mi nesedi - bud pristroj alebo ruka. Moj nazor: masazny pristroj je vhodny ako prevencia na prekrvenie, ruka masera je NENAHRADITELNA, hlavne ak su uz problemy. Ziaden pristroj Ti nebude posobit individualne, podla potreby. Aj pri Shiatsu masazi je prevedenie masaze podla stavu klienta nevyhnutne. Netreba zabudnut na malickost, ze aj dotyk lieci. Preto je dolezita pre liecbu masazou akceptacia masera klientom.
karol.za
04.11.05,15:39
ja som sa nučil s touto bolesťou krížov žiť.
Keď to je moc dam si ibubrufen a je to.
0linka
05.11.05,12:40
Súhlasím, aj ja som sa naučila žiť s bolesťami. Už 2 roky ma bolí rameno, vraj to súvisí s krčnou chrbticou (tá ma ale nebolí). Chodila som na elektroliečby, cvičenia, masáže, - nič nepomohlo. Škoda času stráveného u lekárov (aj peňazí), výsledok žiadny. Tak si žijem s boľavým ramenom. Keď sa zobudím s boľavou rukou nad hlavou, chytím ju druhou rukou, prepolohujem ju, a môžem vstať. A dá sa...
FYDKO
05.11.05,13:20
Dovolím si nesúhlasiť, že rehabilitácia ako taká nepomáha, že sú to zbytočne vynaložené peniaze a čas. Poväčšine si každý mysli, že vyberie na rehabilitácii masáže, nejaké cvičenia, nejakú elektroliečbu, v nejakej sérii a mal by byť zdravý a bez bolesti. Ale stačí jeden nesprávny pohyb, dlhé statické sedenie a pod. a bolesti sú späť. A potom si veľa ľudí povie, načo som chodil na tú rehabilitáciu. Ale ono je to všetko o pravidelnosti a o udržiavaní si dobrého telesného stavu. Naozaj pravidelne cvičiť a spevňovať si svalstvo, naozaj pravidelne raz za týždeň, raz za dva týždne dopriať telu relaxačnú masáž, len tá pravidelnosť pomôže. Každý kto pracuje v hocijakom obore si neuvedomuje aké chybné pohyby pri práci vykonáva, a aká je práca ťažká.Napr. kozmetičku, zubárku bolí hrudná chrbtica, ramená, trapézové svaly.........z preťaženia týchto svalov ich bolí hlava.........a teraz si predstavte postoj a pohyby týchto dvoch. Zákonite musia mať tieto problémy, ale stačí aby sa pravidelne venovali celkovej relaxácii a nemusia si na bolesť zvykať.Dokážu ju predbehnúť. A nech sa nikto nevyhovára na čas a peniaze.Ked sa aj nenájdu peniaze, čas si nájde každý........televízne noviny stačí počúvať z karimatky pred telkou, alebo v sede na fit lopte aj pozerať.
pyton
05.11.05,15:14
Fydko, ja keď som bola na elektroliečbe, pani, čo to obsluhovala, to nastavila tak slabúčko /vraj viac nemôže :confused:/ a zdejchla sa. Prišla, keď to skončilo a čo jej povedať? Fakt som nič necítila, strata času. Potom som tam bola na masáži /to je silné slovo masáž/, bolo to také hladkanie po chrbte. Takže tiež o ničom.
To len na okraj moja skúsenosť. :p
http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/049.sport.sous/013.gif
Donda
05.11.05,17:30
No s boľavím ramenom sa už aj ja trápim vyše dvoch rokov. Pochodila som lekárov, brala som lieky. Kým som cvičila jogu bolo mi skvele, ako na tele tak aj na duši. Ale to musíte mať výborného cvičiteľa a to ja mám. Jogu som totiž dva roky prestala aktívnejšie cvičiť, a ozvali sa mi problémy. Opäť som začala cvičiť, ale je to s tým ramenom ťažké. Minulý víkend, keď som myslela, že už zblbnem od bolesti mi sestra požičala akupresúrny prístroj z Zepteru. Dva dni som si s ním robila akupresúru a čuduj sa svete...takú úľavu som nečakala. Nehovorím, že už som v 100% poriadku, ale stojí to za to. Rozhodla som sa, že i ja si ten prístroj zoženiem a občas ho opäť použijem, ak už nič iné nezaberie.
DanielaSL
05.11.05,18:37
No s boľavím ramenom sa už aj ja trápim vyše dvoch rokov. Pochodila som lekárov, brala som lieky. Kým som cvičila jogu bolo mi skvele, ako na tele tak aj na duši. Ale to musíte mať výborného cvičiteľa a to ja mám. Jogu som totiž dva roky prestala aktívnejšie cvičiť, a ozvali sa mi problémy. Opäť som začala cvičiť, ale je to s tým ramenom ťažké. Minulý víkend, keď som myslela, že už zblbnem od bolesti mi sestra požičala akupresúrny prístroj z Zepteru. Dva dni som si s ním robila akupresúru a čuduj sa svete...takú úľavu som nečakala. Nehovorím, že už som v 100% poriadku, ale stojí to za to. Rozhodla som sa, že i ja si ten prístroj zoženiem a občas ho opäť použijem, ak už nič iné nezaberie.
Prosím ťa a ako ten prístroj vyzeral - nie taký malý pichľavý ježko?
mironaj
06.11.05,22:24
Je pravda, že rehabilitacia je dôležitá, ale dôležitejšia je prevencia. Pokiaľ má človek správne držanie tela, pokiaľ športuje a hybe sa tak ako treba je to potom OK. Veľa ľudí však nevie, ako správne držať pri rôznych činnostiach telo a pritom je to také jednoduché... Na druhej strane je tiež pravda, že sú maséri čo len hladkajú resp. masírujú bez rozmyšľania tie isté masažné pohyby všetkým pacientom úplne rovnako, hoci každý pacient si vyžaduje individuálny prístup, teda aj inú masaž... Pred piatimi rokmi som len jeden raz masíroval akupresurou jedného, ktorý mal problemy s obličkami... po piatich rokoch prišiel za mnou znova, že chce masaž len u mňa. Keď som sa ho spytal prečo prišiel až po piatich rokoch, povedal, že skôr nebolo treba a že len pred mesiacom ho znova začali bolieť... je tomu už polroka a ešte sa mi neozval... a vraj zbytočne vyhodené peniaze... od neho som dostal najprv 500 SK a druhýkrat 600 Sk...
DanielaSL
07.11.05,07:45
Je pravda, že rehabilitacia je dôležitá, ale dôležitejšia je prevencia. Pokiaľ má človek správne držanie tela, pokiaľ športuje a hybe sa tak ako treba je to potom OK. Veľa ľudí však nevie, ako správne držať pri rôznych činnostiach telo a pritom je to také jednoduché... Na druhej strane je tiež pravda, že sú maséri čo len hladkajú resp. masírujú bez rozmyšľania tie isté masažné pohyby všetkým pacientom úplne rovnako, hoci každý pacient si vyžaduje individuálny prístup, teda aj inú masaž... Pred piatimi rokmi som len jeden raz masíroval akupresurou jedného, ktorý mal problemy s obličkami... po piatich rokoch prišiel za mnou znova, že chce masaž len u mňa. Keď som sa ho spytal prečo prišiel až po piatich rokoch, povedal, že skôr nebolo treba a že len pred mesiacom ho znova začali bolieť... je tomu už polroka a ešte sa mi neozval... a vraj zbytočne vyhodené peniaze... od neho som dostal najprv 500 SK a druhýkrat 600 Sk...Mironaj kde pracuješ ? Prišla by som k tebe na masáž. Ja mám tiež problémy s chrbticou. Mám masérku , ktorá bola niekedy fakt vynikajúca , ale poslednú dobu po jej masáži necítim vôbec žiadnu úľavu. Dávam sa masírovať každý týždeň.
Karina
10.11.05,12:47
Ja mám síce iba 20 ročkov, ale pred rokom, keď som začala pracovať v kancelárii som tiež mala problémi s krížovou chrbticou a viete čo zabralo? Určite je dobrá aj masáž, ale podľa mňa je najlepšie pravidelné cvičenie a plávanie a sem tam aj nejaká kvalitná masáž. Ja teraz pravidelne posilňujem a problémy sú preč, takže len smelo do toho.
KEJKA
10.11.05,18:18
to plávanie je super. Chodíme s dcerou rano na plaváreň a poviem - je tpo lepšie ako rozcvička. A kríže nebolia.
sklenkova
10.11.05,19:37
Mňa síce kríže ani chrbtica nebolia,ale mám sestru,ktorá vždy "simuluje", a tak som jej od známeho dr.zohnala FLECTOR EP gel natrie sa to a hlavne pomôže.Sú aj také sáčky s týmto názvom proti bolesti a je to aj protizápalové,rýchlo účinkuje. Okrem toho ak máte niekto problém s chrbticou sú aj také lepky-na 3dni avyťahujú zápaly-sú spolahlivé, len ako to preniká cez kožu zrejme to pichá- moja mladá ma skoro "zabila",ale za 3 dni ani nevedela,že ju chrbát bolel. Ak chcete vyskúšajte, mňa kríže nebolia,ale aj známi niekedy tak sa sťažujú, že to nechcem zažiť.
kukučka
10.11.05,21:01
chrbtové svaly vám krásne spevnejú aj pri turistike
pyton
10.11.05,21:08
to sklenkova: prosím ťa, kde sa dajú kúpiť tie lepky???

a mironaj sa neozýva, mironaj, nechceš ďalších klientov???
pyton
10.11.05,21:10
chrbtové svaly vám krásne spevnejú aj pri turistiketo je síce pravda, ale do toho lesa by som išla radšej, keby ma chrbát nebolel :D
kukučka
10.11.05,21:53
Ja poznám orientálne náplaste, ktoré sa prilepia na chodidlá na celú noc a
vyťahujú toxíny z tela, sú prírodné. Kontakt cez SS.
pyton
10.11.05,22:05
kukučka, ak máš ten kontakt, tak ťa poprosím, dík ;)
DanielaSL
11.11.05,07:23
Pyton ja ti pošlem večer , lebo som teraz v práci - volá sa to Detoxi-Pad a práve včera mi to prišlo. Ale ak chceš ,daj si to vyhľadať cez google, ja som takto náhodne na to natrafila. Ešte som si to nenalepila , lebo detoxikácia organizmu je lepšia v čase keď mesiac ubúda.
sway
11.11.05,07:47
Ja mám špeciálnu stoličku...dosť drahá, ALE - po 2 mesiacoch markantná ;) zmena k lepšiemu, ale nechcem robiť reklamu, takže ak niekto..., tak cez SS.:p
bepo
11.11.05,09:32
Špeci stolička- má len jednu nohu a balansovaním na nej sa super posilnia všetky svaly :D
Evaman
11.11.05,10:09
Poraďte dobrého maséra/ku v Košiciach. Môže byť aj nejaké centrum len aby vedel urobiť liečivú masáž , nie len takú relaxačnú .. Môže byť aj SS.
Díky
pyton
11.11.05,10:15
Poraďte dobrého maséra/ku v Košiciach. Môže byť aj nejaké centrum len aby vedel urobiť liečivú masáž , nie len takú relaxačnú .. Môže byť aj SS.
DíkyPoprosím to isté aj v BA :) .
pyton
11.11.05,10:24
Ďakujem krásne DanieleSĽ a kukučke za kontakty. :)

/Podľa mňa sme sem kľudne mohli dať linky./ Vôbec som netušila, že niečo také existuje. Ešte raz ďakujem. :)
viktoria
11.11.05,10:30
Poraďte dobrého maséra/ku v Košiciach. Môže byť aj nejaké centrum len aby vedel urobiť liečivú masáž , nie len takú relaxačnú .. Môže byť aj SS.
Díky
Ja poznám jedného, avšak najbližšie v Trebišove.
Evaman
11.11.05,13:43
Poraďte dobrého maséra/ku v Košiciach. Môže byť aj nejaké centrum len aby vedel urobiť liečivú masáž , nie len takú relaxačnú .. Môže byť aj SS.
Díky
Nikto neviete ?? :mee:
912
11.11.05,13:51
Môjho manžela /je športovec/ seklo minulú nedeľu v krížoch prí rýľovaní a jedna dobrá kolegyňka mi poradila, aby som mu kúpila "Elmetacin Sprej" - čuduj sa svete za chvíľu bolo po bolesti. Takže toľko naša skúsenosť.
alternativa
11.11.05,14:05
Poraďte dobrého maséra/ku v Košiciach. Môže byť aj nejaké centrum len aby vedel urobiť liečivú masáž , nie len takú relaxačnú .. Môže byť aj SS.
DíkyVSEOBECNY ale strucny POHLAD NA MASAZE
Co by sme tak mohli dat namiesto.. za relaxacnu? Urcite nie neliecivu. Sucasne trendy v rehabilitacii podciarkuju vyznam relaxacie pre zdravie. Pre niekoho relaxacna masaz moze byt ucinna a lieciva. Klasicka masaz, po ktorej si ako prevalcovany, je super na prevenciu a lahsie chorobne stavy, ale pri mnohych tazkostiach moze aj poskodit, napr. zapal sedacieho nervu z hernie disku sa velmi casto vyrazne po nej zhorsi /aj osobna skusenost/. Samozrejme aj pomoze pri mnohych diagnozach. Treba brat do uvahy okrem diagnoz /napr. onkologicke ochorenie a osteoporoza vyssieho stupna ma vyrazne obmedzenie pri vybere masaze/ aj vek /dieta x stary /. Treba vyskusat viacere: reflexka chodidiel /pre mna nenahraditelna/, cinska tlakova masaz, Bowenova, thajska a shiatsu, lymfodrenaz a ine. Sikovny maser dokaze niektore skombinovat. Dolezita je pravidelnost aj po ustupeni tazkosti.
Evaman
11.11.05,14:53
TO alternatíva :
práve takého šikovného a skúseného maséra hľadám, ktorý by mi nielen "opatlal-matlal" (dúfam, že som týmto neurazila nejakého maséra) chrbát ale vedel by mi konkrétne pomôcť pri zistení príčin mojich bolestí.
A ako pikošku uvádzam príklad :
toť nedávno som stretla jednu známu, ktorá si urobila 3- mesačný kurz masérstva.Hneď mi ponúkala masáž - presne takú "relaxačnú" a vraj vie aj iné.. Asi si myslela , že to bude dobrý biznis a tak si vzala príspevok z ÚP a založila si živnosť. Otvorila si "masérňu" a po roku skrachovala aj s dlhmi. A to ani nehovorím, že pred tým sa pohybovala v úplne odlišnom odbore ako by sa to mohlo čo i len približovať k masérstvu.

Takže namiesto tých .. by sme naozaj mohli dať hocičo , napr. aj to, že neskúsený masér niekedy môže aj uškodiť ako pomôcť.
alternativa
11.11.05,17:10
to Evaman : jasne, ze kazdy mame svoj nazor a skusenost, suhlasim s Tebou v jednotlivych pripadoch. Budem sa snazit opat reagovat co najvseobecnejsie. Viaceri fajnsmekeri na masaze tvrdia, ze masaz od dobreho zaciatocnika je casto naozajstny zazitok - nic nesflakne, dosledne respektuje zasady tej-ktorej masaze. Ale je nevyhnutna podmienka, ze masaz robi so srdcom, to ho robi dobrym v zaciatkoch a musi stale studovat. Ked k tomu prida skusenost, je spickovy a vyhladavany. Tvoja znama do tejto skupiny nepatrila, tej by nepomohlo ani 1000 vymasirovanych tiel na zlepsenie, tato sluzba nie je o peniazoch /aspon si myslim/. To len aby sme touto diskusiou neodradili zacinajucim dobrym maserom klientov, to by bola skoda, ved musia na sebe pracovat.
tonkat
11.11.05,17:50
Ja mám špeciálnu stoličku...dosť drahá, ALE - po 2 mesiacoch markantná ;) zmena k lepšiemu, ale nechcem robiť reklamu, takže ak niekto..., tak cez SS.:p
poprosím o bližší popis stoličky, prípadne kontakt. Vďaka
DanielaSL
12.11.05,14:28
Ďakujem krásne DanieleSĽ a kukučke za kontakty. :)

/Podľa mňa sme sem kľudne mohli dať linky./ Vôbec som netušila, že niečo také existuje. Ešte raz ďakujem. :)
Nie je za čo , musíme si pomáhať .....:)
ajobs
12.11.05,14:40
Ja mám špeciálnu stoličku...dosť drahá, ALE - po 2 mesiacoch markantná ;) zmena k lepšiemu, ale nechcem robiť reklamu, takže ak niekto..., tak cez SS.:p
Ivka, môžeš aj mne poslať SS o tej stoličke, kde sa to dá objednať ?
DanielaSL
12.11.05,14:49
Pozrite si toto.... kto má záujem byť zdravý.

www.fifija.com/detoxipad/tour.htm
sklenkova
12.11.05,16:36
Tie lepky dostať v lekárni-po 3 ks,stojí to okolo 50Sk a dobrý masér je aj v BA, Karlovke, v nemocnici.rehab.centrum (v pivnici alebo -1), treba sa objednať,je šikovný, ale to upozorňujem je slepý-niekomu to vadí.
pyton
12.11.05,19:48
Ďakujem kika. Tá vada by nemala nikomu vadiť. Oni majú dobrú odbornú školu v Levoči, sú určite lepší ako maséri s nejakým rekval. rýchlokurzom.
/Neboli ste náhodou niekto u toho japon. maséra, čo je aj novinár a robí v tom detskom parku v Petržke?/
vedomosť
13.11.05,20:33
Po prečítaní všetkých príspevkou pridám dobrú radu, ktorá tu nebola. Zkús prehodnotiť svoj vzťah k najmä k druhému pohlaviu - pohŕdanie, neuznávanie, podceňovanie, dávanie viny za vzájomný neúspešný vzťah tomu druhému, stavanie do popredia svoje Ja vo vzťahu ...., to sú hlavné príčiny blokácie prietoku energie a tým bolesti krížovej časti chrbtice. Každá časť tela reaguje na iné naše vlastnosti. Prajem Ti správne prehodnotenie svojho života a uzdravenie duše i tela.
janasv
13.11.05,21:06
Sklenkova, pyton, DanielaSL - hovorite o tych istych lepkach? Je to ten isty druh? Da sa to teda kupit aj v lekarni? :o:confused:
pyton
13.11.05,21:23
nie, sú to rôzne a pred pár dňami som sa v jednej lekárni na to pýtala a nemali žiadne
kukučka
13.11.05,21:47
Dovoz z Južnej Kórei, 10 kusov stojí 590 sk + poštovné.
sklenkova
13.11.05,22:24
Takže zajtra zájdem do lekárne a zistím Vám presný názov
janasv
14.11.05,07:34
Ďakujem!!!
sklenkova
14.11.05,14:33
Takže volá sa to: KAPSAICINOVÁ NÁPLASŤ stojí to v DNV 33,-Sk,ale už je to balené len po 1ks-bol toho vraj asi 1/2roka nedostatok,nie že ma budete preklínať ako moja mladá keď to začalo účinkovať,upozornila som Vás!!!
Teraz je vraj nové FLECTOR EP N8PLASŤ,sú tam 2 ks na 24h.ale slabšie účinné- 115,-Sk. Ten flector je aj gel,sáčky do vody proti bolesti,rýchlo zaberajú a sú účinné.Tento gel je tiež velmi dobrý a pomáha aj od bolesti-športovci si s ním vela pomáhajú,ale stojí 165,Sk
alternativa
14.11.05,15:13
Pozrite si toto.... kto má záujem byť zdravý.

www.fifija.com/detoxipad/tour.htm (http://www.fifija.com/detoxipad/tour.htm)
Prosim Vas, ktori ste si pozreli tuto www a viete mi vysvetlit, ako naplast DETOXI-PAD zabezpeci detoxikaciu organizmu, napiste mi SMS alebo textom aj pre ostatnych. Naplast moze detoxikovat niekolko vrstiev pokozky, to suhlasim. Ale ako detoxikovat komplexne a napr. rozprudit krvny obeh - to nechapem a rada by som. Ved takto detoxikacia organizmu vyzera jednoducho a dostupne pre vsetkych, super. Len mi chyba to vysvetlenie ucinku naplaste. Vopred dik.
kukučka
14.11.05,16:27
Dokázať ani vysvetliť to neviem, viem len, že po ich použití som sa cítila lepšie a tiež neviem, koľko balení treba indivuiduálne použiť.
tieto poznám www.naturport.com (http://www.naturport.com)
jess
14.11.05,17:57
Je zaujímavé, že ani na jednej stránke nie je uvedená cena !!!!! Zaváňa mi to "zázračnými" liekmi na všetko !
kukučka
14.11.05,18:54
v príspevku číslo 83 je cena.
Bionda
15.11.05,12:41
S Flectorom súhlasím.. pomáha aj mne... nalepím ja mám na 12 hod. vzhľadom k tehotenstvu, nič inšie užívať nemôžem.. inak mi pomáhali tiež nesteroisný Movalis len ten teraz nemôžem.
Šťastný to človek čo môže mať masáž.. ja osobne vzhľadom k hypermobilite nemôžem absolvovať, takže tiež som odkázaná na spinálne cviky..a aj vtom tiež len nie koľko sa dá, ale len kúsok.. je to strašné .. ak nechcem byť ako domček z karát.. čím menej si vyhýbem kĺby tým lepšie.
katolik
15.11.05,13:23
Kríže,spodok chrbtice,kde má ešte svoje meno,treba držať v teple.Stačí chvíľa v v prievane v krátkom triku a holými krížmi aj v 35 stupňoch tepla a už vás to drží.Vonku sa ľudia kúpu,potia a vy ležíte,alebo sa krčíte v kresle s bolesťami ako sviňa.Moja tetka nosila celý rok okolo krížov čosi z mačacej kožušiny.

katolik
ajobs
15.11.05,19:48
Ja mám špeciálnu stoličku...dosť drahá, ALE - po 2 mesiacoch markantná ;) zmena k lepšiemu, ale nechcem robiť reklamu, takže ak niekto..., tak cez SS.:p
Ahoj, ak si nezabudla, môžeš poslať SS na tohto dodávateľa "zázračnej" stoličky:)
Karina
18.11.05,14:23
To je tu strašnéééééééééééé, prečo robíte všetko preto aby ste sa nemuseli hýbať?????? Stoličky, náplaste ...... a čo ja viem čo ešte, stojí to kopec peňazí a zbytočne. Treba cvičiť, cvičiť, cvičiť ....... osobne to mám odskúšané. A ešte k tomu sa budete aj dobre cítiť, zlepší sa vám kondička, možno aj to nejaké kilčko zhodíte:-):)
ajobs
18.11.05,14:27
To je tu strašnéééééééééééé, prečo robíte všetko preto aby ste sa nemuseli hýbať?????? Stoličky, náplaste ...... a čo ja viem čo ešte, stojí to kopec peňazí a zbytočne. Treba cvičiť, cvičiť, cvičiť ....... osobne to mám odskúšané. A ešte k tomu sa budete aj dobre cítiť, zlepší sa vám kondička, možno aj to nejaké kilčko zhodíte:-):)

Jój, to máš pravdu, ale komu sa chce cvičiť ??:) Tebe snáď áno ???:eek: :cool:
DanielaSL
18.11.05,15:36
To je tu strašnéééééééééééé, prečo robíte všetko preto aby ste sa nemuseli hýbať?????? Stoličky, náplaste ...... a čo ja viem čo ešte, stojí to kopec peňazí a zbytočne. Treba cvičiť, cvičiť, cvičiť ....... osobne to mám odskúšané. A ešte k tomu sa budete aj dobre cítiť, zlepší sa vám kondička, možno aj to nejaké kilčko zhodíte:-):) A predstav si Karina , že ja aj poctivo cvičím a necítim sa lepšie.... a zase veľa ľudí pre iné problémy cvičiť nemôže.
Ajuška
24.11.05,09:13
Dokázať ani vysvetliť to neviem, viem len, že po ich použití som sa cítila lepšie a tiež neviem, koľko balení treba indivuiduálne použiť.
tieto poznám www.naturport.com (http://www.naturport.com)

Betka... vďaka za dobrú radu. Obsahom stránky som fascinovaná rovnako ako promptným vybaveným. V pondelok som mailom poslala objednávku a včera na noc som si už lepila prvé náplaste... samozrejme že s pozitívnym výsledkom... máš ma "na svedomí".... :p ...všetkým pekný dník... a veľa zdravíčka...
sway
24.11.05,10:07
Betka... vďaka za dobrú radu. Obsahom stránky som fascinovaná rovnako ako promptným vybaveným. V pondelok som mailom poslala objednávku a včera na noc som si už lepila prvé náplaste... samozrejme že s pozitívnym výsledkom... máš ma "na svedomí".... :p ...všetkým pekný dník... a veľa zdravíčka...

Super babulky,keďže cvičiť nevládzem (ledva ležím):( a nestííííham, skúsim toto aj ja - idem umrieť na kríže.... dám vedieť či pomohlo;)
kira
27.11.05,11:12
Ak môžem z vlastnej skúsenosti mne pomáha magnet.Chodím preventívne každé 3 mesiace 10x na magnet/a to som s krížami bola už v nemocnici na infúziách/.Poradím len dobrú doktorku,ktorá Vám ten magnet predpíše a zatiaľ to funguje. Ja mám zápaly spojené s vychýlením stavca už na pár mm. Želám skoré uzdravenie a skúsiť-stojí to kávu a niečo k tomu.
sway
27.11.05,11:25
Ak môžem z vlastnej skúsenosti mne pomáha magnet.Chodím preventívne každé 3 mesiace 10x na magnet/a to som s krížami bola už v nemocnici na infúziách/.Poradím len dobrú doktorku,ktorá Vám ten magnet predpíše a zatiaľ to funguje. Ja mám zápaly spojené s vychýlením stavca už na pár mm. Želám skoré uzdravenie a skúsiť-stojí to kávu a niečo k tomu.

prosím Ťa a odkiaľ si?:) - resp. kde sa to dá chodiť na "magnet" - a čo tomu predchádza, musí to predpísať lekár? dík.
DanielaSL
27.11.05,15:41
Ivka "magnet" je terapia , ktorú bežne majú na každom rehabilitačnom oddelení v nemocniciach ale aj u súkromných lekárov. Zvyčajne ťa musí odporúčať tvoj obvodný lekár k rehabilitačnému a ten ti to môže naordinovať. Aj keď viem - mám kamošku sestričku pri takej lekárke - že nemajú to lekári v obľube , keď si pacient pýta sám , čo mu treba naordinovať. Ja som takúto procedúru už mala neraz a nemôžem povedať , že by na mne nejako zázračne fungovala. Skôr mi pomáhajú plynové injekcie.
brm
27.11.05,21:10
každý si pomáha ako vie...ja zaspávam na tej pichľavej handre s miliónom hrotov... bez toho ani zaspať neviem...chodím k super masérovi ktorý ma zo pol roka dal do laty...začala som cvičiť či-kung...a keď sa podarí ľube prehovoriť ma, občas skočíme na plaváreň...
kira
02.12.05,16:38
prosím Ťa a odkiaľ si?:) - resp. kde sa to dá chodiť na "magnet" - a čo tomu predchádza, musí to predpísať lekár? dík.
máš súkromnú správu
kira
04.12.05,08:10
Ak môžem z vlastnej skúsenosti mne pomáha magnet.Chodím preventívne každé 3 mesiace 10x na magnet/a to som s krížami bola už v nemocnici na infúziách/.Poradím len dobrú doktorku,ktorá Vám ten magnet predpíše a zatiaľ to funguje. Ja mám zápaly spojené s vychýlením stavca už na pár mm. Želám skoré uzdravenie a skúsiť-stojí to kávu a niečo k tomu.
Keďže sú veci s ktorými mám skúsenosti poradím.Ja som mala časté zápaly,spojené je to aj s opotrebením chrbtice.Ambulantne v rehabilitačnej ambulancii,alebo cez obvodnú lekárku sa dostať na rehabilitácie a skúsiť magnety.Pomáhajú pri zápaloch.Ja chodím priamo do nemocnice,kde p.Doc.vie o čom je reč a predpíše mi ich priamo ona každé 3 mesiace preventívne.Stojí to vľúdne slovo,kávu a sedmičku kvalit.červeného.Sama mi povedala,že už tam budem chodiť,pretože najhoršie pre mňa je jar a jeseň,kedy je vonku sychravo.Podotknem,že kúpanie pre mňa neexistuje už 4 roky!Osprchovať a von.Na posunutý stavec je dobré vešanie za nohy,mám aj provizorný stôl,kde kladkou sa vytiahnete tak aby sa vám netočila hlava a v šikmine visíte dolu hlavou,ale priznám sa že ho nepoužívam.Stačia mi tie magnety.Dávať si pozor,aby ste necítili chlad na chrbát,dobre sa obliecť,nekúpať/mne nerobilo dobre ani plávanie,lebo tá voda nieje zas tak teplá v bazénoch/a každé ráno ešte v posteli sa dobre ponaťahovať ako mačka,nech tie stuhnuté svaly trošku popustia/sú tiež na to cviky,ktoré vám rehab.sestra dá na letáku/.Trvá to len chvíľku,žiadne nenormálne cviky,každý sa ráno ponáhľame.To je moja skúsenosť a verte,že po tých problémoch,ktoré som mala,keď ma zaťalo som dnes ako prepelička.Musela som sa s tým naučiť žiť,lebo odstrániť sa to natrvalo nedá.To je chronické a keď to už raz začne je len otázka času kedy sa to vráti!Kým sú bolesti,preliečte sa a keď odznejú,začnite.Naučíte sa s tým žiť a bude samozrejmosť,že než vstanete z postele riadne sa natiahnete.Sami zistíte na sebe čo vám pomáha a čo vám robí zle.
Tak držím päste a vyskúšajte,nie 1x,ale treba mať trpezlivosť,lebo zdravie si musíte chrániť len vy sami.
Tana74
04.12.05,12:42
Ja pochádzam z kúpeľného mesečka, takže rehabilitácie neboli problém vždy, keď som potrebovala. Ja mám častejšie problémy s krčnou chrbticou a na to mi pomáhala takáto kombinácia: rozplávanie v teplej termálnej vode, reflexná masáž, magnet a plynové injekcie.
Teraz navštevujem lekára-homeopata, ktorý používa akupunktúru a má aj jeden prístroj - "distančné prúdy", ktorý tiež veľmi dobre účinkuje na chrbticu.
DanielaSL
04.12.05,12:55
Táni a tie procedúry u homeopata absolvuješ doma , alebo v Bardejove? Lebo v Bardejove je vraj nejaká veľmi dobrá masérka. Kamoška mala dlho problémy a keď raz bola u nej , tak odvtedy má bez problémov.
kira
04.12.05,15:17
Ja pochádzam z kúpeľného mesečka, takže rehabilitácie neboli problém vždy, keď som potrebovala. Ja mám častejšie problémy s krčnou chrbticou a na to mi pomáhala takáto kombinácia: rozplávanie v teplej termálnej vode, reflexná masáž, magnet a plynové injekcie.
Teraz navštevujem lekára-homeopata, ktorý používa akupunktúru a má aj jeden prístroj - "distančné prúdy", ktorý tiež veľmi dobre účinkuje na chrbticu.
Ja sa totiž bojím ihiel,tak som to poriešila takto.Napichali sa ma dosť,tiež som absolvovala akupunktúru,obstreky,inj.do svalu,chceli mi robiť obstrek pod rentgenom/facetka/ale odmietla som aj keď mi tvrdili,že sa miecha nemôže poškodiť,ale kým som bola v nemocnici a stretala som sa s ľudmi,ktorým to pomohlo niekomu na pol roka,niekomu na rok,ale vrátilo sa to.
Beriem názor každého ale pomôcť si musíme sami tým,že odsledujeme čo nám pomôže a keď to zlyhá,hľadať ďalej.Dúfam že mi toto vydrží dosť dlho,ale chcem podotknúť,že som najprv začala s krčnou ako ty a potom mi to udrelo do krížov.Nadžgala som sa práškami a davaj do roboty,teraz je to chronické.Tak to nepodceňujte.Pá
Tana74
04.12.05,16:46
Táni a tie procedúry u homeopata absolvuješ doma , alebo v Bardejove? Lebo v Bardejove je vraj nejaká veľmi dobrá masérka. Kamoška mala dlho problémy a keď raz bola u nej , tak odvtedy má bez problémov.

Tú v Bardejove si fakt veľmi chvália, ale z osobnej skúsenosti ju nepoznám. Spomínaný homeopat je v KNM.
DanielaSL
04.12.05,16:50
Tú v Bardejove si fakt veľmi chvália, ale z osobnej skúsenosti ju nepoznám. Spomínaný homeopat je v KNM.
A ako často k nemu chodíš?
Tana74
04.12.05,17:01
A ako často k nemu chodíš?

Iba keď mám problémy a teraz som tam nebola poriadne dlho. Keď som cvičila pravidelne kalanetiku, bolo všetko v poriadku. Naposledy som u neho bola s mladšou dcérkou, ale iba na homeopatické vyšetrenie.
Maya1
20.04.06,19:11
Pozdravujem celú poraďácku obec. Chcela by som sa Vás opýtať, či náhodou niekto z Vás má skúsenosť s operáciou krížovej chrbtice. Ide mi o normálnu aj laserovú. Moja 1/2 má totiž už dlhšiu dobu -také 4 roky- problémy : seknutie, bolesti, hospitalizácie. Zistili mu, že má vysunutú platničku o 0,5 cm medzi 4 a 5 stavcom (dg.:hernia disku). Prosím Vás pekne, ak je niekto medzi Vami, čo by mal s tým skúsenosti, dajte vedieť. On je už v stave, že uvažuje aj nad operáciou. Podotýkam, že masáže, plávanie, fit loptu a podobne robí - a nič. Vopred ďakujem.
alternativa
20.04.06,19:28
Maya, a co pretazenie, hlavne psychicke u manzela? Uz 9. rok zijem plnohodnotne /hoci aj s bolestami/ s herniou disku, nie som zastanca operacie. Ak sa rozhodne manzel pre operativne riesenie, konzultujte s viacerymi odbornikmi. Odporucam, aby si manzel pozrel nejaku knihu o reci nasho tela zo zdravotneho hladiska, problemy s chrbticou, platnickami - mozno si tak pricinu svojich tazkosti zadefinuje. Ja mam knihu Kurt Tepperwien: Skryty vyznam nemoci.
KEJKA
20.04.06,19:37
Výborný lekári su v N. Zámkoch, nemám osobnú skúsenosť, ale z okolia poznám pár prípadov. Dnes sú fit.
Maya1
20.04.06,19:42
Alternativa, ďakujem za radu. Myslím si, že po psychickej stránke je na tom dobre. Niekedy až až. On nie je taký, žeby sa niečím zaťažoval, skôr to necháva na mňa - ale to je o inom. Ja si len myslím, že je to predsa len fyzično , pretože aj jeho rodičia mali tento problém. Aj jeho sestra je už po operácii chrbtice. PS.: Ani ja nie som za operácie a zastávam názor, že všetky duševné a psychické problémy sa odzrkadlia na našom zdraví.
Ďakujem aj Lide.
alternativa
20.04.06,21:30
Tiez pred rokmi som mala vyborne referencie na N. Zamky. V N. Zamkoch su lekari zo "skoly" z Brna, kde boli v byvalej CSR najlepsi odbornici operateri na chrbtice. Drzim palce.
dusanlevican
25.04.06,15:41
Som nový, zdravím všetkých dobrých ľudí, ktorí si navzájom pomáhajú. Má niekto skúsenosti s liečbou zúženého medzistavcového priestoru? Bolesť vystreľuje až k malíčku pravej nohy.
Heni
26.04.06,07:13
Pozdravujem celú poraďácku obec. Chcela by som sa Vás opýtať, či náhodou niekto z Vás má skúsenosť s operáciou krížovej chrbtice. Ide mi o normálnu aj laserovú. Moja 1/2 má totiž už dlhšiu dobu -také 4 roky- problémy : seknutie, bolesti, hospitalizácie. Zistili mu, že má vysunutú platničku o 0,5 cm medzi 4 a 5 stavcom (dg.:hernia disku). Prosím Vás pekne, ak je niekto medzi Vami, čo by mal s tým skúsenosti, dajte vedieť. On je už v stave, že uvažuje aj nad operáciou. Podotýkam, že masáže, plávanie, fit loptu a podobne robí - a nič. Vopred ďakujem.
Maya, toto presne opisuješ stavy mojej polovičky... Akurát, že on nesmel plávať ani nič, čo by ho ponáralo do vody...
Z Nových Zámkov ho už po CT ani domov pustiť nechceli, len rovno operovať... Potom sme sa hrabali na nete toľko-toľko, že sme našli v Žiline liečbu ozónom... Dnes už sa považuje za vyliečeného, MUDr. doslova povedal, že na operáciu môže zabudnúť...
miso7788
19.07.06,08:54
Dobrý deň,prosím vás o radu. Mám 18 rokov,som športovec,pravidelne teda posilujem. Pri dvíhaní ťažkých váh som sa dopracoval k nesmiernej bolesti chrbta s opuchom v častí krížov. Bol som aj u lekára,ktorý mi však len predpísal lieky proti bolesti. Bolesť trvá zhruba mesiac a výrazne mi zhoršila kvalitu života. Neviem čo mám ďalej robiť,masáže ani lieky nepomáhajú. Prosím teda o radu. Ďakujem!!!!
Gabi03
19.07.06,09:22
Dobrý deň,prosím vás o radu. Mám 18 rokov,som športovec,pravidelne teda posilujem. Pri dvíhaní ťažkých váh som sa dopracoval k nesmiernej bolesti chrbta s opuchom v častí krížov. Bol som aj u lekára,ktorý mi však len predpísal lieky proti bolesti. Bolesť trvá zhruba mesiac a výrazne mi zhoršila kvalitu života. Neviem čo mám ďalej robiť,masáže ani lieky nepomáhajú. Prosím teda o radu. Ďakujem!!!!

Neviem, či je to rovnaký prípad, ale opíšem, čo sa stalo manželovi: Pre cca 6-mi rokmi zdvíhal ťažký predmet (betónový stĺp) a natiahol si kríže. Keď sa mu objavili bolesti, išiel s tým k doktorovi, nie jednému a nie dvom. Obvodný mu najprv predpísal utišujúce lieky, poslal ho na obstreky, ktoré mu síce pomáhali ale len dočasne. Jeho bolesť v krížoch sprevádza bolesť hlavy a mierne horúčky. Preto bol istý čas aj na infekčnom oddelení, kde mu spravili lumbalku a ... nič nezistili. Teda zistili mu tam výskyt zvýšenia niečoho, s čím si ale nevedia rady. Proste to uzavreli, že je to ešte v norme a na bolesti nebrali ohľad. Potom bol u človeka, čo napráva kosti. Ten mu tam pomasíroval a chvílu bolo dobre. Odporučil mu vínové! obklady, pretože tam má vraj zápal. Potom bol u ďalšieho zázračného človeka, ktorý mu zistil tráviace problémy a dal mu nie lacný "liek" na prečistenie organizmu. Pil ho asi 3 týždne a počas tejto doby nemal horúčky.
Síce všetko pomáhalo, ale len dočasne. Hoci si myslím, že aj sugerácia tam pomáhala.
Len neviem pochopiť, prečo tí chlapi si myslia, že sú silnejší ako sú :)
miso7788
24.07.06,17:53
A ako sa ma manžel teraz???? Pomohlo mu niečo???? Mal vyskočenú platničku???
alternativa
24.07.06,18:29
"Mám 18 rokov,som športovec,pravidelne teda posilujem. ..."
Dufam, ze posilnovnu a vsetky pohybove aktivity si odstavil. K liecbe je nevyhnutny kludovy rezim.
Gabi03
25.07.06,06:31
A ako sa ma manžel teraz???? Pomohlo mu niečo???? Mal vyskočenú platničku???

Ak mu niečo pomohlo, tak len veľmi krátkodobo. Napr. teraz ho už hlava a kríže bolia od soboty, t. j. 4-tý deň. Možno tomu pomáha aj to teplo. Platničku nemá vyskočenú, len ževraj tam má tie platničky zrastené, alebo niečo také... Nikto s tým nevie pohnúť k vyliečeniu :(
katarina53
25.07.06,07:58
Nech ešte manžel skúsi ľudového liečiteľa v Žitavciach, je to neďaleko Nitry. Ten pán sa volá Karol Dežó, č.tel. 0904294071, ja som ho navštívila a bola som spokojná. Treba tam však dopredu zavolať, aby bol doma. Ja som tiež bola taký neveriaci Tomáš a každý ma odrádzal, aby som nerobila hlúposti, ale zrazu som sa rozhodla a šla som . Stálo to za to.
Gabi03
25.07.06,08:09
Nech ešte manžel skúsi ľudového liečiteľa v Žitavciach, je to neďaleko Nitry. Ten pán sa volá Karol Dežó, č.tel. 0904294071, ja som ho navštívila a bola som spokojná. Treba tam však dopredu zavolať, aby bol doma. Ja som tiež bola taký neveriaci Tomáš a každý ma odrádzal, aby som nerobila hlúposti, ale zrazu som sa rozhodla a šla som . Stálo to za to.

No to on bude musieť chcieť, ale myslím, že bude skeptický, keďže už u nejakého liečiteľa bol. A teraz rozmýšľam, či to nebol práve tento pán. Hmmmm, musím sa spýtať. Hoci mu pomohol, ale vydržalo to iba 1-2 dni.
Ale ďakujem.
Gabi03
26.07.06,06:20
Nech ešte manžel skúsi ľudového liečiteľa v Žitavciach, je to neďaleko Nitry. Ten pán sa volá Karol Dežó, č.tel. 0904294071, ja som ho navštívila a bola som spokojná. Treba tam však dopredu zavolať, aby bol doma. Ja som tiež bola taký neveriaci Tomáš a každý ma odrádzal, aby som nerobila hlúposti, ale zrazu som sa rozhodla a šla som . Stálo to za to.

Tak som sa pýtala. Bol to tento pán, u ktorého bol. Bohužiaľ, ako som písala, pomohol mu len krátkodobo. :( Teraz by mohol ísť s jedným známym k nejakému odbornému lekárovi. No ale ešte treba zemiaky pozbierať, zeleninu odložiť, ... takže niekedy na jeseň.
DušanČ
26.07.06,06:45
Čo sa týka bolesti chrbtice, neverím na žiadnych liečiteľov, lekárov a zaručene účinné lieky. Lieky pomáhajú len kým účinkujú a aj ten najšikovnejší
"manipulant" nazabráni recidíve. To by človek k nemu musel chodiť denne. To je moja osobná skúsenosť. Treba si uvedomiť, a to platí hlavne pre tých pohodlnejších alebo lenivcov (ospravedlňujem sa za tvrdý výraz), že bolesti chrbtice sú vo väčšine prípadov dôsledkom ochabnutia chrbtového svalstva. Preto je najdôležitejší pohyb na spevnenie týchto partií svalstva. Ja, keby som sa nevenoval športu, som už asi na invalidnom vozíku. Ako najvhodnejšie športy považujem plávanie, bicyklovanie a v zime bežky. Preto považujem také rady, ako som tu v tejto téme čítal, aj keď sú od lekára, že "s plávaním opatrne, žiadne bicyklovanie", za rady veľmi hlúpe, ktoré môže poradiť len človek, ktorý nemá vzťah k telesnému pohybu a jeho účinky nikdy nevyskúšal. Ono to síce hlavne spočiatku bolí, ale ak to človek neprekoná, bude ešte horšie. To je môj recept, rokmi vyskúšaný.
Gabi03
26.07.06,07:11
Čo sa týka bolesti chrbtice, neverím na žiadnych liečiteľov, lekárov a zaručene účinné lieky. Lieky pomáhajú len kým účinkujú a aj ten najšikovnejší
"manipulant" nazabráni recidíve. To by človek k nemu musel chodiť denne. To je moja osobná skúsenosť. Treba si uvedomiť, a to platí hlavne pre tých pohodlnejších alebo lenivcov (ospravedlňujem sa za tvrdý výraz), že bolesti chrbtice sú vo väčšine prípadov dôsledkom ochabnutia chrbtového svalstva. Preto je najdôležitejší pohyb na spevnenie týchto partií svalstva. Ja, keby som sa nevenoval športu, som už asi na invalidnom vozíku. Ako najvhodnejšie športy považujem plávanie, bicyklovanie a v zime bežky. Preto považujem také rady, ako som tu v tejto téme čítal, aj keď sú od lekára, že "s plávaním opatrne, žiadne bicyklovanie", za rady veľmi hlúpe, ktoré môže poradiť len človek, ktorý nemá vzťah k telesnému pohybu a jeho účinky nikdy nevyskúšal. Ono to síce hlavne spočiatku bolí, ale ak to človek neprekoná, bude ešte horšie. To je môj recept, rokmi vyskúšaný.

Možno máš pravdu, ale neviem či si čítal predošlé príspevky. Môj muž nemá len tak bolesti chrbtice, on má zrastené platničky a tvorí sa mu tam zápal, alebo niečo podobné a z toho mu vyráža bolesť aj do hlavy sprevádzané miernou horúčkou. Čo sa týka pohybu, ten má dostatok, len myslím, že nesprávny (práce okolo domu a záhrady a okrem toho zlé držanie tela), takže žiadny aktívny šport. Môžem sa spýtať koľko máš rokov?
Ďakujem
DušanČ
26.07.06,08:10
Možno máš pravdu, ale neviem či si čítal predošlé príspevky. Môj muž nemá len tak bolesti chrbtice, on má zrastené platničky a tvorí sa mu tam zápal, alebo niečo podobné a z toho mu vyráža bolesť aj do hlavy sprevádzané miernou horúčkou. Čo sa týka pohybu, ten má dostatok, len myslím, že nesprávny (práce okolo domu a záhrady a okrem toho zlé držanie tela), takže žiadny aktívny šport. Môžem sa spýtať koľko máš rokov?
Ďakujem

Gabi,
minulý rok som mal 60 rokov. Moja diagnóza chrbtice je spina bifida v L oblasti chrbtice (zle vyvinutý stavec) a blok stavcov na krčnej chrbtici.
Rokmi som si vypracoval takú kondíciu, že na bicykli prejdem za deň bez problémov aj 100 km, v zime na bežkách 30 - 50 km. Pohyb, ako práca v záhrade je vyložene nevhodný. Aj ostatné práce, kde je človek dlhšie v strnulej polohe v predklone, sú najmenej vhodné. Ja síce záhradu nemám, no budeš sa čudovať, že najneradšej z domácich prác mám vysávanie, práve z tohto dôvodu. Keď už to robím tak len kolenačky. Nehovorím, že ma chrbtica aj pri tejto mojej samoliečbe nebolí, ale keď z nejakého dôvodu aktívny pohyb nemám, tak je to ďaleko horšie. Minulý rok som mal na "zadnej" časti tela cystu, ktorá aj po zákroku chirurga niekoľkokrát recidivovala, čiže cca pol roka som nemohol sadnúť na bicykel, vtedy som nevýslovne trpel aj na chrbticu. Neprišiel som zatiaľ na náhradné riešenie v lete, lebo napr. beh vzhľadom na otrasy mi dobre nerobí.
Gabi03
26.07.06,08:13
Gabi,
minulý rok som mal 60 rokov. Moja diagnóza chrbtice je spina bifida v L oblasti chrbtice (zle vyvinutý stavec) a blok stavcov na krčnej chrbtici.
Rokmi som si vypracoval takú kondíciu, že na bicykli prejdem za deň bez problémov aj 100 km, v zime na bežkách 30 - 50 km. Pohyb, ako práca v záhrade je vyložene nevhodný. Aj ostatné práce, kde je človek dlhšie v strnulej polohe v predklone, sú najmenej vhodné. Ja síce záhradu nemám, no budeš sa čudovať, že najneradšej z domácich prác mám vysávanie, práve z tohto dôvodu. Keď už to robím tak len kolenačky. Nehovorím, že ma chrbtica aj pri tejto mojej samoliečbe nebolí, ale keď z nejakého dôvodu aktívny pohyb nemám, tak je to ďaleko horšie. Minulý rok som mal na "zadnej" časti tela cystu, ktorá aj po zákroku chirurga niekoľkokrát recidivovala, čiže cca pol roka som nemohol sadnúť na bicykel, vtedy som nevýslovne trpel aj na chrbticu. Neprišiel som zatiaľ na náhradné riešenie v lete, lebo napr. beh vzhľadom na otrasy mi dobre nerobí.

Tak to moja poklona k Tvojej (Vašej :) ) fyzickej kondícii. Jednoznačne tu ide o rozdielne životné štýly. Môj muž je maximálny puntičkár, tak sa bojím, že až pri naozaj niečom vážnom si uvedomí, že musí niečo s tým robiť. Ale ďakujem za sprostredkovanie skúseností.
Jara
26.07.06,08:45
Pridám sa do tejto diskusie len preto, lebo mám možno podobný problém ako tvoj manžel. Trpím s chrbticou 20 rokov. Nikdy by som neodporučila človeku ľudového liečiteľa pokiaľ nemá urobené kompletné vyšetrenie chrbtice, t.j. CT a mag. rezonan. pretože mu môže neodborným zásahom spôsobiť viac problémov ako má doteraz. Ja sama som chodila 7 rokov s bolesťami k lekárom, ktorí mi stále dali nejaké injekcie a zahlušili to, bez akéhokoľvek vyšetrenia. Keby to nezanedbali LEKÁRI tým, že ma vlastne nevyšetrili hneď, tak som nemusela doapdnúť ako som dopadla. Keď som si vyšetrenia uplatkom zabezpečila, už bolo pozde... Teraz som v stave, že mám deravú platničku, výrastok ktorý bol pred 10 rokmi 9 mm /a operuje sa od 6 mm/ a s tým nešťastím, že je vybočený na miechu. Bola som u 3 neurochirurgov a každý mi povedal šetriť a snažiť sa šetriť a šetriť. Je to riziko operovať, tak rozhodnutie v týchto prípadoch ostáva na pacientovi. Lekár povie, nezaručujem v tomto prípade úspešnosť. To som bola celý život športovec, gymnastika ap. Teraz nesmiem ani masáž /pri jednej som ostala nepohnutá24 hodín/ takže nesmiem ani na bicykel. Cvičenie len veľmi mierne, tak ešte kalanetika. Jediné čo sa dá je plávanie. Takže odporúčam poriadne vyšetrenia a potom sa zariadiť čo ďalej
Myslím, že každý človek ktorý ma problém s chrbticou môže mať úplne iný problém, jedinečný a neexistuje jednotná rada.
Čo pomôže jednému druhému môže poškodiť. Buďte opatrní pri rozhodovaní.
Gabi03
26.07.06,08:56
Pridám sa do tejto diskusie len preto, lebo mám možno podobný problém ako tvoj manžel. Trpím s chrbticou 20 rokov. Nikdy by som neodporučila človeku ľudového liečiteľa pokiaľ nemá urobené kompletné vyšetrenie chrbtice, t.j. CT a mag. rezonan. pretože mu môže neodborným zásahom spôsobiť viac problémov ako má doteraz. Ja sama som chodila 7 rokov s bolesťami k lekárom, ktorí mi stále dali nejaké injekcie a zahlušili to, bez akéhokoľvek vyšetrenia. Keby to nezanedbali LEKÁRI tým, že ma vlastne nevyšetrili hneď, tak som nemusela doapdnúť ako som dopadla. Keď som si vyšetrenia uplatkom zabezpečila, už bolo pozde... Teraz som v stave, že mám deravú platničku, výrastok ktorý bol pred 10 rokmi 9 mm /a operuje sa od 6 mm/ a s tým nešťastím, že je vybočený na miechu. Bola som u 3 neurochirurgov a každý mi povedal šetriť a snažiť sa šetriť a šetriť. Je to riziko operovať, tak rozhodnutie v týchto prípadoch ostáva na pacientovi. Lekár povie, nezaručujem v tomto prípade úspešnosť. To som bola celý život športovec, gymnastika ap. Teraz nesmiem ani masáž /pri jednej som ostala nepohnutá24 hodín/ takže nesmiem ani na bicykel. Cvičenie len veľmi mierne, tak ešte kalanetika. Jediné čo sa dá je plávanie. Takže odporúčam poriadne vyšetrenia a potom sa zariadiť čo ďalej
Myslím, že každý človek ktorý ma problém s chrbticou môže mať úplne iný problém, jedinečný a neexistuje jednotná rada.
Čo pomôže jednému druhému môže poškodiť. Buďte opatrní pri rozhodovaní.

Ďakujem za názor.
katarina53
26.07.06,12:49
Samozrejme, že aj ja som toho liečiteľa navštívila až vtedy, keď som mala výsledky z magnetickej rezonancie, automaticky som predpokladala, že ten pán výsledky z tohto vyšetrenia má, inak by ma ani vo sne nenapadlo také niečo mu odporúčať, predsa nie je samovrah.
DanielaSL
27.07.06,07:37
Čo sa týka bolesti chrbtice, neverím na žiadnych liečiteľov, lekárov a zaručene účinné lieky. Lieky pomáhajú len kým účinkujú a aj ten najšikovnejší
"manipulant" nazabráni recidíve. To by človek k nemu musel chodiť denne. To je moja osobná skúsenosť. Treba si uvedomiť, a to platí hlavne pre tých pohodlnejších alebo lenivcov (ospravedlňujem sa za tvrdý výraz), že bolesti chrbtice sú vo väčšine prípadov dôsledkom ochabnutia chrbtového svalstva. Preto je najdôležitejší pohyb na spevnenie týchto partií svalstva. Ja, keby som sa nevenoval športu, som už asi na invalidnom vozíku. Ako najvhodnejšie športy považujem plávanie, bicyklovanie a v zime bežky. Preto považujem také rady, ako som tu v tejto téme čítal, aj keď sú od lekára, že "s plávaním opatrne, žiadne bicyklovanie", za rady veľmi hlúpe, ktoré môže poradiť len človek, ktorý nemá vzťah k telesnému pohybu a jeho účinky nikdy nevyskúšal. Ono to síce hlavne spočiatku bolí, ale ak to človek neprekoná, bude ešte horšie. To je môj recept, rokmi vyskúšaný.

Úplne súhlasím s Dušanom , na prvom mieste je pohyb ...každý si musí vybrať taký ,aký mu robí dobre . Ja som na sebe vyskúšala, že po plávaní v studenej vode - aká býva bežne na plavárňach , sa cítim vyslovene zle. Ale ak plávem na termálnom kúpalisku v teplejšej vode, tak som v pohode. Tiež cviky na chrbticu správne zacvičené aspoň 2 x za deň veľmi pomôžu.
richard33
27.08.06,22:37
Je tu niekto kto mal skúsenosť s ľudovou liečitelkou pani Moravčíkovou z Trebatíc - Piešťany - alebo s jej bratom, prípadne s pánom Zilizim z Tešedíkova?
katarina53
28.08.06,10:25
O pánovi Zilizim z Tešedíkova som počula samé chváli. Vraj pomáha aj našim športovcom.
zuzanar
28.08.06,10:29
Je tu niekto kto mal skúsenosť s ľudovou liečitelkou pani Moravčíkovou z Trebatíc - Piešťany - alebo s jej bratom, prípadne s pánom Zilizim z Tešedíkova?

V Trebaticiach je pani, ktorá napráva kosti. Neviem ako sa volá, či je to tá istá, ale bola som u nej a pomohla mi. Poznám veľa ľudí, ktorým pomohla.
Itus
25.09.06,14:46
Ahojte,
vcera vecer som pri listovani casopisov natrafila na inzerat s nejakymi special.sandalmi, ktore maju nizsiu zadnu cast ako prednu...Vraj su vyvinute v spolupraci s ortopedmi 3 hodiny denne zabezpeci napravu drzania tela. Pocul o tom niekto? Nemate nahodou skusenosti?
Neviem ci sa tomu da verit...
Mackovka
26.09.06,11:46
Zdravim Itus,
o sandálach síce neviem, ale známa si nechala u nejakého lekára v Lučenci zamerať a urobiť špeciálne vložky (také tenké modré, asi z plastu). Zameranie lekárom bolo také presné, že odstránilo všetky nerovnosti držania tela. Chodí sa jej v nich tak dobre, že si ich už dáva aj do topánok s voľnou pätou, lebo rozdiel je veľký. Vyrovnanie bolo poznať aj podľa toho, že už nezodiera podpätky na jednej strane ale rovnomerne v stede a nohy ju prestali bolieť. Je to vydrobené špeciálnou technikou ale názov som už zabudla. Možno s tým niekto bude mať viac skúseností. Pekný deň.
jess
26.09.06,14:40
Tak, prosím ťa zisti, meno a adresu toho pána...budeme ti viaceré povďačné :)
Itus
29.09.06,13:04
Dik za reakciu Mackovka :)
...Taky lekar by sa nam veru zisiel.
Pekny vikend.
Heni
01.10.06,06:55
Zdravim Itus,
o sandálach síce neviem, ale známa si nechala u nejakého lekára v Lučenci zamerať a urobiť špeciálne vložky (také tenké modré, asi z plastu). Zameranie lekárom bolo také presné, že odstránilo všetky nerovnosti držania tela. Chodí sa jej v nich tak dobre, že si ich už dáva aj do topánok s voľnou pätou, lebo rozdiel je veľký. Vyrovnanie bolo poznať aj podľa toho, že už nezodiera podpätky na jednej strane ale rovnomerne v stede a nohy ju prestali bolieť. Je to vydrobené špeciálnou technikou ale názov som už zabudla. Možno s tým niekto bude mať viac skúseností. Pekný deň.
mojmu synovi predpisal taketo vlozky do topanok ortoped.
Boboš
09.08.07,17:07
Precital som o problemoch kotre mnohych suzuju. Neda mi aby som nenapisal o svojich skusenostiach.
Na bolesti v krizovobedrovej casti chrbta, ktore byvaju chronickeho charakteru , velmi dobre zabera masza NOHAMI . Na zapade znama ako barefoot massage, v Rusku ako "biely medveď " / nie jeto pijatika/ Krizova kost sa pekne vrati na svoje miesto a hlboke napatie tkaniv v oblasti panvy sa uvolni. Samozrejme treba premasiroat celu chrbticu, ako celok. Skuste najst niekoho na tuto hlbkovu masaz nohami.
Na slovensku to asi zatial bude problem, ale onedlo budem sam skolit prvych maseovi .

Na mikromasaz stvrdnutych miest zas sluzi masaz vlastnym osobnym pulzom. Naucit sa tomu priamou metodou chce talent, vela treningu a poznat metodiku. Jednoduchsie je pouzit pristroj kardiofon. Ten nasnima chvenie pulzu a prenasa ako masaz na potrebne miesto. Najlepsie je to pouzit pozdlz samotnej chrbtice.

S pozdravom Robo
Boil
15.08.07,06:25
Masaze nie su vseliek. Ked sedis vela za PC alebo v aute, treba uvazovat viac nad tym ako sedis. Fitlopta nie je urcena pre dlhodobe sedenie. Je to skor na precvicenien na hodinku dve denne. Na dlhodobejsie sedenie su lepsie klinove podlozky na sedenie alebo potom driekove opierky do auta.
Gabi03
15.08.07,06:32
Ja už dlhší čas mám bolesti po celej chrbtici. Je to bolesť, ako keby sa mi rebrá stláčali, alebo boli zlomené, neviem to bližšie opísať.
Lekárka ma predpísala na elektroliečbu s masážou. Chodila som tam asi 6x, masáž bola uvoľnujúca, no bolesť sa hoci už menej, ale vracala. Isto sa dovtípite, že mám sedavú prácu a nie vždy sedím správne. (Ja si to uvedomujem.) Po rehabilitácii som asi o 2 týždne išla na dovolenku pri more, kde som plávala každý deň aspoň 3-4x. Prvé dva dni bola ešte bolesť, ale potom ustúpila akoby nič. Po návrate sa dlhšiu dobu zas nič neobjavilo, ale nie natrvalo. :rolleyes: Takže moja skúsenosť je, že mi pomáha plávanie, ale určite musím správne držať telo pri sedení pred PC.
Leila2006
15.08.07,06:37
Takže moja skúsenosť je, že mi pomáha plávanie, ale určite musím správne držať telo pri sedení pred PC.

Nie je to len plávanie, ale aj morská voda a slnko majú blahodárny účinok. Môžem potvrdiť. Pri mori ma nebolí nič.
No a keďže tu more nemáme, ostáva len plávanie a hlavne pravidelné cviky na posilnenie chrbtového svalstva.
Boil
15.08.07,07:56
To Gabi03:

Ja tiez vela sedim za PC a mam este vacsie problemy ako Ty. Pouzivam viac ako 3 roky klinovu podlozku na sedenie - mne to vyrazne pomaha.

Vynikajuce na cvicenie je Pilates, je lepsie ako joga, pokial ta uz chrbtica bojieva. Joga tym, ze sa casto ide do krajnych poloh chrbticu viac drazdi. Pilates naopak viac spevnuje a chrbtica potom menej boli. Pri tej statickej zatazi pri sedeni ti zakonite niektore svaly ochabnu. A pilates je velmi vhodne ako kompenzacia.
Gabi03
15.08.07,07:58
To Gabi03:

Ja tiez vela sedim za PC a mam este vacsie problemy ako Ty. Pouzivam viac ako 3 roky klinovu podlozku na sedenie - mne to vyrazne pomaha.

Vynikajuce na cvicenie je Pilates, je lepsie ako joga, pokial ta uz chrbtica bojieva. Joga tym, ze sa casto ide do krajnych poloh chrbticu viac drazdi. Pilates naopak viac spevnuje a chrbtica potom menej boli. Pri tej statickej zatazi pri sedeni ti zakonite niektore svaly ochabnu. A pilates je velmi vhodne ako kompenzacia.

:D Si predstav, som si kúpila knihu na pilatesove cviky. Zo začiatku som ju aj cvičievala, ale tie bolesti nastali takmer v súbehu, o niečo neskôr, ako som začala cvičiť. Je pravdepodobné, že som to cvičila zle.
Boil
15.08.07,08:46
To Gabi03:

Dve veci:

Jednak mozes cvicit zle, ak sa to iba ucis sama. Pilates sa musi cvicit dosledne inak moze mat opacny efekt.

Druha vec je, ze zo zaciatku mozu cvicenia vyvolat reakciu. Je to logicke, lebo chrbtica sa pri nich namaha. Ale bolesti by mali pri spravnom a pravidelnom cviceni casom ustupit a celkovy stav by sa mal zlepsovat spolu s postupnym spevnovanim svalstva. Ak nie, niekde robis chybu.
puff
18.08.07,10:26
Ahojte, mne na chrbát pomáha pohyb - turistika, cvičím aj jógu a začala som Pilates - kúpila som si DVD Pilates zo SME a je to určite lepšie ako kniha, tú som odložila po pár dňoch...Nemám na to čas, študovať si to do detailov a je otázne, či som to cvičila podľa knihy správne. DVD začínajú úplne od základov a aj Vás cvičiteľka naviguje ako správne cvičiť, dýchať... A za seba môžem povedať, že je to lepšie ako jóga, lebo to nielen naťahuje ale aj spevňuje chrbtové, brušné a panvové svaly, ktoré sú dôležité pre správne držanie chrbta(všetko mám naštudované, lebo ma to naozaj potrápilo, ten môj chrbátisko) Jóga mi niekedy pomohla, občas ale aj ešte viac uškodila...Ešte dodávam, že sedenie pri PC riešim aj podložkou na sedenie ( sú klinové, dynamické ) - ja mám aj jednu aj druhú, lebo je to dobré striedať. Neviem si bez toho udržať správnu polohu pri sedení, keď sa musím sústrediť na prácu, nesústredím sa vôbec na to, aká som pokrčená...A že presedím celé dni, niekedy do noci pri PC - lebo musím..., to je fakt. No teraz to určite lepšie zvládam.
zuhl
21.08.08,15:12
Ahojte, neviem to tu nájsť, ale mohol by mi niekto napísať čo má skúsenosti s liekom movalis, či sa mu neprejavii žiadne účinky, ktoré sú popísané v letáku, lebo ich veľa a dosť vážnych, takže neviem či sa mám vôbec do užívania tohto lieku pustiť.
pasuliatko
21.08.08,15:26
ja som chodila na elektroliečbu,raz pomohla asi na mesiac a druhý raz nie.cvičenie na to pomáha 100%, dávať si teplo na chrbát,nechodiť s holími krížami a niekdy vedia pomôcť aj náplaste proti bolesti. ale určite by si mala zájsť k dokrorovy on vie poradiť v tomto prípade viac, urobi RTG či nie je inde problém. mna bolievali kríže z madracu ked som dlho ležala vymenila som ho a je to v porádku. odporúčam niečo z toho vyskúšať ;)
zuhl
21.08.08,15:33
Ja som sa práve vrátila od lekára, neposlal ma nikam ani na RTG ani neurológovi, ale mi dal obstrek a predpísal Movalis a pri čítaní letáku som sa zhrozila.
pasuliatko
21.08.08,15:41
Ja som sa práve vrátila od lekára, neposlal ma nikam ani na RTG ani neurológovi, ale mi dal obstrek a predpísal Movalis a pri čítaní letáku som sa zhrozila.



prečo?a čo to bolo za debila lekára?chod inemu
zuhl
21.08.08,16:09
No to už teraz viem, že pôjdem k inému, ale zajtra ráno mám začať brať ten Movalis a neviem čo mám robiť.
pasuliatko
21.08.08,16:15
No to už teraz viem, že pôjdem k inému, ale zajtra ráno mám začať brať ten Movalis a neviem čo mám robiť.

a v čom sú pochybnosti ohladne toho lieku?
Olice
21.08.08,16:29
No to už teraz viem, že pôjdem k inému, ale zajtra ráno mám začať brať ten Movalis a neviem čo mám robiť.
Nechcem ťa presviedčať, ale ja by som to neužívala. Už dávnejšie mi tiež ortopéd predpísal od bolesti krížov nejaké analgetikum..... Ja som si dala len 1/2 tej tabletky a cítila som sa ako nadrogovaná. Odvtedy nikdy viac. Radšej suché teplo, nejakú elektroliečbu a po ukľudnení začať rehabilitovať cvičením.
Cvičenie a postupné uvoľňovanie svalstva je podľa mňa ten najlepší liek.
Ja mám dobré skúsenosti s lavatermom.
mamiatko
21.08.08,19:05
Manželove bolesti v krížoch boli vyskočený 3. stavec chrbtice, keď už nevládal chodiť navštívili sme súkromné neurochirurgické centrum - akonáhle podpísal zmluvu v ten istý deň sme boli na CT, kde mu dali pod prístrojom injekciu a vrátili sme sa naspäť - lekár ho čakal, objednal denne na infúzie, rehabilitácie - trvalo to do dvoch mesiacov a bol "vyliečený" stálo to zopár tisíc ale stálo to za to žiadne čakanie - lekári čakali na nás a liečba bola účinná. KeĎže nechcem robiť reklamu, meno lekára ani zariadenie neuvádzam, ale manžel mal jednu nohu už strpnutú a o 5 cm v obvode tenšiu a po tých dvoch mesiacoch ju cítil a dnes po cca 5 rokoch nie je poznať.
Vianocka
25.08.08,11:43
Ahojte, ja som práve mesiac po opeácii krížovej chrbtice v Nových Zámkoch. Rada by som sa poradila ohľadom vybavovania liečenia. Lekár mi odporúčal Bojnice. Vie mi niekto, prosím, poradiť?
trisestri
26.08.08,09:07
mne pomaha teply olejovy zabal,pri akutnych bolestiach ibalgin
dusansl
01.09.08,20:20
Pekný večer,
hoci viem, že drvivá väčšina nazrie na tieto stránky len pre pokecanie, či krátenie času, ponažujem za potrebné k téme napísať pár slov, aby hádam bola možnosť pomôcť si.
Celospoločenským javom sa ukazuje byť problém bolestí v kĺboch, bedernej oblasti či chrbtici. Na riešenie tohoto problému už vzniklo jedno priemyselné odvetvie. Dobre prosperujúce, ktoré zo svojej bohatej produkcie ponúka rôzne "osvedčené prostriedky" typu: bederné masážne pásy, všerozpúšťacie esencie, či masti, rôzne tvrdé či mäkké lopty a iné dosť drahé nezmysly či výmysly, len aby s konzumenta vyrazili hoc aj poslednú korunu či inú menu. Len aby sa darilo! Človek trpiaci je sparavidla dôvečivý a kúpi.
Riešenie problému je ako obyčajne celkom inde.
Je prozaicky jednoduché a volá sa Kalcium!
Nie hocijaké kalcium, ale kalcium biologické!
Práve tento druh ako jediný je schopný účasti na činnosti každej svalovej bunky . Práve vďaka nemu človek môže žiť.
Vážený poradáci, nehovorím o kalciu ktorého sú plné lekárne, ale o kalciu, ktoré má živočíšny pôvod a ako jediné ho dokáže naše telo v 100% stave vstrebať.
Práve toto kalcium je schopné spolupodielať sa na obnove organizmu. Ak ho je v tele nedostatok, organizmus si ho začne nekompromisne brať z kostí,kĺbov a inde. Možno Vám unikla skutočnosť, že celá ľudská kostra je vlastne koloidný systém, ktorý je stmelený dokopy ako cementom KALCIOM.
Práve preto ho musíme neustále dopĺňať.
Ak sa stane, že sa ozvú bolesti v krížoch, nemá zmysel trebárs ísť za neurológom.
Ten Vám po vyšetrení bez myhnutia oka predpíše lieky pôsobiace na nervovú tkáň tela. Lieky na prechodnú dobu bolesť potlačia, ale kosti nedajú do poriadku.
A ešte čosi. Ukazuje sa , že pri nedostatku kalcia v tele si ho organizmus začne brať z kostrí. A práve kostné kalcium sa podiela na tvorbe ľadvinových kameňov, žlčových kameňov či sa usádza na stienkach ciev a tvorí tam sklerotické pláty.
Vážení a to je vlastne začiatok konca!! Uvedomte si, takto sa žiť nedá!
Záchrana je vo vašich rukách, cesta k návratu zdravia vedie cez obnovu rovnováhy v tele.
So želaním pevného zdravia DUšansl.
Fabiana
01.09.08,20:54
Nečítala som všetky príspevky pred týmto mojím, ale skúsený masér dokáže zázraky...
Kamarátku posielali na operáciu, pred operáciou sa rozhodla navštíviť maséra. Stálo ju to pár návštev a pár stovák - teraz chodieva k masérovi raz za mesiac. Vyhla sa operácii a cíti sa fantasticky.
Z vlastnej skúsenosti - nič nie je nad blahodárnu masáž a po nej relax v saune...
Strecho
31.01.09,07:02
Tiež mam problemy s chrbticou.Mam urobene CT,MR-2x,nemam nejake velke nalezy,len male vybocenie platnicky v 2 miestach-ale ked ma to chyti je to o bolesti,ze sa nemozem ani pohnut.Potom pridu na rad infuzie-kortikoidy-Solumedrol alebo inj.na baze kortikoidov,potom to rozchodim,ale je tu riziko recidivy-vacsinou dna sedim pri PC a v aute....K tomu stres,moja vyska 191(vaha 92)a ....Chiropraktikov vylucujem-vela ludi ma s nimi taku skusenost,ze pomahaju len na chvilu prip.su tam rizika,ze moze stav zhorsit....Moderna medicina v tomto absolutne zlyhala(a nielen v tomto....)riesia len akutne bolesti ale nevedia navod ako to raz a navzdy vyriesit....Nemame diagnostiku-pre pripady ako som ja,ze nemam nalez ani pri seknuti....-vsetko liecia len syntetickymi liekmi(biznis)su obmedzeni poistovnami(ved v nemocniciach je uz 3x sucha strava na veceru,toal.papier si musime doniest,nedavaju uz ani chlieb...ZLATY socializmus a to nehovorim o vlozkach,plienkach ,teplomeroch....!!!)Ti odbornici,kt.vedia poradit-na SR Guth-vysetruje 2 hod.denne,v Zesku-prof.Kolář-je vytazeny a neobjedna Vas....Absolutny nezaujem statu-ROB,PLAT a potom ZDOCHNI alebo zivor za par korun!Lutujem tých co su priputani na lozko a odkazani na lekarov.Ja sa davam dohromady samoliecitelstvom-cvicim specialne cviky na chrbticu,sportujem a chcem vymenit robotu(zdroj sedenia,stresu a jazdy v aute-a PAPIERE!!!)len mi to pokazili financnici z USA-je pokles dopytu po pracovníkoch o 40%-vid Profesia!Ale zit sa musi a zdravie je No1!!!Verte mi!
pasuliatko
31.01.09,21:15
cvičenie mám dobré cviky na chrbát a potom pomáha aj teplé na kríže a naj je elektroliečba ;)
lorelei
31.01.09,21:36
Ja odporucam par jednoduchych cvikov denne. Je to 5 Tibetanov, prilozim do prilohy. Dalej plavanie. A co sa tyka psychiky, ktora vplyva samozrejme na na zdravotny stav, tak si toho nenakladajte az tolko na plecia - resp. chrbat. Lebo je to tazky naklad uz, okrem toho, samozrejme,ze ma niekto len sedavu pracu a nesportuje atd.

No nechapem,ale nejde mi prilozit subor. Budem este skusat.
Dav
31.01.09,21:58
Ja odporucam par jednoduchych cvikov denne. Je to 5 Tibetanov, prilozim do prilohy. Dalej plavanie. A co sa tyka psychiky, ktora vplyva samozrejme na na zdravotny stav, tak si toho nenakladajte az tolko na plecia - resp. chrbat. Lebo je to tazky naklad uz, okrem toho, samozrejme,ze ma niekto len sedavu pracu a nesportuje atd.

No nechapem,ale nejde mi prilozit subor. Budem este skusat.
Aj mne najviac pomáha cvičenie. Keď sa mi nechce cvičiť, zhorší sa mi stav, a potom už lekár, elektroliečba, masáže, lieky, teplé obklady, infračervená lampa.
Pripájam link na Tibeťanov.http://mediumway.host.sk/med/medtibet.html
arizona
31.01.09,22:17
jednoduchý cvik : mačací chrbát:


( MAČACÍ CHRBÁT)

1. Klaknite si na styri. Pri nadychu zaklonte hlavu a prehnite chrbat ako najviac mozete.
2. Pri vydychu spustite hlavu dolu a vyhrbte chrbat nahor. Hlava visi uvolnena.
Cvicte minutu pomaly.

http://dr-eva-therapy.sk/images/stories/therapy/Cvicenia-vacsi/i-macaci-chrbat1.jpg
http://dr-eva-therapy.sk/images/stories/therapy/Cvicenia-vacsi/i-macaci-chrbat2.jpg
Lesa
09.03.09,11:49
Moje skusenosti su nasledovne a teda, co mne pomaha:

1. Zmenila som sedenie - striedam dynamicky sed so statickym - mam na to dynamicku podlozku plusku (firma Sissel)

2. Zacala som cvicit Pilates v skupine (cvicenie doma podla DVD nepomohlo, lebo som to necvicila spravne) - je dolezite najprv sa to naucit presne a potom mozete Pilates cvicit aj doma, ale v skupine pod dohladom instruktora je to "ine kafe". Predtym som sa venovala aj joge, je uzasna, ale mne na chrbticu pomohlo Pilates cvicenie.

3. Vikendy (ale aj cez tyzden, ked sa da) sa snazim co najviac chodit pesi. - najlepsia turistika, bezky, skialp no a plavanie tiez

4. Masaze a teple obklady - nieco vyborne - pri velkych bolestiach odporucam bankovanie.

Najlepsi cvik pre mna, ked bolia krize od sedenia (poznam ho z rehabitacie)

Zakladna poloha:
Lah na bruchu, ruky zodnute v laktoch pri tele, dlane su vo vyske ramien trosku do strany, nohy su mierne roznozene do pismena V. S nadychom zodvihneme trup od podlozky, vystrieme ruky(musia byt pri tele!), panva ostava na zemi a zadok musi byt uvolneny!!!A s vydychom sa vratime spat na podlozku. Zopakujeme 6 x a cvicime 2 x denne.

Dolezite, pri zdvihu musi byt zadok uvolneny a ruky pri tele!!!Inak to nebude mat potrebny efekt.

Pri pravidelnom cviceni sa dokazete uplne zodvihnut a krize Vas prestanu boliet.

Ako som sa uz na porade presvedcila, dobra rada nad zlato - vo vsetkych smeroch. Takze dufam, ze som Vas inspirovala aspon trosku:-)
terezamaria
31.03.09,13:51
Iva nemohla by som poprosiť mi odpovedať emailom, či Vám to pomohlo aj nadlhšie? Budem Vám veľmi
arizona
31.03.09,14:17
Iva nemohla by som poprosiť mi odpovedať emailom, či Vám to pomohlo aj nadlhšie? Budem Vám veľmi [[/EMAIL]
V predošlých 167. príspevkoch si ľudia verejne vymieňajú svoje skúsenosti a radia si.
Prečo Ty potrebuješ poradiť "iba pre seba" ?
Keby si ľudia tie rady posielali iba súkromne, tak by si sa ich nemohla prečítať ani Ty...:rolleyes::mad::confused:
terezamaria
31.03.09,20:49
Máte prosím skúsenosť s uvedenými vankúšikmi? Dávali ste si ich aj na kríže?Koľko asi stoja? Ďakujem za odpoveď .
terezamaria
31.03.09,21:19
arizona prepáč, ale som tu nová a nechcela som zaťažovať iných mojím problémom, teraz už viem, že to každého zaujíma, budem rada, keď mi IVA odpovie verejne.Dúfam, že som Ťa veľmi nenahnevala, to by ma mrzelo o to viac.
arizona
01.04.09,10:30
arizona prepáč, ale som tu nová a nechcela som zaťažovať iných mojím problémom, teraz už viem, že to každého zaujíma, budem rada, keď mi IVA odpovie verejne.Dúfam, že som Ťa veľmi nenahnevala, to by ma mrzelo o to viac.

Terezka, nech Ťa nemrzí,že niekoho zaťažuješ...veď to je cieľom porady-poradiť,pomôcť si. Vždy sa nájde nejaká dobrá dušička, ktorá rada poradí.
To ospravedlnenie bolo milé, ďakujem.Ale ja sa vôbec nehnevám ,nemám žiaden dôvod.:)
Iba som naznačovala, že dobrá rada pomôže viacerým,ktorí majú podobný problém.
Inak, vitaj medzi nami,určite si to tu obľúbiš:)
zuzuch44
01.04.09,10:54
nečítala som celú túto tému.

Problémy s chbticou mávam, vždy, keď prestanem pravidelne cvičiť, alebo nachladnem..
Moja prvá pomoc je ľahnúť si na také pichľavé čudo, nazývam to ježko. Neviem ako sa to volá, ale zohnala som to u babky a funguje to.

Sú to také malé krúžky z pichliačmi, ktoré sú nalepené na látke.
Je to super vec, ale treba aplikovať hneď keď sa bolesť prejaví.

Možno to prirovnať k akupunktúre...
Keď si na to človek ľahne, pichliače sa tlačia do pokožky a nie je to nič prijemné, ale po chvíli človek cíti teplo a bolesť odchádza.

Dá sa na tom aj zapať, ale nedoporučujem... podráždi to pokožku, takže netreb a to preháňať.
Itus
01.04.09,11:00
Tie pichliaciky na latke sa volaju Kuznecov iplikator...tusim :)
dusansl
01.04.09,11:49
Milí poradáci,
počet vašich reakcií k danej téme ma utvrdil, že naozaj deväť z desiatich ľudí má závažné problémy zo základom svojho telesného domu- vlasntým skeletom.
na popísané ťažkosti, teda bolesti v oblasti krížov alebo krku, Pliec, lakťov, kolien, zápästí, a všetkých kĺbov naozaj nepomôžu masti, masáže,a iné osvedčené recepty......
Za vzik už popísaných problémov môže dlhodobý a stále sa prehlbujúci deficit živočíšneho biokalcia!!!
Jeho nedostatok ľudské telo kompenzuje jeho získavaním z chrupaviek a kostí, čím samozrejme dochádza k ich závažnému a gradujúcemu poškodzovaniu.
Je mi skutočne neskonale ľuto každého trpiaceho človeka, tento typ bolestí je stupňujúci sa a skoro nepretržitý.
Každému postihnutému zvlášť a všetkým dohromady chcem povedať nasledovné:
Nik okrem Vás samých tento zlý stav nedokáže zastaviť a neskôr aj zvrátiť! Dokážete to len za pomoci BIOKALCIA , vyrobeného s kostných hlavíc mladého dobytka, obohateného o doplnkové vitamíny a prvky, bez ktorých prítom,nosti by sa toto kalcium nedokázalo vstrebať do tela.
Žiaľ, bežne v lekárňach predávané kalcium tieto vlastnosti nemá, lebo jeho zdroj nie je živočíny. Len látky živočíšneho pôvodu vie prijať a spracovať ľudské telo.
A na záver ešte jedna veta. kalcium sa nedokáže vstrebať do organizmu, ak v čase jeho príjmu do tela- teda aj dopĺňania čolvek konzumuje kávu, čierny čaj, čokoládu, kakao, a všetky poživatiny ktoré tieto látky obsahujú a to jednu hodinu pred a dve po podaní kalcia.
Len vtedy ak má telo jeho dostatok sa vaše problémy zastavia ba postupne sa telo dokáže regenerovať a až po dosiahnutí tohoto stavu s anatrvalo zbavíte svojich bolestí.
Skoré uzdravienie Vám praje dusansl
syrik
01.04.09,12:51
Milí poradáci,
počet vašich reakcií k danej téme ma utvrdil, že naozaj deväť z desiatich ľudí má závažné problémy zo základom svojho telesného domu- vlasntým skeletom.
na popísané ťažkosti, teda bolesti v oblasti krížov alebo krku, Pliec, lakťov, kolien, zápästí, a všetkých kĺbov naozaj nepomôžu masti, masáže,a iné osvedčené recepty......
Za vzik už popísaných problémov môže dlhodobý a stále sa prehlbujúci deficit živočíšneho biokalcia!!!
Jeho nedostatok ľudské telo kompenzuje jeho získavaním z chrupaviek a kostí, čím samozrejme dochádza k ich závažnému a gradujúcemu poškodzovaniu.
Je mi skutočne neskonale ľuto každého trpiaceho človeka, tento typ bolestí je stupňujúci sa a skoro nepretržitý.
Každému postihnutému zvlášť a všetkým dohromady chcem povedať nasledovné:
Nik okrem Vás samých tento zlý stav nedokáže zastaviť a neskôr aj zvrátiť! Dokážete to len za pomoci BIOKALCIA , vyrobeného s kostných hlavíc mladého dobytka, obohateného o doplnkové vitamíny a prvky, bez ktorých prítom,nosti by sa toto kalcium nedokázalo vstrebať do tela.
Žiaľ, bežne v lekárňach predávané kalcium tieto vlastnosti nemá, lebo jeho zdroj nie je živočíny. Len látky živočíšneho pôvodu vie prijať a spracovať ľudské telo.
A na záver ešte jedna veta. kalcium sa nedokáže vstrebať do organizmu, ak v čase jeho príjmu do tela- teda aj dopĺňania čolvek konzumuje kávu, čierny čaj, čokoládu, kakao, a všetky poživatiny ktoré tieto látky obsahujú a to jednu hodinu pred a dve po podaní kalcia.
Len vtedy ak má telo jeho dostatok sa vaše problémy zastavia ba postupne sa telo dokáže regenerovať a až po dosiahnutí tohoto stavu s anatrvalo zbavíte svojich bolestí.
Skoré uzdravienie Vám praje dusansl

Reklama mimotemy
Jajina
17.04.09,07:53
Má niekto skúsenosti s detoxikačnými náplasťami na chodidlá ?
Napíšte prosím ak áno.
ubka
10.04.10,22:19
nie osobne, ale poznam niekolko ludi, ktorí do toho investovali a efekt nebol ziadny, aj ked si v prvom momente nahovarali.
K voli comu chceš naplaste?
ubka
10.04.10,22:25
nemam osobne skusenosti, ale od viacerych mám referencie, že nemali žiadny efekt. K vôli comu sa zaujímaš? Maš nejaké problémy..
ubka
10.04.10,22:27
Nepouzila som ich sama, ale viem od styroch konkretnych ludi, ze to nemalo pre nich ziadny efekt.
MikiHalasko
12.04.10,11:49
mne najviac pomahaju pravidelne cviki 5-tibetanov,plavanie, ortopedicky matrac.
problemy pocitujem hlavne pri nedostatocnom odpočinku.
moze Vas napadnut" ale ja nemam cas na odpocinok" ; hmm, odpoved: " tak sa nestazuj!"
Dantess
15.04.10,12:29
Masáže, cvičenie, plávanie. Nenosiť kabelku len na jednej strane, ale meniť. Pri sedení za počítačom meniť polohu sedenia aj monitoru. Vyhýbať sa stavom, kde sú svaly skrátené a stagnujú, pretože sa skrátia. Vhodný vankúš, vhodná obuv. V práci hocikedy si ponaťahovať krk, šiju a spraviť si automasáž krku (5 min.) namiesto cigaretky. 99% ľudí chodí na masáž, pretože musia. Čítal som veľa príspevkov, kde ste masáže odsúdili, ale to ste potom museli byť u fušerov. Nechcem si robiť reklamu, ale z vlastných skúseností viem, že ak niekto má pohyb a chodí na masáže, tak sa mu stav zlepší minimálne o 50% a našťastie to potvrdzuje aj naša prax. Tak to nevzdávajte po prvej neúspešnej masáži.
ubka
17.04.10,19:19
Ak nepoľavujú bolesti ani po masáži, je asi treba zájsť za masérom chiropraktikom, ktorý uvoľní spazmy na chrbtici a odblokuje neposlušné platničky, ktoré výrazne spôsobujú bolestivosť v krížoch.
Nepomôže ani cvičenie, ak je chronicky zablokovaná chrbtica a už vonkoncom lieky proti bolesti. Môžu pomôcť lieky na uvolnenie spasmolytiká, alebo nahrievanie a následné rozcvičenie.
MikiHalasko
21.04.10,07:10
Masáže, cvičenie, plávanie. Nenosiť kabelku len na jednej strane, ale meniť. Pri sedení za počítačom meniť polohu sedenia aj monitoru. Vyhýbať sa stavom, kde sú svaly skrátené a stagnujú, pretože sa skrátia. Vhodný vankúš, vhodná obuv. V práci hocikedy si ponaťahovať krk, šiju a spraviť si automasáž krku (5 min.) namiesto cigaretky. 99% ľudí chodí na masáž, pretože musia. Čítal som veľa príspevkov, kde ste masáže odsúdili, ale to ste potom museli byť u fušerov. Nechcem si robiť reklamu, ale z vlastných skúseností viem, že ak niekto má pohyb a chodí na masáže, tak sa mu stav zlepší minimálne o 50% a našťastie to potvrdzuje aj naša prax. Tak to nevzdávajte po prvej neúspešnej masáži.

alebo zmenit tasku na notebook, za batoh. aj so spravnou obuvou suhlasim. aj s vankusom. ale mam dojem, ze pre man je dolezite cvicit 5tibetanov, na chvilu som prestal, a zasa boli ...
uct2007
21.04.10,08:53
Masáže, cvičenie, plávanie. Nenosiť kabelku len na jednej strane, ale meniť. Pri sedení za počítačom meniť polohu sedenia aj monitoru. Vyhýbať sa stavom, kde sú svaly skrátené a stagnujú, pretože sa skrátia. Vhodný vankúš, vhodná obuv. V práci hocikedy si ponaťahovať krk, šiju a spraviť si automasáž krku (5 min.) namiesto cigaretky. 99% ľudí chodí na masáž, pretože musia. Čítal som veľa príspevkov, kde ste masáže odsúdili, ale to ste potom museli byť u fušerov. Nechcem si robiť reklamu, ale z vlastných skúseností viem, že ak niekto má pohyb a chodí na masáže, tak sa mu stav zlepší minimálne o 50% a našťastie to potvrdzuje aj naša prax. Tak to nevzdávajte po prvej neúspešnej masáži.


Aj ja sa prihováram za masáže, manžel trpí bolesťami krížov už x-rokov, v poslednej dobe začal chodiť pravidelne na masáže, pomáha mu to. Okrem toho ešte chodí do kúpeľov do bazéna plávať, a cvičí - aj to mu pomáha. Keď ho riadne "sekne" tak len musí ležať a ležať, za pár dní sa z toho dostane...ale teraz (počkať 3x klopem :)) sa drží a myslím,že aj vďaka tomu plávaniu, cvičeniu a masážam.
MikiHalasko
19.05.10,12:38
no nasiel som nieco co idem vyskusat, topanky :) aby ma neboleli kriize
citajte dole
http://www.velkaepocha.sk/2010011912173/MBT-bota-inspirovana-kmenem-africkych-Masaju.html

vyzeraju zaujimavo

mate niekto skusenost, pomaha to na krize? podla popisu ano.
buchač
19.05.10,13:21
Masáže, cvičenie, plávanie. Nenosiť kabelku len na jednej strane, ale meniť. Pri sedení za počítačom meniť polohu sedenia aj monitoru. Vyhýbať sa stavom, kde sú svaly skrátené a stagnujú, pretože sa skrátia. Vhodný vankúš, vhodná obuv. V práci hocikedy si ponaťahovať krk, šiju a spraviť si automasáž krku (5 min.) namiesto cigaretky. 99% ľudí chodí na masáž, pretože musia. Čítal som veľa príspevkov, kde ste masáže odsúdili, ale to ste potom museli byť u fušerov. Nechcem si robiť reklamu, ale z vlastných skúseností viem, že ak niekto má pohyb a chodí na masáže, tak sa mu stav zlepší minimálne o 50% a našťastie to potvrdzuje aj naša prax. Tak to nevzdávajte po prvej neúspešnej masáži.

...keď tak nad tým tak porozmýšľam...:confused:

Tieto rady sú asi vhodné pre sekretárky ...či ...???...že kabelka , kriste :confused:
Asi sa veľmi nehodia povedzme šoférovi TIRáku , pracovníkovi na stavbe ...

Mne svojho času pomohla brutálna / konkretizovat nemienim / kombinácia X+Y+ Z= spánok .....
Inak sa ani nedalo , také bolesti som mal .

P.S.:
Zároveň sa ale týmto nechcem dotknúť nikoho , ak sú raz problémy , tak aj tá kabelka je určitým spôsobom záťaž na telesnú schránku ..;)
MikiHalasko
19.05.10,14:44
to nikdy nevies co tam maju :)
zk24
19.05.10,14:48
no nasiel som nieco co idem vyskusat, topanky :) aby ma neboleli kriize
citajte dole
http://www.velkaepocha.sk/2010011912173/MBT-bota-inspirovana-kmenem-africkych-Masaju.html

vyzeraju zaujimavo

mate niekto skusenost, pomaha to na krize? podla popisu ano.

Mne to ako "liek" ani ako "prevencia" proti bolesti krizov nepride. Ak je ta podrazka makka, tak mi to skor pripomina setrenie klbov - kolien, bedier.

Mne na krize pomaha len teply obklad a spravne drzanie tela. A ked je clovek zdravy, treba trosku robit cviky na krizove svalstvo. V krizoch sekne a boli hlavne pre to, ze krizove svalstvo mame velmi slabe a velmi lahko si potom ublizime aj jednoduchym pohybom.
lujza.j
19.05.10,14:57
no nasiel som nieco co idem vyskusat, topanky :) aby ma neboleli kriize
citajte dole
http://www.velkaepocha.sk/2010011912173/MBT-bota-inspirovana-kmenem-africkych-Masaju.html

vyzeraju zaujimavo

mate niekto skusenost, pomaha to na krize? podla popisu ano.
ja som si kúpila tie "balančné" tenisky od "Reeboku"- easy tone, fungujú na rovnakom princípe ako tie topánky. markting na tieto tenisky bol robený ako sa pri chôdzi chudne formuje zadok a nohy, ale za týmto účelom som ich nekupovala.ja som ich kupovala nie pre bolavé kríže, ale pre bolavé nohy-chodidlá a teda môžem potvrdiť chodí s v nich úžatne:);)
bettylou
19.05.10,17:40
Ku PC - fitlopta miesto stoličky. By ste sa čudovali, v koľkých kanceláriách veľkých a moderných firiem ich majú. Aj keď nemusí byť na celý deň, má to niečo do seba.
katka.jm
30.05.12,08:21
no nasiel som nieco co idem vyskusat, topanky :) aby ma neboleli kriize
citajte dole
http://www.velkaepocha.sk/2010011912173/MBT-bota-inspirovana-kmenem-africkych-Masaju.html

vyzeraju zaujimavo

mate niekto skusenost, pomaha to na krize? podla popisu ano.

Ja teda môžem jedine odporučiť mám ich žiaľ len botasky :( značka skechers shape-ups
mám totálnu endoprotézu bedrového klbu a zlomenú platničku LS . Chodí sa v nich perfektne akoby ste stáli na matraci na ktorom spíte treba si na ne zvyknúť .V žiadnej inej obuvi nevládzem chodiť viac ako pol hodinu .Treba keď ich chcete kúpiť dávajte si pozor sú rôzne atrapi aj v iných obchodoch s obuvou. pamätajte na to že podrážka pod pätou sa dá stlačiť po pobokoch z vonkajšej a vnútornej strany . Pri chôdzi pracujú všetky svaly nôh aj celé chrbtové svalstvo aj to krčné :D. ja ich mám zo zahraničia dostať ich aj u nás videla som zatiaľ iba v OFFICE-SCHOES. rozhodne si ich aspoň vyskúšajte aby ste vedeli čo hľadať sú trochu drahšie (pre niekoho aj dosť) ja ich mám 3 roky stále držia pokope a nevyzerajú hrozne a to ich nosím vždy keď sa vonku už nešmýka. Na zimu si kúpim aj čižmy :D.
kopretinka
24.03.15,08:01
na uvedenom linku som sa nič podstatné nedozvedela.Hlavne to,z čoho je vyrobený,ako dlho udrží teplo a ako dlho vydrží.
buchač
24.03.15,08:57
na uvedenom linku som sa nič podstatné nedozvedela.Hlavne to,z čoho je vyrobený,ako dlho udrží teplo a ako dlho vydrží.

Si na "zlé"odkazy klikla.
Ak by si správne, tak sa dostaneš na stránku eshopu, kde Social Media Coordinator ponúka nejaké produkty.

Pre Coordinátora len taký malý odkaz (zodpovední prominou za výrazy):

Od kedy používam Kozmodisk, som taký ohybný, že si môžem vyfajčiť aj sám...;) :D
kopretinka
24.03.15,09:22
som klikla tam,kde odkazoval. jasné,že som si to potom rozklikala,šak to je nenápadná reklama na jeho eshop.
lujza.j
24.03.15,09:25
boháá:Dten kozmodisk to je teda sila....no totoók:D
sosonka
04.06.15,13:16
Cvičiť a cvičiť. Mne pomohli cviky podľa tibeťanov (nenáročné, vhodné pre takého lenivca ako som ja) a fitlopta. Na plaváreň sa žiaľ moc často nedostanem. Keď som bola tehotná, bolesti krížov boli na nevydržanie. vtedy som si kúpila gélový matrac - chválim si ho dodnes, chrbát si poriadne oddýchne a ráno toľko nebolí - zas až večer po celodennom kolotoči okolo detí
Damča
05.06.15,09:20
Ja cvicim power jogu,tiez ma boli chrbat a joga mi pomaha,cvicim ju kazdy vecer a rano,cca je to na pol hodku a fakt to zabera. Inak este odporucam pridat cviky naprosto spontanne :)