JajaFabša
21.12.05,06:39
Vedenie sa rozhodlo, že zamestnancom dá pred Vianocami poukážky na nákup BILLA. Predpokladám, že ich bude treba zamestnancom zdaniť, ale chcem sa opýtať, kto má s tým skúsenosť, či im treba dať podpísať prevzatie poukážky a či je možné na úhradu poukážok použiť sociálny fond. Predpokladám, že to bude treba kvalifikovať ako nejakú odmenu, ktorú klasicky zdaním s ostatnými príjmami vo mzde.
Chobot
21.12.05,08:32
Vedenie sa rozhodlo, že zamestnancom dá pred Vianocami poukážky na nákup BILLA. Predpokladám, že ich bude treba zamestnancom zdaniť, ale chcem sa opýtať, kto má s tým skúsenosť, či im treba dať podpísať prevzatie poukážky a či je možné na úhradu poukážok použiť sociálny fond. Predpokladám, že to bude treba kvalifikovať ako nejakú odmenu, ktorú klasicky zdaním s ostatnými príjmami vo mzde.

My sme tento mesiac dostali relax lístky v hodnote 500 SKK a na výplatnej páske to máme ako príspevok zo soc. fondu na regenráciu pracovnej sily a je to zdanené ako nepeňažný príjem. Prevzatie poukážok sme podpisovali, určite si to nechaj potvrdiť aj Ty, aby niekto neskôr náhodou nepoprel prevzatie.
liba2
21.12.05,08:48
Vedenie sa rozhodlo, že zamestnancom dá pred Vianocami poukážky na nákup BILLA. Predpokladám, že ich bude treba zamestnancom zdaniť, ale chcem sa opýtať, kto má s tým skúsenosť, či im treba dať podpísať prevzatie poukážky a či je možné na úhradu poukážok použiť sociálny fond. Predpokladám, že to bude treba kvalifikovať ako nejakú odmenu, ktorú klasicky zdaním s ostatnými príjmami vo mzde.Ak to obstaráte zo sociálneho fondu, potom to bude príspevok zo SF/nepeňažný príjem a nie "odmena". Určite zdaniť treba.
JajaFabša
21.12.05,09:39
Ďakujem, dievčence, moc ste mi pomohli. ;) Jana
Tweety
21.12.05,11:06
Ak to obstaráte zo sociálneho fondu, potom to bude príspevok zo SF/nepeňažný príjem a nie "odmena". Určite zdaniť treba.
Iba doplním, že aj keby to bola odmena aj tak :o podlieha dani z príjmov. ;)
Chobot
21.12.05,11:38
Ďakujem, dievčence, moc ste mi pomohli. ;) Jana

Rád/a som pomohol/la.:D :D :D
Tweety
21.12.05,11:40
Rád/a som pomohol/la.:D :D :D
Zeby si bol baba? to sa mi nezdá.:o
Chobot
21.12.05,11:50
Zeby si bol baba? to sa mi nezdá.:o

Veď práve to! Ale veď to beriem s humorom, že ďakujem dievčence.
Tweety
21.12.05,11:51
Veď práve to! Ale veď to beriem s humorom, že ďakujem dievčence.
Veď práve, že si bol odhalený.:p Nebuď smutný aj dievčence sú fajn.:)
JajaFabša
21.12.05,12:19
Uf, tie prezývky mýlia, ale ospravedlňujem sa a opravujem sa: Ďakujem dievčence a chlapčence. :D :D :D Jana
Eva Farkasová
25.12.05,12:21
Aj ja sa pripájam k poďakovaniu. Len ste si istí, že sa také poukážky môžu čerpať zo sociálneho fondu? Neporušili sme Zákon o sociálnom fonde? My sme tiež dávali zamestnancom poukážky /aj vlani/, ale nikde som sa nedopátrala, či sa to môže. Ak sme dávali poukážky v hodnote 800,- Sk, tak to dám v mzdách ako príspevok zo soc.fondu v sume 800,- Sk?Prosím o odpoveď. Vďaka.
liba2
25.12.05,14:05
Aj ja sa pripájam k poďakovaniu. Len ste si istí, že sa také poukážky môžu čerpať zo sociálneho fondu? Neporušili sme Zákon o sociálnom fonde? My sme tiež dávali zamestnancom poukážky /aj vlani/, ale nikde som sa nedopátrala, či sa to môže. Ak sme dávali poukážky v hodnote 800,- Sk, tak to dám v mzdách ako príspevok zo soc.fondu v sume 800,- Sk?Prosím o odpoveď. Vďaka....áno, hodnota poukážky je základ dane zo ZČ.
JajaFabša
09.01.06,12:28
Robím výplaty a teraz si uvedomujem, že keď poukážky uvediem vo výplate ako odmenu, respektíve príspevk zo soc. fondu a zdaním to, v konečnom vyúčtovaní zamestnancom dám menej, pretože som ku základu dane pripočítala hodnotu poukážky, t.j. 500 Sk. Ale ja som im dala 500 Sk v čistom, nemala by som hodnotu poukážky v hrubom povýšiť o sumu dane?
Tweety
09.01.06,12:33
Robím výplaty a teraz si uvedomujem, že keď poukážky uvediem vo výplate ako odmenu, respektíve príspevk zo soc. fondu a zdaním to, v konečnom vyúčtovaní zamestnancom dám menej, pretože som ku základu dane pripočítala hodnotu poukážky, t.j. 500 Sk. Ale ja som im dala 500 Sk v čistom, nemala by som hodnotu poukážky v hrubom povýšiť o sumu dane?
AK hodnota poukážky je 500.- tak základ dane je 500.-, daň musia zaplatiť zamestnanci, Č;)iže majú 500.- korunovú poukážku za 95 korún(daň).
JajaFabša
09.01.06,13:43
Jasné, už mi to došlo. Dostanem niečo v hodnote 500 Sk ale zaplatím za to 95 Sk. Vďaka Vám " moji rádcové" :D :D :D . Som na tom lepšie, ako kráľ z rozprávky Pyšná prncezná:p . Jana
Eva Farkasová
09.01.06,17:11
Robím výplaty a teraz si uvedomujem, že keď poukážky uvediem vo výplate ako odmenu, respektíve príspevk zo soc. fondu a zdaním to, v konečnom vyúčtovaní zamestnancom dám menej, pretože som ku základu dane pripočítala hodnotu poukážky, t.j. 500 Sk. Ale ja som im dala 500 Sk v čistom, nemala by som hodnotu poukážky v hrubom povýšiť o sumu dane?


Základ dane je 500,- Sk, teda žiadne navýšenie. Nezabudni vo výplate urobiť zrážku v čistom /nakoľko si im to už vyplatila/. ;)
KEJKA
09.01.06,18:31
ja by som si dovolila ešte pripomenúť povinné čepanie SF na regeneráciu, stravovanie... , tie poukážky vy sa mali zmestiť do 50% vytvoreného SF)
JajaFabša
10.01.06,13:25
ja by som si dovolila ešte pripomenúť povinné čepanie SF na regeneráciu, stravovanie... , tie poukážky vy sa mali zmestiť do 50% vytvoreného SF)
Vďaka za informácie, myslím, že do tých 50 % by som sa mala v pohode zmestiť. Veď v podstate to využívame len na stravovanie.