ednel1
09.03.11,09:08
Dobry den, mam takyto problem. mam rozostavany dom v ktorom je na prizemi pizzeria, a na poschodi byt. Objekt ma nazov "PIZZERIA + OBYTNE PODKROVIE" Poziadal som o uver zo stavebnej sporitelne, uver je schvaleny, ale potrebuju v stavebnom povoleni zmenit nazov stavby na "RODINNY DOM S PIZZERIOU" Viete mi prosim Vas poradit ako postupovat? U nas na stavebnom urade povedali ze to neni mozne len tak zmenit nazov... Co by sa s tym dalo robit? Dakujem
chandler
09.03.11,08:18
povedz v stavebnej sporitelni ze ked neprestanu vymyslat pojdes si zobrat uver niekde inde. z ich strany cista buzeracia.
ciners
09.03.11,09:36
Podla mna to cista buzeracia nie je. Rodinny dom je jasne v stavebnom zakone definovany, toto je uz skor polyfunkcia. Vdaka tejto zmene nazvu moze dostat teoreticky nejaku dotaciu, moze si naklady na vystavbu niekde uvadzat ako investiciu a tym znizovat zaklad dane a podobne. V urcitom zmysle to stavebnikovi moze priniest vyhody. Zmena stavby pred dokoncenim sa robi bezne, su ludia, co si nadstavia podlazie navyse a prejde im to. Lenze na stavebnych uradoch je to tak,co urad, to iny vyklad stavebneho zakona.