Maria3
09.03.11,09:37
Dobrý deň,
zamestnanec bol PN 4 dni, doniesol mi papiere a spytal sa ma, či mu môžem dať namiesto PN radšej dovolenku. Lekárovi to vraj povedal a on mu na to, že už je neskoro, že už mu vystavil PN. Do SP to z našej strany nejde, keďže neprekročil 10 dni, ale ja by som si chcela byť istá, že je to OK. Netuším, kde skončí potvrdenie o PN zo strany lekara a či si zamestnanec môže voľne vyberať PN alebo dovolenku, aby z toho nemal zamestnavateľ neskôr nejaký problém. Ďakujem.
drobeceva
09.03.11,08:40
Dobrý deň,
zamestnanec bol PN 4 dni, doniesol mi papiere a spytal sa ma, či mu môžem dať namiesto PN radšej dovolenku. Lekárovi to vraj povedal a on mu na to, že už je neskoro, že už mu vystavil PN. Do SP to z našej strany nejde, keďže neprekročil 10 dni, ale ja by som si chcela byť istá, že je to OK. Netuším, kde skončí potvrdenie o PN zo strany lekara a či si zamestnanec môže voľne vyberať PN alebo dovolenku, aby z toho nemal zamestnavateľ neskôr nejaký problém. Ďakujem.
záleží to iba od lekára, či mu zruší vystavenú PN-ku, či už ju neposlali na SP. Ty svojvoľne mu zrušiť nemôžeš a dať dovolenku. Z-c si to musí dobaviť s lekárom-ale sama píšeš, že už je neskoro na zrušenie.
Maria3
09.03.11,08:43
Vďaka, tušila som, že to nebude také jednoduché, ako si to on predstavoval.;) Dobre vedieť do buducna. M
ivka70
09.03.11,08:53
Mozno sa ale da nieco urobit smerom k stornu PN priamo v socialnej poistovni (priamo na ziadost zamestnanca) ..... treba popatrat, tiez by ma zaujimalo, ci to ide ...