qwert1
09.03.11,10:45
Chcem sa Vas opytat,ako ste robili vykres na pripojku pre drobnu stavbu. Co mam od obce vzor,vykres je z projektu novostavby, ja mam akurat znalecky,kde je kopia z katastralnej mapy,mozem pouzit tuto(a mierku dat inu),alebo to nakreslit rukou ? Ani neviem,ci to ma byt ceruzou alebo ciernym perom,pripadne kde je nejaky dalsi vzor ako zakreslovat a co ma byt okotovane na pripojke na kanalizaciu ...dakujem
andiablo
09.03.11,11:13
musí ti ho nakresliť človek s guľatým razítkom väčšinou je je tvoj projektent stavby
qwert1
09.03.11,11:32
ale to nie,je tam doslovne "vyhotovi ziadatel",ono to je vlastne tusim len v ziadosti o pripojenie na verejnu kanalizaciu pre vodarensku spolocnost (nie v povoleni na drobnu stavbu pre stavebny urad)
a vravim ze projekt nemam,je to stara budova,ani uzivacie pravo nemam
andiablo
09.03.11,12:13
kolegyňa to riešila kôli vodovodnej prípojke kôli spore pri rodinnom dome (boli dva domy na jednej prípojke -teraz je každý sám) a musela mať razítko od projektanta lebo to bol projekt prípojky
chandler
09.03.11,13:50
ak im staci ze to nakreslis sam, tak to nakresli do katastralnej mapy ceruzkou, potom to okopiruju (schovaj ten popis ze to je katastralna mapa), podpis to modrym perom, napis tam o co ide (nazov akcie a miesto) a hotovo.

okotuj to len velmi jednoducho - tie koty su tam skor pre imidz :)
qwert1
11.03.11,18:25
spravil som to ceruzkou,priblizne podla katastralnej ale s vacsou mierkou,zobral to bez vsetkeho,len sme tam dopisali rozmer sachty perom,
este mam otazku,v sachte sa dava potrubie s reviznym otvorom http://www.marley.sk/de/service/profi_tipps/hausentwaesserung/index.htm - ten hned prvy ,alebo nieco specialnejsie?
220870
11.03.11,18:30
stačí prvý.
qwert1
11.03.11,18:48
inak ked budem stavat novy barak tak asi fakt len s pivnicou napol v zemi,ma to vyhodu - kanalizacia je nezakopana,ked sa upcha da sa knej bez problemov dostat,tu co mam prizemny stary barak tak to jedine tlakovo precistovat,lebo tam bude musiet byt cca 8 metrov pod dlazkou...
qwert1
13.04.11,11:39
idem robit pripojku na kanal,ale pozeral som cenu cistiaceho kusu na priemer 160 stoji cca 40 eur,spatna klapka je napr tu za 55 eur: http://www.tvarplast.sk/index.php?do=12&id=100499#100501
staci tam dat tuto a v pripade upchatia je mozne cez nu cistit potrubie alebo je potrebny aj ten kus na cistenie ?pripadne niekto mi vravel ze spatna klapka sa da vcelku jednoducho pripravit,setrit vsade netreba,ale ak ma niekto skusenost co tam daval,predsa len kolko krat to treba cistit a ked uz skor by som bol za tu spatnu klapku,ochrani aj pri tlakovom cisteni aby nevytlacilo smerom k domu ? vdaka.