Eulaly
09.03.11,21:15
Ahojte!
Zamestnancovi bol priznaný predčasný starobný dôchodok od 28.5.2010. K nám nastúpil od 1.6.2010, ale o dôchodku som sa dozvedela až v 2/2011, keď prišiel požiadať o ukončenie prac. pomeru, aby mu nebolo pozastavené vyplácanie dôchodku. Aké úkony s tým súvisia?
Na SP som poslala žiadosť o vrátenie poistného vyplateného bez právneho dôvodu, na základe ktorého urobili opravné výkazy za dané mesiace a na účet firmy už aj došli peniažky. Takže do výplaty mu iba pridám zložku "poistné vrátené bez právneho dôvodu", čím mu vlastne tie peniaze vrátim a druhá polovica ostáva firme.
Nič iné s tým už nemusím robiť? Do potvrdenia o zdaniteľnej mzde mu to bude ťahať až za r. 2011, teda aj v RZD sa mu to zohľadní až ďalší rok - teda až v r. 2012 za rok 2011? Rovnako je to aj so štvrťročným prehľadom a hlásením?
Je potrebné oznámiť niečo aj na SP a ZP? Nad ZP som sa ani nezamýšľala a na SP som sa pýtala vo firme, v ktorej programe pracujem a tam mi pani vravela, že nemusím nič posielať, že už na to po novom nie je ani tá kolónka.
Za odpoveď vopred ďakujem :)
Eulaly
10.03.11,11:27
Nikto neporadí?