Nesa1
10.03.11,11:25
Vypľňam Vyhlásenie na 2% z dane a nie som
si istá zaokrúhľovaním vypočítanej sumy
2% zo zaplatenej dane. Zaokrúhľuje sa na
2 desatinné miesta. Zaokrúhľuje sa matematicky,
ak je na 3. mieste číslo do 4 nadol a od 5 nahor?
Tweety
10.03.11,10:28
Vypľňam Vyhlásenie na 2% z dane a nie som
si istá zaokrúhľovaním vypočítanej sumy
2% zo zaplatenej dane. Zaokrúhľuje sa na
2 desatinné miesta. Zaokrúhľuje sa matematicky,
ak je na 3. mieste číslo do 4 nadol a od 5 nahor?
§57 Zákon o dani z príjmu
(2) Suma zodpovedajúca 2 % zaplatenej dane (§ 50), výpočet daňovej sadzby na účely zápočtu dane (§ 45) a iné prepočty sa vykonajú s presnosťou na dve desatinné miesta. Postupné zaokrúhľovanie v dvoch alebo vo viacerých stupňoch je neprípustné. Čísla podľa tohto odseku sa zaokrúhľujú tak, že sa vynechajú všetky číslice za druhou číslicou zaokrúhľovaného čísla nasledujúcou po desatinnej čiarke, a táto druhá číslica sa ďalej upraví podľa číslic, ktoré nasledujú po nej tak, že

a) zaokrúhľovaná číslica, po ktorej nasleduje číslica menšia ako päť, zostáva bez zmeny,
b) zaokrúhľovaná číslica, po ktorej nasleduje číslica päť alebo číslica väčšia ako päť, sa zväčšuje o jednu.
Kristina27
10.03.11,10:42
Keď PO chce venovať % z daní, pribudli tam nové kolonky, po prečítaní poučenia múdrejšia nie som, "dar" som dala do kolonky 1,5% z r. 800, neviem, či je to dobre .... :(
Kristina27
10.03.11,11:30
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/2_perc_2011.pdf

nerozumiem vete:
ak v roku 2010 alebo najneskôr v lehote na podanie daňového priznania daroval finančné prostriedky najmenej vo výške zodpovedajúcej 0, 5 %
zaplatenej dane ním určeným daňovníkom, ktorí nie sú založení alebo zriadení na podnikanie, na účely vymedzené v § 50 ods. 5 zákona o dani z príjmov.
Kristina27
13.03.11,10:03
truch
13.03.11,10:30
Už viem:
http://www.ieforum.sk/sk/2%25-z-dani-PO

Tiež som sa čudovala prečo mi soft v DP vyrátal len 1,5%. Myslela som , že do platí až od budúceho roku. Takto pekne potichúčku nebudeme môcť dať za chvíľu nič:(
Dula
16.03.11,18:14
Ahojte, môžem uplatniť 2% z dane aj SZCO, ktorý si požiadal o predlžený termín podania danového priznania?