luminis
10.03.11,14:44
chcem sa spýtať, či je možné, že rozhodnutie vydané pred 15imi rokmi môže byť stále platné... podľa súčasnej zákonnej úpravy môžu byť tieto typy rozhodnutí platné maximálne 5 rokov, čo však bolo zavedené až v roku 2000. Existuje nejaký iný predpis, ktorý hovorí o obmedzení platnosti už vydaných rozhodnutí?

Ja som síce nič nenašla, ani v stavebnom zákone, ale nezdá sa mi to veľmi. Vie niekto poradiť?
Mária27
10.03.11,13:53
Môžeš citovať zákonnú úpravu, o ktorú sa opieraš?
luminis
10.03.11,14:12
§ 39d
Rozhodnutie o stavebnej uzávere

(1) Rozhodnutím o stavebnej uzávere sa vymedzuje územie, v ktorom sa dočasne zakazuje alebo obmedzuje stavebná činnosť, najmä ak by mohla sťažiť alebo znemožniť budúce využívanie územia alebo jeho organizáciu podľa pripravovaného územného plánu.

(2) Stavebnú uzáveru možno určiť iba na nevyhnutne potrebný čas, najviac však na päť rokov odo dňa právoplatnosti rozhodnutia o stavebnej uzávere.

(3) Rozhodnutím o stavebnej uzávere nemožno zakázať ani obmedziť vykonávanie udržiavacích prác.

(4) Ak pominuli dôvody, pre ktoré bolo vydané rozhodnutie o stavebnej uzávere, alebo to isté územie rieši schválený územný plán zóny, stavebný úrad zruší rozhodnutie aj bez návrhu. Ak bolo rozhodnutím zriadené vecné bremeno zapísané v katastri nehnuteľností po zrušení rozhodnutia alebo po uplynutí času, na ktorý bola obmedzená jeho platnosť, stavebný úrad podá návrh na jeho výmaz.



avsak tento paragraf bol prijaty davno po vydani predmetneho rozhodnutia a to je teda stale platne, lebo ziadne prechodne ustanovenie ich platnost neobmedzilo