dana9
11.03.11,10:07
Ahojte poradaci, potrebovala by som poradit, alebo aspon usmernit.

Mam klineta, ktoremu Dovera oznamila, ze ma nedoplatok na poistnom za obdobie cca 1999 - 2009
dotycny bol vsak celu tu dobu v zahranici, kde legalne pracoval, nadobudol trvaly pobyt a aj statne obcianstvo danej krajiny (spanielsko). po celu doby bol zdravotne poisteny v danej krajine (ZP je tam automaticke a bezplatne) o com ma doklady.

taktiez si po celu tu dobu platil aj nadstandardne sukromne zdravotne poistenie.

tvrdi ,ze tuto skutocnost Dovere oznamil, nema vsak o tom doklad (zrejme vzhladom na dlhe casove obdobie)

Vedeli by ste mi poradit, ci je mozne nejakym sposobom znizit alebo rozporovat vysku urceneho nedoplatku? mam totiz pocit, ze v pripade existencie zdravotneho positenia v zahranici sa povinnost odvodov znizuje, len neviem kde to mam presne hladat :confused:

dakujem :-)
dana
veronikasad
11.03.11,09:11
Ahojte poradaci, potrebovala by som poradit, alebo aspon usmernit.

Mam klineta, ktoremu Dovera oznamila, ze ma nedoplatok na poistnom za obdobie cca 1999 - 2009
dotycny bol vsak celu tu dobu v zahranici, kde legalne pracoval, nadobudol trvaly pobyt a aj statne obcianstvo danej krajiny (spanielsko). po celu doby bol zdravotne poisteny v danej krajine (ZP je tam automaticke a bezplatne) o com ma doklady.

taktiez si po celu tu dobu platil aj nadstandardne sukromne zdravotne poistenie.

tvrdi ,ze tuto skutocnost Dovere oznamil, nema vsak o tom doklad (zrejme vzhladom na dlhe casove obdobie)

Vedeli by ste mi poradit, ci je mozne nejakym sposobom znizit alebo rozporovat vysku urceneho nedoplatku? mam totiz pocit, ze v pripade existencie zdravotneho positenia v zahranici sa povinnost odvodov znizuje, len neviem kde to mam presne hladat :confused:

dakujem :-)
dana
vrátil do Dôvery aj preukaz poistenca ? Bohužial, preukázanie splnenia oznamovacej povinnosti je na poistencovi. Neviem, či to platilo aj pred vstupom do Unie, v súčanom období ak pracuje na prac.zmluvu - zdravotné poistenie na Slovensku zaniká.
dana9
11.03.11,09:18
dakujem veronikasad

a vedela by si mi prosim povedaj aj cislo § a zakona? apson pre to obdobie kym sme v unii by som to skusila rozporovat

mne je tato problematika uuuuplne cudzia :-(
veronikasad
11.03.11,09:28
dakujem veronikasad

a vedela by si mi prosim povedaj aj cislo § a zakona? apson pre to obdobie kym sme v unii by som to skusila rozporovat

mne je tato problematika uuuuplne cudzia :-(
Danka, nedarí sa mi rýchlo nájsť príslušný § v zákone o zdr. poistení.
Skús pozrieť aspoň tento odkaz

http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=6&sqi=2&ved=0CEoQFjAF&url=http%3A%2F%2Ffinweb.hnonline.sk%2Fc3-42336640-kP0000_d-odchadzate-do-zahranicia-odhlaste-sa-predtym-z-poistovne&ei=x-p5TaOQMca48gOZyYjFBA&usg=AFQjCNFSjCJrHLdLyp9ddidpSKCd63clXg&sig2=ROkV2r7cAmr8jaO28yY33w
lorelei
11.03.11,10:08
Nech predlozi a co najskor vsetky pracovne zmluvy z toho obdobia, ktore pozaduju. Ak nerobil legalne celych 12 mesiacov v roku, tak oni si to nakalkuluju, alebo jednotlive ukony, ktore boli vykonane tu na SK, ak teda vobec bol aj tu u doktora nahodou alebo zubara atd. Apon mne to takto robili vo VSZP, nebol problem, ale myslim, ze po novom by to mohol byt problem, treba sa odhlasovat a vratit karticku myslim, ale netvrdim na 100%, nesledovala som to tak dosledne uz. Drzim palce.
dana9
11.03.11,11:06
Dakujem vsetkym, dam vediet ako to dopadlo :-)