Suejang
11.03.11,11:37
Dobrý deň,
Chcem Vás poprosiť o radu, potrebujem spraviť parižskú šlahačku.
Možem ju urobiť aj z trvanlivej smotany na šlahanie 30% ? Vyšlahá sa mi do tuha?
Ďakujem za odpoveď
Tweety
11.03.11,10:39
Dobrý deň,
Chcem Vás poprosiť o radu, potrebujem spraviť parižskú šlahačku.
Možem ju urobiť aj z trvanlivej smotany na šlahanie 30% ? Vyšlahá sa mi do tuha?
Ďakujem za odpoveď
ÁNo, môžeš. A vieš spôsob výroby takejto šlahačky? Je iný ako u obyčajnej.
KEJKA
11.03.11,10:43
ja podľa návodu na Porade povarím šľahačku s kakaom a cukrom, nechám vychladiť a potom vyšľahám, žiadny problém ani veda.
Skúšala som aj parížsku šľahačku kúpiť a vyšľahať, je tuším 27%, tá nevydrží dlho tuhá, resp. nie je taká tuhá ako moja domáca.
Objavila som parížsku aj v spreji, celkom mi chutí, biela nie, ale táto je fajn. Použila som ju na ozdobenie torty.
rdb
11.03.11,10:44
Urcite ano.
ja slahacku zohrejem nad 50 stupnov, zalejem nou nalamanu horku (80 percentnu) cokoladu premiesam, necham cez noc v chladnicke druhy den pridam lyzicu praskoveho cukru a vyslaham do tuha. MNAM! :) Nie je to presne parizsky krem, ale mame to strasne radi.
Suejang
11.03.11,10:45
viem toľko že do šlahačky dám nalamanu čokoládu, chcem dať čokoládu ladové gaštany, že vraj je potom lepšia a varím ale nemala by sa prevariť, nechám vychladnúť a dám do chladničky a na druhý deň vyšlaham. Len v šade píšu že to má byť 33% čerstvá šlahačka tak som nevedela či sa mi podaí aj z trvanlivej smotany na šlahanie 30%
Marína
11.03.11,11:23
Z 33% vyšľaháš tuhšiu ako z 30%, mám vyskúšané. Do klasickej bielej, ak šľahám s 30% tuku, pridám o trochu viac stužovača, musím ho pridať ak robím viedenský zákusok, na šľahačku totiž idú máčané piškóty v džúse. Kuk http://www.porada.sk/1555956-post7374.html
lujza.j
11.03.11,19:11
Z 33% vyšľaháš tuhšiu ako z 30%, mám vyskúšané. Do klasickej bielej, ak šľahám s 30% tuku, pridám o trochu viac stužovača, musím ho pridať ak robím viedenský zákusok, na šľahačku totiž idú máčané piškóty v džúse. Kuk http://www.porada.sk/1555956-post7374.html

ak má zadávateľ témy blízko do Rakúska tam majú 36% šlahačku