lucifuk07
11.03.11,10:45
Dobry den , moja gynekologicka my odmietala dat jartu kym jej neponesiem vymenny listok od doktore ktory zobere ked som jej ho doniesla začala slovičkariť že tam je napisane vyradenie nie že chce vypis že kartu my neda adt. Chcela by som na nu poslať kontrolu pretože raz som u nej bola a mala tam hygienu a prave odisla a sa so sestričkou smiali ako im dobre povedali že ultrazvuk nepouživaju a tak nezobrali ster a pri tom ho použiva a ja som mala aj počas tehotenstva vdaka nej neliečenu infekciu začala my ju liečiť zastupujuca doktorka no to som uz mala pred porodom a kvoli tomu mu museli spraviť cisarsky rez . Ako možem na nu poslať kontrolu alebo upovedoniť urady .
drobeceva
11.03.11,09:48
Dobry den , moja gynekologicka my odmietala dat jartu kym jej neponesiem vymenny listok od doktore ktory zobere ked som jej ho doniesla začala slovičkariť že tam je napisane vyradenie nie že chce vypis že kartu my neda adt. Chcela by som na nu poslať kontrolu pretože raz som u nej bola a mala tam hygienu a prave odisla a sa so sestričkou smiali ako im dobre povedali že ultrazvuk nepouživaju a tak nezobrali ster a pri tom ho použiva a ja som mala aj počas tehotenstva vdaka nej neliečenu infekciu začala my ju liečiť zastupujuca doktorka no to som uz mala pred porodom a kvoli tomu mu museli spraviť cisarsky rez . Ako možem na nu poslať kontrolu alebo upovedoniť urady .
stačí, ak si nájdeš iného lekára a ten si vyžiada zdrav.dokumentáciu /ja som to tak poriešila/
BXLmiami
11.03.11,09:50
Gynekologička Ti kartu dať podľa zákona nemôže,na vyžiadanie ju má poslať Tvojej novej lekárke.
GabiZ
11.03.11,09:55
Zákon stanovuje, že nový lekár, ktorý prebral pacienta do ambulantnej starostlivosti, si od pôvodného lekára vyžiada zdravotnú dokumentáciu. Ten je povinný ju preukázateľne odovzdať do siedmich dní. Môže odovzdať originál dokumentácie alebo jej rovnopis, teda identickú kópiu. V praxi môže dokumentáciu odniesť novému lekárovi aj samotný pacient, ak s tým pôvodný lekár súhlasí (v takom prípade pacient podpisom potvrdí, že dokumentáciu prebral), alebo si ju lekári medzi sebou pošlú doporučene poštou. Lekár nie je povinný odovzdať dokumentáciu priamo pacientovi. Lekár je za zdravotnú dokumentáciu zodpovedný a musí zabezpečiť, aby nedošlo k jej strate alebo zneužitiu. Lekár nesmie odoprieť odovzdať dokumentáciu, ak ho o to požiada nový lekár pacienta.

Obrátiť sa so sťažnosťou na porušenie zákona o zdravotnej starostlivosti môžete na vedenie vyššieho územného celku alebo Ministerstvo zdravotníctva SR, Slovenskú lekársku komoru a Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
lucifuk07
11.03.11,10:02
To je pekne lenze ona my povedala že ju posle no neposlala dnes som jej volala hrala sa na slovicka a smiala sa my do telefonu ze co kričim že ona chce druhy papier od dohtora že to čo som jej dala nic neznemane že tam je napisala vyradenie s evidencie a nie že chcem kartu .
lucifuk07
11.03.11,10:04
no tak som ta chela riešiť aj ja no kartu my odmietla dať a stale slovičkari doktor my povedal že my založi teda novu no ja neviem všetky informacia a ide o princip že ju chcem nenecham sa z deptať dakou kravou doktorkou
lucifuk07
11.03.11,10:05
Vsak povedala že jej ju posle a uz je tyzden a ked som jej dnes volala sa my spiala a hrala sa na slovicka .
BXLmiami
11.03.11,10:05
O slovíčka sa hrajú zákony a nie ľudia ktorí ich dodržiavajú.Prečo to ty riešiš?Nech požiada Tvoj nový lekár Tvojho starého lekára o dokumentáciu.To je správny postup.
lucifuk07
11.03.11,10:10
prečo to riešim lebo ide o princip ona ku nechce dať mne ani jemu a ja niesom clovek ktory necha veci tak proste ked mam na niečo pravo prečo ich iny poručuju
GabiZ
11.03.11,10:11
Zákon stanovuje, že nový lekár, ktorý prebral pacienta do ambulantnej starostlivosti, si od pôvodného lekára vyžiada zdravotnú dokumentáciu. Ten je povinný ju preukázateľne odovzdať do siedmich dní. Môže odovzdať originál dokumentácie alebo jej rovnopis, teda identickú kópiu. V praxi môže dokumentáciu odniesť novému lekárovi aj samotný pacient, ak s tým pôvodný lekár súhlasí (v takom prípade pacient podpisom potvrdí, že dokumentáciu prebral), alebo si ju lekári medzi sebou pošlú doporučene poštou. Lekár nie je povinný odovzdať dokumentáciu priamo pacientovi. Lekár je za zdravotnú dokumentáciu zodpovedný a musí zabezpečiť, aby nedošlo k jej strate alebo zneužitiu. Lekár nesmie odoprieť odovzdať dokumentáciu, ak ho o to požiada nový lekár pacienta.

Obrátiť sa so sťažnosťou na porušenie zákona o zdravotnej starostlivosti môžete na vedenie vyššieho územného celku alebo Ministerstvo zdravotníctva SR, Slovenskú lekársku komoru a Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Tu som ti napísala, kam sa so sťažnosťou môžeš obrátiť.


O slovíčka sa hrajú zákony a nie ľudia ktorí ich dodržiavajú.Prečo to ty riešiš?Nech požiada Tvoj nový lekár Tvojho starého lekára o dokumentáciu.To je správny postup.


...presne tak, ty to nerieš, nech to rieši tvoj nový lekár, ktorý musí o dokumentáciu požiadať.
BXLmiami
11.03.11,10:15
Ked sa jedná o kratu pacientka tak sťažnosť na VUC,kde kolegyňu pochvália.Riešiť by ju začali až vtedy,keby pacientke kartu vydala,pretože karta patrí im,čiže VUC odbor zdravotníctva,konkrétne ich šéfovi.:)
GabiZ
11.03.11,10:22
Súhlasím, lebo pacientke ju dať nemôže, keď sama nechce. Ale asi by ju nepochválili, že na žiadosť nového lekára kartu neodovzdala jemu v stanovenej lehote.

§ 23 zákona o zdravotnej starostlivosti.

Odovzdanie zdravotnej dokumentácie a jej prevzatie do úschovy
(1) Pri zmene poskytovateľa ambulantnej starostlivosti z dôvodu odstúpenia od dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti je poskytovateľ povinný preukázateľne odovzdať zdravotnú dokumentáciu alebo jej rovnopis do siedmich dní od jej vyžiadania novému poskytovateľovi, s ktorým osoba uzatvorila dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.