eva_praha
12.03.11,11:18
Dobry den,
mam znamu, ktorej 10 mesacny chlapcek odmieta jest. Zacalo to cca v troch mesiacoch, kedy odmietal pit mlieko, skoncili v nemocnici, kde mu zaviedli sondu a krmili ho sondou. V siestom mesiaci mu k mlieku zacali pridavat prikrmy, tie zo zaciatku papal normalne (mlieko stale sondou), ale po mesiaci znova odmietal jest, takze aj prikrm davali sondou. Momentalne je v nemocnici, kde sa ho snazia donutit papat, sondu mu vytiahli, prve styri dni zjedol tak 2-3 lyzicky denne. Po styroch dnoch mu nasadili infuzku a davaju mu aspon nejake tekutiny. Su tam uz 10 dni a maly stale odmieta jest, max tie 2-3 lyzicky bananu. Je podrazdeny, nervozny, uz bol aj apaticky, dokonca tam prekonal rotavirovu infekciu. Jedine vysetrenie, co mu robili bolo v auguste sono, ci nema reflux. Boli uz aj u psychologa a nic, ziadna zmena. Matka nechce dovolit, aby ho krmili nasilu (to sa stalo pri prvom pobyte v nemocnici, kedy mu dali tu sondu.. Narvali mu flasu s mliekom do pusy a aj ked to vypluval, tak so cpali, az sa zacal dusit), tak jej vravia, ze nespolupracuje.
Prosim o akukolvek radu.
Dakujem
Bionda
12.03.11,19:10
konzultácie s iným zariadením- lekármi .... robiť niečo nasilu v tomto veku vyvolá len odpor k niečomu čo sa musí .... je fakt, že niečo prijímať musí.
Mňa by zaujímalo- to akože to dieťa prestane úplne jesť a nie je vôbec hladné? Práve o deťoch v tomto veku sa hovorí ako tých , ktoré vedia koľko potrebujú a neprejedajú sa!
Niekde mohli aj rodičia urobiť chybu , čím dieťa odmietlo jesť.... ?
Moja dcérka , keď mala 10m. mala začať s príkrmami- nepochodila som a kojená - plne bola až do 1roku a 4 mesiacov- bola úplne zdravá aj napriek tomu, že už dávno mala jesť aj niečo iné- ale nechcela a prospievala a to bolo dôležité....
eva_praha
12.03.11,19:59
No hladny asi bude, ked je nepokojny.. Jeho mama si vyziadala konzultaciu v Prahe, zatial sa neozvali. Doviezt ho sem nemoze, nie je vyriesene opatrovnictvo medzi nou a otcom dietata a ten s nijakym navrhom nesuhlasi, zastava nazor, ze lekari vsetko vedia najlepsie. Z nemocnice ich odmietaju pustit, sondu uz mu lekari zaviest nechcu (co je pochopitelne). On nechce ani mlieko, ani nic ine..
vilob
12.03.11,20:06
Matka mi pracuje v detskom rehabilit. centre v Kováčovej. Pár rokov dozadu mali na liečení dieťa, ktoré malo (okrem iného) nejaký hltací problém. Jednoducho nevedelo prehĺtať. Nemôže byť toto problém aj u vás? Myslím, že pokiaľ je tak malé dieťa hladné a má možnosť dostať sa k fľaši, tak sa automaticky prisaje a ťahá.. Myslím, že problém treba hľadať niekde v puse, hltaní, evidentne sa mu niečo prieči, bolí alebo netuším čo, keď nepapá.. :-(
Dáša_
12.03.11,20:38
toto dieťa bolo tuším staršie, keď sa rozhodlo, že nepotrebuje jesť. Jedná sa o autistické dieťa http://robin.mokranovci.net/Default.aspx?PageID=SonRise.Help
eva_praha
12.03.11,21:15
Matka mi pracuje v detskom rehabilit. centre v Kováčovej. Pár rokov dozadu mali na liečení dieťa, ktoré malo (okrem iného) nejaký hltací problém. Jednoducho nevedelo prehĺtať. Nemôže byť toto problém aj u vás? Myslím, že pokiaľ je tak malé dieťa hladné a má možnosť dostať sa k fľaši, tak sa automaticky prisaje a ťahá.. Myslím, že problém treba hľadať niekde v puse, hltaní, evidentne sa mu niečo prieči, bolí alebo netuším čo, keď nepapá.. :-(

Ja si tiez myslim, ze by mali predovsetkym spravit vysetrenie, pri ktorom by presli kamerou cely traviaci trakt.. A az potom tvrdit, ze je to psychicky blok.. Akurat, ze cokolvek jeho mamina navrhne, tak to beru tak, ze je hysterka (co jej uz aj povedali). A ako presvedcit lekara, aby to spravil?
eva_praha
12.03.11,21:18
toto dieťa bolo tuším staršie, keď sa rozhodlo, že nepotrebuje jesť. Jedná sa o autistické dieťa


uff, tak to je sila..
Maly podstupil vysetrenie u psychologa, k nicomu to neviedlo.. Ale neviem, ci sa da u takeho maleho dietata na 100% povedat, ze nie je autista.. Ale pevne verim, ze to nebude tento pripad.