jeejee
22.12.05,13:42
Ahojte poraďáci,
začínam s podvojným účtovaním a nie som si istá ako správne zaúčtovať doklad z ERP - parkovné vystavenené s DPH. Môže si to spoločnosť s.r.o. dať do nákladov (512) a uplatniť DPH alebo musím tento blok priložiť k cestovnému príkazu konateľa (ten nie je zamestnancom spoločnosti a vystavuje si cestovné príkazy - robí služobné cesty na súkromnom aute). Ako mám správne postupovať?
Ďakujem;)
andrej_rv
22.12.05,14:09
Ahojte poraďáci,
začínam s podvojným účtovaním a nie som si istá ako správne zaúčtovať doklad z ERP - parkovné vystavenené s DPH. Môže si to spoločnosť s.r.o. dať do nákladov (512) a uplatniť DPH alebo musím tento blok priložiť k cestovnému príkazu konateľa (ten nie je zamestnancom spoločnosti a vystavuje si cestovné príkazy - robí služobné cesty na súkromnom aute). Ako mám správne postupovať?
Ďakujem;)Ak ide o pracovné cesty súkromným autom, ja by som to dal na 512 ako súčasť vyúčtovania nákladov súvisiacich s pracovnou cestou v sume vrátane dph (bez odpočítania dph).
Marianna01
22.12.05,18:19
DPH z parkovného si môžeš uplatniť, ak máš auto v majetku firmy. Zaúčtuj to na 518,343/211. Ešte doporučujem skontrolovať správnosť dokladu z hľadiska DPH - či má všetky náležitosti. Parkovné spoločnosti s obľubou neuvádzajú IČ DPH, alebo základ DPH, nevyčíslia DPH a pod. Takže na parkovné doklady pozor.:)
Jana Acsová
23.12.05,07:17
DPH z parkovného si môžeš uplatniť, ak máš auto v majetku firmy.
Otázka zadávateľa sa týka súkromného vozidla konateľa spoločnosti.
jeejee
23.12.05,08:00
Ďakujem, takže ak konateľ spoločnosti používa súkromné auto, pri doklade o zaplatení parkovného nie je možné odpočítať DPH a nie je ani nákladom spoločnosti. Pochopila som to správne?
andrej_rv
23.12.05,08:11
Ďakujem, takže ak konateľ spoločnosti používa súkromné auto, pri doklade o zaplatení parkovného nie je možné odpočítať DPH a nie je ani nákladom spoločnosti. Pochopila som to správne? DPH nie, náklad áno, ale len ako súčasť vyúčtovaných cestovných náhrad.
Jana Acsová
23.12.05,08:22
Ďakujem, takže ak konateľ spoločnosti používa súkromné auto, pri doklade o zaplatení parkovného nie je možné odpočítať DPH a nie je ani nákladom spoločnosti. Pochopila som to správne?Tak ako uvádza Andrej ... A účtovanie na 512. T.j. cestovné náhrady, ktoré konateľovi vzniknú v súvislosti s výkonom jeho funkcie sú daňovo uznané ako náklad spoločnosti. Z cestovných náhrad nie je možné uplatniť DPH. T.j. DPH neuplatniť, daňovo uznaný výdavok to je. .-)
jeejee
23.12.05,08:41
Ďakujem a prajem Vám príjemné sviatky.