vieramaria
13.03.11,19:09
Máme 12 ročnú vnučku , ktorá rada korčuľuje , lyžuje , bicykluje a najnovšie miluje jazdu na koni. Všetko len tak zatiaľ nesystematicky,a my, starí rodičia ,ju chceme podporiť v záľubách . Snažíme sa jej pomôcť pri kúpe výstroja na tieto športy, avšak je to dosť náročné. Uvažovala som či by nestačilo kúpiť iba dve ochranné prilby na všetky menované športy . Neviem však ako to je s funkčnosťou jednotlivých prilieb a či nejde len o imidž .Prosím o radu niekoho kto má o tom nejaké poznatky. Ďakujem!
Chobot
14.03.11,08:58
Máme 12 ročnú vnučku , ktorá rada korčuľuje , lyžuje , bicykluje a najnovšie miluje jazdu na koni. Všetko len tak zatiaľ nesystematicky,a my, starí rodičia ,ju chceme podporiť v záľubách . Snažíme sa jej pomôcť pri kúpe výstroja na tieto športy, avšak je to dosť náročné. Uvažovala som či by nestačilo kúpiť iba dve ochranné prilby na všetky menované športy . Neviem však ako to je s funkčnosťou jednotlivých prilieb a či nejde len o imidž .Prosím o radu niekoho kto má o tom nejaké poznatky. Ďakujem!

Lyžiarska a cyklistická prilba sú diametrálne odlišné. Keby lyžovala v cyklistickej, tak jej odmrznú uši :rolleyes::D ...a keby sa bicyklovala v lyžiarskej, tak by bola na hlave mokrá ako myš. Prilba na bicykel je pre deti do (tušim) 15 rokov povinná, lyžiarska je doporučená, nie je to povinnosť.

Na kone neviem, či vôbec treba. Skús sa jej popýtať, ale myslím že nič sa nestane, ak na kone nebude mať prilbu. Inak tieto sú najdrahšie (ide najmä o imidž). Navzájom sa nedajú kombinovať, myslím, že vnučka by sa prepadla od hanby, keby si na kone dala cyklistickú prilbu.

NA korčuľovanie sa dá použiť aj cyklistická.

Ak jej chceš darovať prilbu na bicykel, utekaj do Lidlu, od dnes majú v ponuke cyklistické prilby aj pre deti, celkom dobré a za dobrú cenu. Lyžiarsku stačí kúpiť na najbližšie Vianoce. Na koňa - pokiaľ sa vozí len rekreačne, tak by som veľmi rozmýšľal, či jej kúpiť.
vieramaria
14.03.11,14:23
Ďakujem za odpoveď. Tak nejako som aj uvažovala o tých dvoch - lyžiarska a cyklistická. Na tie kone treba aj ochranu na chrbticu - takú ,,korytnačku,,. Ináč nie som nadšena tým jazdením , dúfam , že ju to čoskoro prejde a bez úrazu. Rada tancuje, tak nech sa drží toho, na čo má /aj finančne/.
bettylou
16.03.11,18:46
Prilba má aj dátum expirácie - teda dokedy je možné ju použiť, potom treba novú. Málo sa o tom ale vie.
Chobot
17.03.11,08:45
Prilba má aj dátum expirácie - teda dokedy je možné ju použiť, potom treba novú. Málo sa o tom ale vie.

Pokiaľ by nešlo o 20 ročnú prilbu, tak by ma to netrápilo. Tá exiprácia je len finta výrobcov, ako si zabezpečiť odbyt, aby ľudia kúpili novú prilbu, aj keď majú prilbu nepoškodenú.

To skôr dizajn sa stane nemoderným.
bettylou
17.03.11,11:38
asi hej. šak aj trvanliva smotana s ročnou zárukou vydrží skoro dva roky a normálne ju možeš jesť, apropo.. ale neskôr ta aspoň zasmrdne a vieš, že by si ju nemal jesť. Ako to vidíš na prilbe je mi záhadou. Dufam, že nie až vtedy keď sa pri náraze rozsype.