M123
14.03.11,12:39
Ak ano,ako je to z odprac.casom v pripade viacerych dohod?
Tweety
14.03.11,11:41
Ak ano,ako je to z odprac.casom v pripade viacerych dohod?
Dohody sa posudzujú v súvislosti s jedným zamestnávateľom.
veronikasad
14.03.11,11:41
Ak ano,ako je to z odprac.casom v pripade viacerych dohod?
u toho istého zamestnávatela, alebo rôznych zamestnávatelov súčasne ?
terezamaria
14.03.11,11:47
Ak ano,ako je to z odprac.casom v pripade viacerych dohod?

U jedného zamestnávateľa nesmieš prekročiť pracovný čas, ktorý ustanovuje Dohoda.
Dohoda o pracovnej činnosti 10 hodín týždenne, Dohoda o vykonaní práce 350 hodín v kalendárnom roku.

Ale u viacerých zamestnávateľov môžeš mať dohodu s objemom hodín, ako píšem.:)
M123
14.03.11,11:48
Mam na mysli dohody o BPŠ u viacerych zamestnavatelov.
veronikasad
14.03.11,11:49
Mam na mysli dohody o BPŠ u viacerych zamestnavatelov.
môžeš mať súčasne viac DoBPŠ, podmienky dlžky výkonu práce platia pre každého samostatne. Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov môžeš mať podpísané len u jedného z nich.
Tweety
14.03.11,11:49
Mam na mysli dohody o BPŠ u viacerych zamestnavatelov.
Je to tak, ako je uvedené v príspevku vyššie, čas je počítaný u každého zamestnáv. osve. t.j. 10 hodín týždenne u každého.
2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
trisestri
14.03.11,11:50
možeš mat viacero dohod,ale u viacerých zamestnavatelov,čas je u niektorých dohod limitovaný na cca 80 hodín mesačne,ale neviem isto,u každého zamestnavatela je to invidualné
terezamaria
14.03.11,11:59
Dohoda o brigádnickej práci študentov
§ 227
(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta.
(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.
(3) Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.
§ 228
(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode musí byť uvedené: dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.
(2) Dohoda o brigádnickej práci študentov sa uzatvára na určitú dobu, prípadne na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta podľa uvedenej dohody. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len pre prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom bola písomná výpoveď doručená.
Tweety
14.03.11,11:59
možeš mat viacero dohod,ale u viacerých zamestnavatelov,čas je u niektorých dohod limitovaný na cca 80 hodín mesačne,ale neviem isto,u každého zamestnavatela je to invidualné
ÁNo je to tak, ale u každého zamestnáv. je ten limit rovnaký,( záleží len od ich FPČ) ZP platí pre všetkých rovnako.
trisestri
14.03.11,12:03
Toto nemá žiaden právny podklad. Ak môže 10 hod. týždenne, za mesiac je to zhruba 40 hod. za rok max.12x40.

Výchadzam z údajov na dochodách ktoré robia supermarkety z brigadnikmi pri pokladnach v našom meste,pochybujem že by si dovolili porušovat pravný stav,ale áno pri dohode o vykonaní práce je to tak ako bolo horeuvedené,skúsim ešte mrknut na formulacie tých dohod,ktoré robia supermarkety.
ewita888
14.03.11,12:04
prečo píšete o 10 hodinách týždenne? polovica týždenného pracovného času je zväčša predsa 20 hodín..
M123
14.03.11,13:09
Ja viem kolko ma odpracovat študent podla zakona. Mne ide predovsetkym o informaciu, ci praca v rozsahu neprekračujúcom v priemere polovicu určeného tyzdenneho prac.casu sa berie zvlast za kazdeho zamestnavatela alebo ako sucet od vsetkych zamestnavatelov.
(t.j. napr. 20 hodin tyzdenne moze odpracovat u 1 zamestnavatela a 20 hodin u druheho, alebo 20 hodin tyzdenne spolu u oboch)

Dufam, ze moja otazka je jasna.

Dakujem
veronikasad
14.03.11,13:11
Ja viem kolko ma odpracovat študent podla zakona. Mne ide predovsetkym o informaciu, ci praca v rozsahu neprekračujúcom v priemere polovicu určeného tyzdenneho prac.casu sa berie zvlast za kazdeho zamestnavatela alebo ako sucet od vsetkych zamestnavatelov.
(t.j. napr. 20 hodin tyzdenne moze odpracovat u 1 zamestnavatela a 20 hodin u druheho, alebo 20 hodin tyzdenne spolu u oboch)

Dufam, ze moja otazka je jasna.

Dakujem
a tu máš jasnú odpoveď
http://www.porada.sk/1687294-post6.html
Tweety
14.03.11,13:12
Ja viem kolko ma odpracovat študent podla zakona. Mne ide predovsetkym o informaciu, ci praca v rozsahu neprekračujúcom v priemere polovicu určeného tyzdenneho prac.casu sa berie zvlast za kazdeho zamestnavatela alebo ako sucet od vsetkych zamestnavatelov. Zvlášť, veď to už máš vysvetlené, aj v prísp. 2..
(t.j. napr. 20 hodin tyzdenne moze odpracovat u 1 zamestnavatela a 20 hodin u druheho, alebo 20 hodin tyzdenne spolu u oboch)

Dufam, ze moja otazka je jasna.
Dakujem
V texte.