Muca1212
15.03.11,13:48
Milí poraďáci,

prosím Vás o radu, čo sa týka materskej. Idem na materskú teraz 11.4.2011, dohodla som sa však, že budem popri materskej aj pracovať na dohodu o vykonaní práce.
Sú tam teraz nejaké obmedzenia? nemôže mi to zrušiť sociálne dávky?
Moc Vám ďakujem za odpoveď,
:-)
ewita888
15.03.11,12:53
popri poberaní materskej nemožeš pracovať, prídeš o ňu..
Muca1212
15.03.11,13:01
ale vraj od 1.1.2011 sa už môže pracovať popri materskej na dohodu, a nepríde sa o dávky. hmmmm, neviete niekto? všade sa píše raz tak alebo tak, neviem čo si mám vybrať :-(
Tweety
15.03.11,13:12
ale vraj od 1.1.2011 sa už môže pracovať popri materskej na dohodu, a nepríde sa o dávky. hmmmm, neviete niekto? všade sa píše raz tak alebo tak, neviem čo si mám vybrať :-(
Popri materskej určite nie, ale popri rodičovskej už áno, a v tom je ten podstatný rozdiel. PS: vraj sa môže..:confused: Nič nie je vraj, je len príslušný zákon a podľa neho je to možné, alebo nie.
ewita888
15.03.11,13:16
ale vraj od 1.1.2011 sa už môže pracovať popri materskej na dohodu, a nepríde sa o dávky. hmmmm, neviete niekto? všade sa píše raz tak alebo tak, neviem čo si mám vybrať :-(
rada by som vedela, kde sa také píše :) može sa pracovať iba pri poberaní rodičovského príspevku..
Muca1212
16.03.11,07:29
a v ktorom zákone to je? ja neviem kde to mám nájsť.
martina0203
16.03.11,07:36
No tak toto by aj mňa zaujímalo, pretože som na materskej a dávky dostávam,aj keď som zamestnaná na dohodu... Na sociálke chceli od muža nejaké prehlásenie, že som zamestnaná na dohodu a potom povedala, že netreba, tak ako to je????????????
Muca1212
16.03.11,08:02
Tak potom nechápem už teraz vôbec, to by ti asi stopli dávky, keby to nebolo možné nie? bože to je hrozné sa v tomto vyznať....pomoooooc
martina0203
16.03.11,08:09
Re: Materská a rodičovská dovolenka
Citát:
Pôvodca textu príspevku: martina0203 Pozri príspevok
Dobrý deň, tiež by som potrebovala malú radu. Dňa 03.01.2010 idem na materskú dovolenku. Pracujem ako učiteľka a zároveň pracujem na jednej firme - na dohodu. Zamestnávateľovi - škole som odovzdala papier, ktorý účtovníčka skontrolovala a odkázala mi, že to pošle na sociálnu poisťovňu. Ja nemusím teraz už nič vybavovať, alebo ako to je? Keďže nastali nejaké zmeny od nového roku, môžem pracovať v tej druhej firme na dohodu, alebo to mám zrušiť? Ďakujem.


Na materskú ideš asi 3.1.2011.
Čo sa týka nástupu na materskú, keď si odovzdala tlačivo o oznámení nástupu na materskú účtovníčke, tak v tomto ohľade nemusíš Ty nič robiť.
A podľa nových zákonov, na dohodu môžeš robiť ďalej.
Ak sa mýlim, tak ma dúfam niekto opraví - doplní, čo sa týka súbehu MD a dohody, lebo ako som pozerala, všade sa píše o rodičovskej dovolenke.


Toto som písala ja predtým, než som šla na materskú dovolenku.
Tiež si myslím, že by mi dávky stiahli, ale dúfam, že mi ich nestiahnu po 6 mesiacoch...
Muca1212
16.03.11,08:17
No tak som zavolala do sociálnej poistovňe a povedali mi, že od 1.1.2011 je možné aby matka pracovala na dohodu a nesiahnu na dávky, ale po tých 6 mesiacoch už vypláca dávky úrad práce a vraj sa mám potom informovať na úrade práce, ako to funguje u nich. takže asi tak.
martina0203
16.03.11,08:34
Najlepšie riešenie...
Kanwa
16.03.11,10:29
Ahojte
ja by som si to tiez velmi rada ujasnila - som zamestnana a planujem nastupit na matersku. mam vsak take zamestnanie, ktore mozem vykonavat aj z domu a to v case, ktory mi vyhovuje, takze v praci v urcitom rozsahu budem pokracovat. nerada by som vsak prisla o "materske", na ktore mi vznikne narok.
- mozem teda pracovat popri poberani nemocenskej davky "materske" pre povodneho zamestnavatela pocas naroku na materske napr. na dohodu? a potom sa vratit do pracovneho pomeru a poberat socialnu davku "rodicovsky prispevok"?
vopred vdaka za radu.
ewita888
16.03.11,12:06
počas poberania materskej nie je možné pracovať, ani na dohodu.. ale je možné, že žena nepoberá materskú /nevznikol jej nárok/, ale poberá rodičovský príspevok a vtedy može pracovať..
Kanwa
16.03.11,14:35
vdaka za odpoved.
a este jednu vec by som sa chcela opytat na iny pripad z mojho okolia - pokial je zena v pracovnom pomere na dobu urcitu jeden rok a v priebehu tohto roka nastupi na matersku, tak potom nema ziadnu ochranu a pracovny pomer sa jej pocas materskej skonci uplynutim toho roka?
to sa teda netyka prace na dohodu, ale ak viete...
dakujem.
ewita888
16.03.11,14:58
pokial je zmluva na dobu určitú, končí sa uplynutím tejto doby..