cito
15.03.11,15:12
Ahojte poradaci,

prebral som PU a teraz som zistil, ze firma este v roku 2008 kupila pozemok, no tento pozemok nebol zaradeny do majetku firmy. V rokoch 2009,2010 mala tato f. naklady na tento pozemok (projekty -voda , plyn atd.) Ako mam zaradit tento pozemok ? Musim dat celu cenu pozemku do vynosov?

Dakujem
Tweety
15.03.11,14:27
Ahojte poradaci,

prebral som PU a teraz som zistil, ze firma este v roku 2008 kupila pozemok, no tento pozemok nebol zaradeny do majetku firmy. V rokoch 2009,2010 mala tato f. naklady na tento pozemok (projekty -voda , plyn atd.) Ako mam zaradit tento pozemok ? Musim dat celu cenu pozemku do vynosov?

Dakujem
Prečo do výnosov? Ak bolo účtované jeho obstaranie, potom zaradenie 031/042.
cito
15.03.11,14:56
Ved prave ze nebolo uctovane ani obstaranie, proste vobec nic. Uctovane boli az prve naklady na pozemok v roku 2009.
(neviem ako sa toto mohlo stat)
Tweety
15.03.11,15:21
Ved prave ze nebolo uctovane ani obstaranie, proste vobec nic. Uctovane boli az prve naklady na pozemok v roku 2009.
(neviem ako sa toto mohlo stat)
A kam boli účtované, ak nie na jeho obstaranie?
xiastro
15.03.11,15:32
Ahojte poradaci,

prebral som PU a teraz som zistil, ze firma este v roku 2008 kupila pozemok, no tento pozemok nebol zaradeny do majetku firmy. V rokoch 2009,2010 mala tato f. naklady na tento pozemok (projekty -voda , plyn atd.) Ako mam zaradit tento pozemok ? Musim dat celu cenu pozemku do vynosov?

Dakujem

pozemok sa zaradi v reprodukcnej obstaravacej cene uctovnym zapisom 031/648. podla mojho nazoru by sa mohlo uplatnit ustanovenie ZDP, ze prijem suvisiaci s vydavkom, ktory nebol uznany za danovy naklad, o ktorom bola povinnost uctovat, sa nezahrna do zakladu dane. zdanitelny prijem to bude az pri predaji predmetneho pozemku.
cito
15.03.11,18:08
A kam boli účtované, ak nie na jeho obstaranie?

Neporozumeli sme si, tak este raz to skusim vysvetlit:

Podla toho co viem, firma (jeden majitel a zaroven konatel) vlozil do f. peniaze, za ktore sa v roku 2008 kupil pozemok cca. 45 000 € no a tento ukon nebol zuctovany. Potom firma rok stala a v roku 2009 bolo rozhodnute, ze na pozemku sa vybuduje stavba(vyrobna hala). Tak sa zacalo s projektami, roznymi posudkami atd. a tieto naklady uz boli uctovane rovno do nakladov, ako aj dan z nehnutelnosti z toho pozemku (lenze ten pozemok nebol v majetku firmi).
Viem ze je to nepochopitelne, ale je to proste tak. Ten konatel ma z uctovnictva hokej a neviem, ci mu to ten uctovnik urobil naschval, alebo bol "tiez" odbornik.
Ja potrebujem pozemok zaradit v roku 2010, tak aby neisla ta cela cena do vynosov 6.., ak je to mozne. Podla mojich informacii, ak zistis pri inventure nezaradeny majetok tak sa ma zdanit. No neviem, ci mam dobru informaciu a zdanit 45 000€ je dost velka suma. Alebo mam urobit nanovo uctovnictvo od roku 2008 !? :mee:
xiastro
15.03.11,18:29
moja odpoved bola dost jasna, prijem sa nezahrnie do zakladu dane, nakolko nebolo o pozemku uctovane ...
cito
16.03.11,06:45
moja odpoved bola dost jasna, prijem sa nezahrnie do zakladu dane, nakolko nebolo o pozemku uctovane ...

Ospravedlnujem sa, prehliadol som Vas prispevok. ZDP je zakon o dani z prijmu ?
xiastro
16.03.11,07:18
ano
cito
16.03.11,07:28
ano

Uz som to nasiel.

Cize zhrnutie:
1. vklad(pozicka firme) konatela do firmy uz nezuctujem
2. pozemok zaradim zapisom 031/648
3. v danovom priznani sumu pozemku dam ako odpocitatelnu polozku

Je to tak spravne?
Dakujem
xiastro
16.03.11,08:29
Uz som to nasiel.

Cize zhrnutie:
1. vklad(pozicka firme) konatela do firmy uz nezuctujem - ano
2. pozemok zaradim zapisom 031/648 - ano
3. v danovom priznani sumu pozemku dam ako odpocitatelnu polozku - r.290 DP

Je to tak spravne?
Dakujem

odpoved doplnena v povodnej otazke
cito
16.03.11,09:18
odpoved doplnena v povodnej otazke


DAKUJEM