brop
15.03.11,20:53
Chystam sa betonovat vence a zaliat keramicky strop, a nevie co sa viac oplati zamiesat si beton sam alebo objednat domiesavac aj s putzmaistrom aky je medzi tym cenovy rozdiel, vie niekto poradit.
Dakujem.
Flinstone
15.03.11,19:57
možno by si mal aj položiť otázku: chcem to mať za chvíľu, alebo muklovať pri miešačke dva týždne
buchač
15.03.11,20:08
Chystam sa betonovat vence a zaliat keramicky strop, a nevie co sa viac oplati zamiesat si beton sam alebo objednat domiesavac aj s putzmaistrom aky je medzi tym cenovy rozdiel, vie niekto poradit.
Dakujem.

Fakt nechápem ..........google nič nevraví ?????...trošku sa tam aj pozrieť ...:confused:

Približný počet výsledkov: 75 400 (0,10 sekúnd)

http://ikoz.sk/sk/main/beton/cenniky/
yyakuzaa
15.03.11,20:42
Fakt nechápem ..........google nič nevraví ?????...trošku sa tam aj pozrieť ...:confused:


http://ikoz.sk/sk/main/beton/cenniky/

no ked by sme vsetci googlovali, tak mozu poradu rovno zrusit a keby zas zrusili poradu a aj ine podobne stranky/fora, tak na googli skoro nic nenajdeme. Od toho to tu je aby sa ludia pytali a dostavali odpovede... (ja ale odpoved neviem :D)
buchač
15.03.11,20:57
no ked by sme vsetci googlovali, tak mozu poradu rovno zrusit a keby zas zrusili poradu a aj ine podobne stranky/fora, tak na googli skoro nic nenajdeme. Od toho to tu je aby sa ludia pytali a dostavali odpovede... (ja ale odpoved neviem :D)
mimotemy

...toto ale nemyslíš vážne ????.....či .....???

Ja odpoveď tiež som nevedel ...vygooglil som ...;)...takže teraz ako ???
220870
16.03.11,04:43
domiechavač a putzmajster,prípadne lacnejšia je kombinácia domiechavač + žeriav s košom.Putzmajster 200-300€.+ 2 pomocníci + 3 murári,a 120m2 deky urobíte za 6 hod.
Ručne 10-15 pmocníkov 3 murar cca 12-14 hod.Ak máte výťah alebo je deka v úrovni terénu tak o niečo rýchlejšie.
TomasHC
16.03.11,05:49
Co sa oplati viac? No predsa miesat rucne. Ale ziskas beton nerovnomernej kvality, bude to trvat dlhsie, narobite sa ako debili. Rucne miesat beton by som robil jedine na patky pod terasu, obrubniky a podobne...
radEg
16.03.11,06:06
Ja som robil deku len 5cm na ytong strop 120m2 a použil som domiešavač a žeriav celkovo 4 ľudia cca 4 hodinky. Žeriav stal 25 EUR/hod.

Putzmajster sa dá objednať za 75 EUR/hod a určite by za hodinu nemal čo robiť. Jeden domiešavač bez problémov putzmajster vyloží za 15min. Nabudúce by som už volal putzmajster.

Pri vencoch som bol múdrejší. Objednal som putzmajster taký čo je aj domiešavač zároveň, čiže dovoz betónu aj pumpy bol v jednej cene + 2 pomocníci. A od príchodu cez rozloženie pumpy, vykládky až po podpis dodacieho listu to celé trvalo 16min.

Ručne by som to nerobil jednak kvôli tej nadmernej práci ktorá nemá veľké finančné opodstatnenie, kvôli tomu že je potrebné veľa ľudí a tých musí človek nakŕmiť, zaplatiť, prípadne sa inak odvďačiť ale hlavne spraviť tak kvalitný betón tak dobre premiešaný a položiť ho dostatočne rýchlo aby zrel rovnomerne je v podstate "nemožné".
mendo933
16.03.11,07:22
U mna to bolo takto:

14:00 prichod putzmejstra aj s 5m3 betonu , samozrejme dorazili aj dalsie 2 domiesavace= dopravny kolaps pred stavbou
14:20 pumpa rozlozena a uz tlaci
14:35 prvy domiesavac odchadza, druhy nacuvava. Pokial zacne pumpa znova tlacit, prvych 5m3 zvybrovanych a aj zarovnanych
14:55 dalsich 5m3 hore a caka sa na zvysnych 2,5m3
15min pauza na pivo v tieni
15:15 zvysnych 2.5m3 hore
15:25 fajront 17,5m3 tam kde ma byt
15:45 uz som cistil cestu od blata
16:45 1x poliata deka
18:00 2x poliata deka
20:00 uz behal po deke ,roztahoval geotextilie a polieval
deka 85m2 , jeden murar stahoval, druhy behal s hadicou, ja som behal s vibratorom a svokor pomahal rozhrnat.

Kazde betonovanie bola najlahsia a najrychlejsia vec na stavbe. Cenovo by ma rucne vyslo drahsie a nehopvoriac o tom ze taky beton doma nenamiesas. V urcitych pripadoch nijej mozne betonovat domiesavacmi - vzdialenost od betonarky, pristup na pozemok atd.
Treba si zsitit ceny v betonarkach , da sa aj bez papiera. Chytit pero kalkulacku a ratat
fetya
16.03.11,18:02
dolfort
21.03.11,09:31
Keď sme batónovali podkladový betón na podlahu v dome (4 m3) tak som poriešil raketu. Za hodinu bolo vybavené. Myslím že to stálo cca 400 €.
Ak už aj nie pre peniaze, tak pre úsporu času sa oplatí objednať mechanizáciu.