kaspa
15.03.11,23:52
Zdravím,
potrebujem poradiť ako vystaviť faktúru za predaj domény cez tretiu firmu (SEDO). Doménu som predal v decembri 2010 a Sedo sa teraz ozval, že koncový zákazník potrebuje faktúru. Platba išla od zákazníka do Sedo, Sedo si potom odpočítalo províziu a zvyšok poslali na môj účet. Chcú, aby som faktúru vystavil na celkovú sumu priamo na koncového zákazníka, pričom som celú sumu nedostal a to čo som dostal prišlo od sedo.com. Pritom ide o obchod v rámci EU (mimo jeden štát) a súhrnný výkaz DPH za december som už dávno odovzdal (to je vlastne ďalší problém)

Viete mi niekto prosím poradiť? Za konzultáciu a vyriešenie som ochotný aj zaplatiť.

Mám niečo ako kúpno predajnú zmluvu medzi mnou a koncovým zákazníkom a potom faktúru od Sedo na províziu čo si nechali...
kaspa
15.03.11,22:54
Ešte som zabudol napísať, že som SZČO, neplatca DPH, ale som registrovaný k DPH na poskytovanie služieb do členských štátov EU, t.j. podávam súhrnné výkazy DPH.
kaspa
17.03.11,21:50
nikto nepomôže?
xiastro
18.03.11,10:21
Zdravím,
potrebujem poradiť ako vystaviť faktúru za predaj domény cez tretiu firmu (SEDO). Doménu som predal v decembri 2010 a Sedo sa teraz ozval, že koncový zákazník potrebuje faktúru. Platba išla od zákazníka do Sedo, Sedo si potom odpočítalo províziu a zvyšok poslali na môj účet. Chcú, aby som faktúru vystavil na celkovú sumu priamo na koncového zákazníka, pričom som celú sumu nedostal a to čo som dostal prišlo od sedo.com.
Mám niečo ako kúpno predajnú zmluvu medzi mnou a koncovým zákazníkom a potom faktúru od Sedo na províziu čo si nechali...

na zaklade uvedenych skutocnosti by sa mala faktura vystavit v zmysle kupno-predajnej zmluvy, ak v nej nestoji nieco ine, priamo na koncoveho odberatela v zmluvne dohodnutej vyske, nakolko SEDO tu vystupuje ako sprostredkovatel a nie ako prostrednik a vystavil fakturu na proviziu. v tomto pripade sa za den dodania sluzby povazuje den, kedy bola obdrzana platba alebo kedy doslo k prevodu domeny, zaroven sa prihliada na to, co nastalo skor. v pripade, ze odberatel - zdanitelna osoba nie je z EU, povinnost podat suhrnny vykaz nevznika.
kaspa
20.03.11,22:27
Takže vystavím faktúru na plnú sumu na koncového odberateľa s dátumom dodania služby kedy došlo k prevode domény (pretože najprv koncový odberateľ poslal peniaze SEDu, potom došlo k prevode domény a potom SEDO poslalo peniaze mne).

Čo mám ale napísať do faktúry ako formu úhrady, keď od koncového zákazníka som aj tak nič nedostal? Predpokladám, že do dani z príjmu mám zahrnúť len sumu čo mi skutočne prišla, ale do súhrnného výkazu DPH celkovú sumu (odberateľ je z EU)? Nemusím evidovať pohľadávku, alebo to vyplýva z kúpno-predajnej zmluvy? Vystupuje v tomto prípade predaj domény ako predaj tovaru?

Ďakujem za pomoc
xiastro
25.03.11,17:57
Takže vystavím faktúru na plnú sumu na koncového odberateľa s dátumom dodania služby kedy došlo k prevode domény... s datumom dodania, co nastalo skor, ci prevod domeny alebo platba

Čo mám ale napísať do faktúry ako formu úhrady, keď od koncového zákazníka som aj tak nič nedostal? Predpokladám, že do dani z príjmu mám zahrnúť len sumu čo mi skutočne prišla, ale do súhrnného výkazu DPH celkovú sumu (odberateľ je z EU)? Nemusím evidovať pohľadávku, alebo to vyplýva z kúpno-predajnej zmluvy? Vystupuje v tomto prípade predaj domény ako predaj tovaru?


odpoved doplnena v 1. otazke.
do faktury sa uvedie text dohodnuty v zmluve, bud prevod domeny alebo fakturacia s odvolanim sa na zmluvu a v zmluvne dohodnutej vyske.
do dane z prijmu sa zahrnie len suma, co bola uhradena, ak sa uctuje v JU. samozrejme, do SV sa uvedie suma podla faktury.
nebude sa evidovat ziadna pohladavka, nakolko pojde o vzajomny zapocet so zavazkom - fa od firmy SEDO
predaj domeny sa povazuje za sluzbu.