anna.baranova
16.03.11,08:21
Dobrý deň,
mala by som jednu prosbičku o vysvetlenie krátenia dovolenky z titulu PN. Vysvetlím problém. PN vznikla v roku 2010 v mesiaci september/27/, pokračuje ďalej do roku 2011 a stále trvá. Zostatok nevyčerpanej dovolenky z roku 2010 je v počte 10 dní. Kedže PN stále trvá, ide mi o to, či aj v tomto prípade je možné krátiť nevyčerpanú dovolenku z roku 2010 z titulu PN, ktorá je už viac ako 100 dní.
Ďakujem za odpoveď. anna.baranova
J+K
16.03.11,08:41
Krátenie podľa mňa za rok 2010 nebude, v tom roku pre PN nezameškala 100 dní.

Pre tento rok jej ešte nárok na novú dovolenku nevznikol, takže tam krátenie neriešime. No a zostatok dovolenky z roku 2010 sa už tiež meniť nebude, mal by byť nekrátený.
veronikasad
16.03.11,08:43
Dobrý deň,
mala by som jednu prosbičku o vysvetlenie krátenia dovolenky z titulu PN. Vysvetlím problém. PN vznikla v roku 2010 v mesiaci september/27/, pokračuje ďalej do roku 2011 a stále trvá. Zostatok nevyčerpanej dovolenky z roku 2010 je v počte 10 dní. Kedže PN stále trvá, ide mi o to, či aj v tomto prípade je možné krátiť nevyčerpanú dovolenku z roku 2010 z titulu PN, ktorá je už viac ako 100 dní.
Ďakujem za odpoveď. anna.baranova
Každý rok posudzuješ samostatne. Ak zamestnanec nemal v roku 2010 inú PN-ku, táto netrvala 100 prac. dní. Dovolenku mu nekrátiš.

Nárok na dovolenku v roku 2011 mu zatial vôbec nevznikol - nemáš čo krátiť.
VERONIKA6
16.03.11,08:45
Krátenie podľa mňa za rok 2010 nebude, v tom roku pre PN nezameškala 100 dní.

Pre tento rok jej ešte nárok na novú dovolenku nevznikol, takže tam krátenie neriešime. No a zostatok dovolenky z roku 2010 sa už tiež meniť nebude, mal by byť nekrátený.
Iba doplním, dovolenka sa kráti za pracovné dni, nie kalendárne. Za rok 2010 sa dovolenka nekráti, tak ako je uvedené v predcházajúcom príspevku.
jana32
17.03.11,10:10
Dobrý deň, chcem sa opýtať môže byť z titulu PN, ktorá trvala 10 dní krátená dovolenka? Môže mať firma niečo podobné zakotvené v koelktívnej zmluve? Krátenie príplatkov, to viem, ale krátenie takej dovolenky kvôli takej krátkej PN?
nesca
17.03.11,10:16
Dobrý deň, chcem sa opýtať môže byť z titulu PN, ktorá trvala 10 dní krátená dovolenka? Môže mať firma niečo podobné zakotvené v koelktívnej zmluve? Krátenie príplatkov, to viem, ale krátenie takej dovolenky kvôli takej krátkej PN?
Nie so expert na kolektívnu zmluvu, ale pochybujem,že môže ísť proti ZP.
drobeceva
17.03.11,10:18
Dobrý deň, chcem sa opýtať môže byť z titulu PN, ktorá trvala 10 dní krátená dovolenka? Môže mať firma niečo podobné zakotvené v koelktívnej zmluve? Krátenie príplatkov, to viem, ale krátenie takej dovolenky kvôli takej krátkej PN?
Nie-to je čo zase za špekuláciu?
To už žeby ani z-c nemal nárok na PN-ku? Veď už teraz mnoho ľudí čerpá namiesto PN-ky dovolenku
jana32
17.03.11,10:59
Ďakujem, manželovi povedali v práci, že u nich je to tak a odvolali sa na kolektívnu zmluvu. Ale veď v KZ sa majú upraviť lepšie podmienky nie horšie! A v zákonníku práce som nič nenašla
drobeceva
17.03.11,11:06
Ďakujem, manželovi povedali v práci, že u nich je to tak a odvolali sa na kolektívnu zmluvu. Ale veď v KZ sa majú upraviť lepšie podmienky nie horšie! A v zákonníku práce som nič nenašla
v KZ môžu dohodnúť niečo nad rámec ZP - nie, ubrať to, čo je tam zakotvené. Pozri par. 109 ZP - krátenie dovolenky.
Manžel nech sa nedá zastrašiť