Danielam
16.03.11,09:05
Ahojte,
prosím Vás vie mi niekto poradiť ako mám postupovať v takomto prípade? Zamestnancovi na dohodu o pracovnej činnosti som vyplatila viac ako som mala za január 2011. Prišla som na to neskoro ked už som mala výkaz do sociálnej poisťovne odoslaný aj uhradený aj daň na DU zaplatenú. Ona mi síce na základe príjmového dokladu peniaze vrátila do po pokladne ako neoprávnene vyplatenú mzdu. Ale neviem ako dalej účtovne???Vyplatnú pásku ma na tu väčšiu sumu a za január jej nemožem urobiť dve (myslím aj tu správnu). Tak toto sa i stalo prvý krát a som úplne bezradná.Vďaka za každú radu....
J+K
16.03.11,08:38
Kto nič nerobí, ten nič pokazí :)

Ja by som asi mala snahu prerobiť mzdy, vrátiť sa do februára, opraviť mzdu dohodárke. Mala by potom byť jej mzda zhodná s tou, ktorá jej zostala po vrátení neoprávnene vyplatenej časti. Výkaz na sociálnu poisťovňu by som urobila teraz ako opravný za február, odvod síce už bol uhradený vyšší, ale tú naviac zaplatenú časť by som si budúci mesiac odrátala z úhrady za marec... to si takto dokážeme vysporiadať.

Podobne by som riešila odvod daňovému úradu, tiež až pri najbližšej úhrade. Tam výkaz ešte len budeme robiť, štvrťročný prehľad o dani, kde nám mzdy a odvod dane natiahne správne, len úhrady budú popresúvané. Ale to by problém byť nemal, bolo zaplatené skôr :)
veronikasad
16.03.11,08:41
Ahojte,
prosím Vás vie mi niekto poradiť ako mám postupovať v takomto prípade? Zamestnancovi na dohodu o pracovnej činnosti som vyplatila viac ako som mala za január 2011. Prišla som na to neskoro ked už som mala výkaz do sociálnej poisťovne odoslaný aj uhradený aj daň na DU zaplatenú. Ona mi síce na základe príjmového dokladu peniaze vrátila do po pokladne ako neoprávnene vyplatenú mzdu. Ale neviem ako dalej účtovne???Vyplatnú pásku ma na tu väčšiu sumu a za január jej nemožem urobiť dve (myslím aj tu správnu). Tak toto sa i stalo prvý krát a som úplne bezradná.Vďaka za každú radu....
Ide o uchádzača o zamestnanie ? Odovzdal potvrdenie o príjme na UP ?
J+K
16.03.11,08:44
Pomýlila som mesiace, takže treba prerobiť január , ak je možnosť vrátiť sa v programe :)
drobeceva
16.03.11,08:52
Ide o uchádzača o zamestnanie ? Odovzdal potvrdenie o príjme na UP ?
Danielam - správne otázky od veronikysad.
Ak je v evidencii ÚP - mesačne dokladá výšku vyplatenej odmeny. Ak prekročí 136 € - je to na vyradenie. Tak pozor na to - ja by som mzdu prerobila.
veronikasad
16.03.11,08:54
Evka, ak ten "omyl" súvisí s vyradením - prerobenie výplaty nepomôže. UP dávajú niekedy podnet na Inšpekciu práce - a to je iný "kolotoč".
Danielam
16.03.11,18:07
Danielam - správne otázky od veronikysad.
Ak je v evidencii ÚP - mesačne dokladá výšku vyplatenej odmeny. Ak prekročí 136 € - je to na vyradenie. Tak pozor na to - ja by som mzdu prerobila.

Ďakujem za odpoved.Ano ja to chcem opraviť tak aby ju nevyradili z úradu práce.Takže ak som to správne pochopila tak by som si mala založiť tu "zlú" vyplatnú pásku a ppríjmový o vrátení peňazí...potom jej vystornovať mdzu a urobiť správnu mzdu aká má byť, urobiť opravný výkaz za január a odoslať za sociálnu poisťovňu a potom ten rozdiel odrátať a o to menej zaplatiť vo februári a takisto na daňový za február zaplatiť menej.Len s tou výplatnou páskou mi to nesedí nejako....zlú pásku len založím zmažem mzdu a urobím novú správnu???a na základe toho všetky opravy...
mirkoooo
03.06.11,07:29
Dobrý deň,
neviem, či správne vsúvam tento príspevok tu, ale potrebovala by som poradiť ohľadne výplaty. Výplatu dohodárovi som vypočítala správne a aj zaúčtovala:
HM napr. 300e 521/331 daň: 0,64e 331/342, ale omylom som zamestnancovi vyplatila na účet nie 299,36 ale 299,6 - teda bankový výpis som zaúčtovala 331/221 na sumu 299,6 ale vyselo mi tam smiešnych 0,24e. Zamestnanec mi to vrátil do pokladne, teda a aby sa mi vyrovnala 331 tak som dala 211/331 ale akosi logicky mi to nedáva zmysel. Lebo pokladňa sa dvihla o 0,24e ale 331 na strane D by znamenalo, že mi vzniká záväzok voči zamestnancovi ale to nie je pravda.

Mala som tam zaúčtovať najprv nejakú pohľadávku voči zamestnancovi 335 /331 a potom 211/335? Prosím poraďte
Tweety
03.06.11,10:28
Dobrý deň,
neviem, či správne vsúvam tento príspevok tu, ale potrebovala by som poradiť ohľadne výplaty. Výplatu dohodárovi som vypočítala správne a aj zaúčtovala:
HM napr. 300e 521/331 daň: 0,64e 331/342, ale omylom som zamestnancovi vyplatila na účet nie 299,36 ale 299,6 - teda bankový výpis som zaúčtovala 331/221 na sumu 299,6 ale vyselo mi tam smiešnych 0,24e. Zamestnanec mi to vrátil do pokladne, teda a aby sa mi vyrovnala 331 tak som dala 211/331 ale akosi logicky mi to nedáva zmysel. Lebo pokladňa sa dvihla o 0,24e ale 331 na strane D by znamenalo, že mi vzniká záväzok voči zamestnancovi ale to nie je pravda.

Mala som tam zaúčtovať najprv nejakú pohľadávku voči zamestnancovi 335 /331 a potom 211/335? Prosím poraďte
Máš to dobre nešpekuluj , tým, že ti peniaze vrátil, jeho záv., bol vyrovnaný. Mal dostať 299,36, dostal 299,60 a nakoniec po vrátení 0,24 aj tú sumu dostal .
Mirica-LV
09.08.11,06:50
Prosím o radu v nasledovnej záležitosti:
v júli som zistila, že v 200911 bola vyplatená mzda zamestnancovi (vystúpil 200910) bez právneho dôvodu. Na moju žiadosť zamestnanec mzdu vrátil, na SP som poslala žiadosť o vrátenie poistného zaplateného bez právneho dôvodu, na ZP išli opravné výkazy. Čo ale s daňou? Poslala som žiadosť o vrátenie tejto dane, ale z Dú mi volala pani že na základe predložených výkazov im nevznikol žiadny preplatok, že nemajú čo vrátiť. Ktoré výkazy mám opraviť aby tam ten preplatok vznikol?
veronikasad
09.08.11,06:51
Prosím o radu v nasledovnej záležitosti:
v júli som zistila, že v 200911 bola vyplatená mzda zamestnancovi (vystúpil 200910) bez právneho dôvodu. Na moju žiadosť zamestnanec mzdu vrátil, na SP som poslala žiadosť o vrátenie poistného zaplateného bez právneho dôvodu, na ZP išli opravné výkazy. Čo ale s daňou? Poslala som žiadosť o vrátenie tejto dane, ale z Dú mi volala pani že na základe predložených výkazov im nevznikol žiadny preplatok, že nemajú čo vrátiť. Ktoré výkazy mám opraviť aby tam ten preplatok vznikol?
prehlad za IV.Q.201009 + Ročné Hlásenie
Mirica-LV
09.08.11,06:57
prečo za 2010? toto sa stalo v 2009
veronikasad
09.08.11,06:57
opravujem, zle som prečítala rok
Mirica-LV
09.08.11,07:00
čiže za IV. q. v novembri 2009 mám ponížiť zrazené preddavky na daň