lucia593
16.03.11,15:49
dobry den...moj syn ma nadmerne ochlpenie na rukach,hrudi,chrbte takmer vsade a ma s toho dost velke komplexy, vraj sa mu deti v skole smeju..a ja neviem ako mu mam pomoct..co myslite?..som uz zufala :( ...za vsetky rady vam dakujem..
lujza.j
16.03.11,15:00
koľko má rokov?
lucia593
16.03.11,15:13
13
firefox4free
16.03.11,15:18
Odporúčam ani nečakať a ísť rovno k obvodnému lekárovi po odporúčanie k dermatológovi. Alebo ešte lepšie ísť do nejakej privátnej ambulancie. Síce sa tam väčšinou hradí všetko, ale prístup je ďaleko lepší, aspoň ja mám také skúsenosti. Držím palce, aby mu čím skôr pomohli.
Bionda
16.03.11,15:28
...nadmerné ochlpenie súvisí s hormónmi a to v 13 rokoch nič nezvyčajné.... je to chlapec a pochybujem, že bude chcieť ich odstraňovať .... Môžete navštíviť dorastového lekára - ak máte pochybnosti o tom, či je to normálne- navrhne nejaké vyšetrenie u endokrinologa - urobí vyšetrenie hormonov.
Ak je všetko v norme- vhodné je porozprávať sa , ak má problémy hlbšieho charakteru- návšetvu psychologa a jasné- láska rodiny......
A ako to je v rodine , kto má tiež takto nadmerné ochlpenie- môže to byť geneticky dané?
mato3374
18.03.11,09:22
v kazdom pripade nemusi to hned byt problem - u niekoho tieto javy nastupuju v 13 (akcelerovaný vývoj) u niekoho v 17 (retardovany vyvoj) - v tomto pripade retardacia ako spomalenie puberty... aby lekárka vylúčila hormonálnu chybu mala by vás doporučiť na vyšetrenia - pravdepodobne prvá bude endokrinológia ako bolo spomínané..
Držím palce
willma
18.03.11,10:31
Odporúčam ani nečakať a ísť rovno k obvodnému lekárovi po odporúčanie k dermatológovi. Alebo ešte lepšie ísť do nejakej privátnej ambulancie. Síce sa tam väčšinou hradí všetko, ale prístup je ďaleko lepší, aspoň ja mám také skúsenosti. Držím palce, aby mu čím skôr pomohli. Dermatológ s tým nespraví nič, ako už napísali poraďáci predo mnou toto je v kompetencii endokrinológa - resp. je to len dieťa vo vývoji s nastúpenou pubertou a všetkými sprievodnými javmi.:)