roderio
16.03.11,17:28
Mám otázočku, ak má niekto živnosť a popri tom ešte pracuje, ale v podnikaní nemá žiadny príjem, má nárok na zamestnaneckú prémiu?
a ak áno kde sa do daňového priznania typu B vypisuje a žiada o ňu.
Ďakujem
veronikasad
16.03.11,16:29
Mám otázočku, ak má niekto živnosť a popri tom ešte pracuje, ale v podnikaní nemá žiadny príjem, má nárok na zamestnaneckú prémiu?
a ak áno kde sa do daňového priznania typu B vypisuje a žiada o ňu.
Ďakujem
príjmom rozumieš tržby alebo zisk ?
roderio
16.03.11,17:46
príjmom rozumieš tržby alebo zisk ?
príjmom myslím tržby,nemá zo živnosti príjem ani jedno Euro
veronikasad
16.03.11,17:50
príjmom myslím tržby,nemá zo živnosti príjem ani jedno Euro
Ak budeš vypisovať DP typu B, nemáš nárok na zam. prémiu.

Môžeš však vypísať DP typu A a na DU poslať oznámenie formou listu, že si nevykonával podnikatelskú činnosť. Uvedené neplatí, ak má zo živnosti výdavky a vykázal stratu. Vtedy je povinný podať DP typu B a nárok na ZP nevzniká.
roderio
16.03.11,17:56
Ak budeš vypisovať DP typu B, nemáš nárok na zam. prémiu.

Môžeš však vypísať DP typu A a na DU poslať oznámenie formou listu, že si nevykonával podnikatelskú činnosť. Uvedené neplatí, ak má zo živnosti výdavky a vykázal stratu. Vtedy je povinný podať DP typu B a nárok na ZP nevzniká.
výdavky mám len vyrovnanie mínusového účtu na nulu, takže na ZP nemám podla toho nárok? asi nie?
ewita888
16.03.11,18:32
výdavky mám len vyrovnanie mínusového účtu na nulu, takže na ZP nemám podla toho nárok? asi nie?
vyznačenému nerozumiem
roderio
16.03.11,18:36
vyznačenému nerozumiem
no nezrušil som účet a dostal som sa do mínusu tak potom som ho zrušil to bol jediný výdavok
veronikasad
16.03.11,18:36
žeby vklad podnikatela ?
ewita888
16.03.11,18:39
aha, bankového účtu.. to ale nie je tvoj výdavok.. ja si myslím, že treba dať DP A a podľa výšky príjmu zo zamestnania aj posúdit nárok na ZP
roderio
16.03.11,19:05
aha, bankového účtu.. to ale nie je tvoj výdavok.. ja si myslím, že treba dať DP A a podľa výšky príjmu zo zamestnania aj posúdit nárok na ZP
Ďakujem