barzova
16.03.11,18:50
Ahoj,chcem sa opytat na dan z prijmu PO a celkove uzavierkove operacie. vsetko mam zauctovane skontrlovane zostatky, vytlacene informativne vykazy. som lajik, resp. zaciatocnik..viem mozno to znie..pustam sa do niecoho,o com neviem,ale..
vytlacim si dan z primov Po,ktory mam uz v programe, zauctujem ho a potom vytlacim suvahu a vykaz ziskov a strat,samozrejme k tomu poznamky..?? je to vsetko?? sm z toho daka domotana..a nie si ista...a uz to studujem a studujem :))
Dakujem
alušik
17.03.11,08:51
Je to naozaj veľký optimizmus, vytlačiť si daňové priznanie PO zo softvéru. Moc by som tomu nedôverovala, pretože ak do programu niečo nezadáš, určite Ti do nemôže potiahnuť do DP správne. Veľmi by ma zaujímalo, ako Tvoj sofvér zohľadňuje pripočitateľné/odpočitateľné položky v DP... Nespoliehala by som sa na to, že je to správne.
Ale postup je v poriadku. Najskôr musíš mať vyplnené DP, potom doúčtuješ posledný interný doklad do účtovaníctva - t.j. zaúčtuješ daňovú povinnosť vypočítanú v DP a až následne môžeš tlačiť výkazy - súvahu a výsledovku. No a samozrejme musíš zostaviť poznámky...;)
barzova
17.03.11,09:04
:) no ja v podstate odp a pri.polozky ani nemam,firma ma asi 10 dokladov dokopy za polrok..no ak sa nemozem spoliehat na porogram tak to asi bude horsie :))..dan.priznanie PO som este nerobila..