Domin1
16.03.11,22:03
Neviem ci je to sem hodne umiestnit ale skusim, potreboval by som kupit vrtacie pneumaticke kladivo nie hobby radsej profi a nie moc drahe, vrtat sa bude denno denne do tehly betonu a tak, sekanie sa mozno pouzije 1-2 krat do tyzdna...pozeral som viacej typov ale mna zaujima nieco co mate v praxi odskusane...dakujem
220870
16.03.11,21:19
Máme odskúšané Bosh-ky.Jedno je vŕtacie s príklepom bez samostatne spustiteľného kladiva.Vydržala už neskutočne moc nedávno som ju čistil tak som omrkol aj uhlíky ,sú minimálne zodrané cca 20%.Druhá je aj zo samostatne spustiteľným kladivom .Moc toho nenaklepala a už zhorela.Bolo to v záruke, tak ju opravili ,ale moc zdravý zvuk a smrad nevydáva a ani nepredpokladám ,že by ešte dlho vydržala.Evidentne jej vadí to kladivo .Vždy sa pri ňom rýchlo zohriala, pritom nič moc toho nedokázala (bola na sekanie dosť slabá)Preto neodporúčam od Bosh-u viac kombináciu.Buď kúpiť samostatne kladivo a vrtačku s priklepom.Mám známeho čo má požičovňu .U takýchto strojov si všetko zapisuje, čo koľko hodín vydržalo ,koľkokrát sa opravovalo.A potvrdil mi moje zistenia.Neoplatí sa kupovať viacúčelové stroje.Rýchlo sa pokazia a veľa stoja.Pritom je vraj jedno či je to Bosh,Makita,Metabo,Hiltka,....Treba porovnávať len parametre džauly ,rýchlosti, tvar stroja, váhu,výkon atd.
Domin1
17.03.11,11:22
A tu bosch-ku co mate to je aky model???? ako som povedal sekanie sa pouzije len par krat do tyzdna, hlavne mi ide o vratenie do betonu prekladu a tak....
Domin1
17.03.11,11:23
pozeral som tuto
Bosch GBH 2-26 DFR alebo Metabo KHE 24 SP
220870
17.03.11,18:18
To je ona GBN-2-26 DRE ,na sekanie je slabá ako Ruský čaj.Pri "len" vrtaní vás možno prežije.:D